آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

از کار افتادن یخچال فریزر سامسونگ مدل snr 21 هر 3 الی 7 روز ...

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
پاسخ : کمک فوری در مورد یخچال فریزر سامسونگ

الان یه موردی رو متوجه شدم-وقتی درجه ترموستات را تغییر دادم اواپراتور شروع به یخ زدن لوله ها کرد(ولی بعد از 10 دقیقه دوباره سرمادهی قطع شد)،در صورتی که قبل از تغییر ترموستات هم موتور کار میکرد-این مورد به چه دلیلی میتونه باشه؟؟؟
با عرض سلام
ترموستات فقط میتواند کمپرسور را قطع وصل کند و فقط اگر در این مدلی که شما دارید و مشابه این ، سوراخ شود عمل نخواهد کرد

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501

شما بعد از خاموش شدن دو ازمایش انجام دهید ابتدا توموستات را یکسره کنید اگر نتیجه داد که ترموستات مشکل دارد واگر نه در حالت خرابی شما یک برق مستقیم به موتور بدهید و نتیجه را اعلام کنید

nono

کاربر
2009-08-21
15
22

با سلام
اساتید محترم توجه شود: موقعی که سرمادهی یخچال از کار می افتد کماکان موتور کار می کند،یعنی مشکل از ترموستالت نیست (چون موتور کار میکند)-من حتی ترموستات رو هم مستقیم کردم.
برق مستقیم جحوری به موتور بدم؟
الان یخچالم هر چند ساعت با وجود کارکرد دایم کمپرسور، گاز از چرخش می افتد و سرمادهی قطع می شود و بعد از چند ساعت یا چند دقیقه دوباره شروع به یخ زدن میکند-ورودی به موتور شامل 3 سیم میباشد .(عکس نقشه مدار را ضمیمه کردم)
بنده حتی تایمر دیفراست و هیتر رو از مدار حذف کردم -خواهشا راهنمایی بفرمایید. دارم دیواااااانه میشم.
این موضوع را هم اضافه کنم وقتی سرمادهی قطع میشود صدای موتور و داغ شدنش هم کمتر میشود ولی کماکان کار میکند.
در ضمن یه موضوعی-موقع شروع به سرمادهی وقتی گوشمو میچسبونم به یخچال احساس میکنم هر چند ثانیه صدای گردش گاز به مدت یک ثانیه در لوله قطع میشود.این مورد مشکل خاصی که ندارد؟
24544478806092944645.jpg

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501

دوست عزیز شما یک فن قوی کنار موتور یخچال نصب کنید تا جلوی داغ شدن ان گرفته شود به احتمال زیاد قسمت مکانیکی موتور که شامل پیستون وسایر اجزائ مربوطه به لحاظ کمپرس ضعیف است ببینید با فن مشکلتان حل میشود نتیجه را اعلام کنید

nono

کاربر
2009-08-21
15
22

خیلی ممنون-اما موتور یخچال خودش فن قوی دارد-

بالا