آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن کنترل دما هیتر گرداک 952

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
درود

مورچه چیه که کله پاچه داشته باشه.
مگه چه دستگاهی هست که قابل تعمیر نباشه و نیاز به طراحی سیستم جدیدی داشته باشه.
اگه وقت بسیار کمتر از طراحی ، صرف مطالعه تحلیل و عیب‌یابی کنی که خوشبختانه مانند هلوی پوست کنده در انجمن وجود داره اینجا

، لذا بسادگی عیبش پیدا میشه و اطلاعات و تجربیاتی هم کسب میکنی که برای همیشه به دردت میخوره و ازش استفاده میکنی.

سپاس
آخه تخصص ندارم ، ی سری اطلاعات ابتدایی دارم و اینکه آی سیش هیچ نام و نشانی نداره و اگه آی سیش خراب باشه وقت بیخود تلف نکنم.تحلیل و عیب یابی رو یک بار خوندم و تا اونجا ک ب هیترم میخورد بکار بردم.بازم یک بار دیگه میخونم .شیوه نگارشتون جوری هست ک آدم دوست داره بخونه ، ضمن اینکه منی ک تحصیلات دانشگاهی ندارم میفهمم.از اینکه وقت میزارید ممنونم.
راستی مدارم چند پست قبل فرستادم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
آخه تخصص ندارم ، ی سری اطلاعات ابتدایی دارم و اینکه آی سیش هیچ نام و نشانی نداره و اگه آی سیش خراب باشه وقت بیخود تلف نکنم.تحلیل و عیب یابی رو یک بار خوندم و تا اونجا ک ب هیترم میخورد بکار بردم.بازم یک بار دیگه میخونم .شیوه نگارشتون جوری هست ک آدم دوست داره بخونه ، ضمن اینکه منی ک تحصیلات دانشگاهی ندارم میفهمم.از اینکه وقت میزارید ممنونم.

درود

از لطف شما سپاسگزارم.
مدار مورد نظر را در پست جدید ارسال کن که دنبالش جستجو نکنم.
ضمنا اگه با تاخیر زیاد پاسخ بدی دیگه نمیتونم جوابگو باشم چون هر بار باید مطالب قبلی رو مطالعه کنم تا بخاطر ببارم و فرصت ندارم.

سپاس

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
سلام.

ببخشید بخاطر نبود اینترنت محل کارم دیر جواب میدم ولی چشم زود جواب میدم

مدار گرداک 952h :
فقط توی شماتیک خازن c6,c7 و c8 خازن 104 زده ک توی مدار 10 میکرو فاراد 16 ولت گذاشتند و مقاومت r13 و r11 تو شماتیک 27k هستش وک بجای r13 مقاومت 10 کیلو استفاده شده .باقی مدار عیناً همینه ک تو شماتیک هست

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
سلام.

ببخشید بخاطر نبود اینترنت محل کارم دیر جواب میدم ولی چشم زود جواب میدم

مدار گرداک 952h :
فقط توی شماتیک خازن c6,c7 و c8 خازن 104 زده ک توی مدار 10 میکرو فاراد 16 ولت گذاشتند و مقاومت r13 و r11 تو شماتیک 27k هستش وک بجای r13 مقاومت 10 کیلو استفاده شده .باقی مدار عیناً همینه ک تو شماتیک هست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770

درود

بنظر میرسه این فایل برخلاف ادعا pdfنیست و ناخواناست و نتونستم بدرستی استفاده کنم.

ضمنا با توجه به تاخیر و طرح چند موضوع توسط چند متقاضی نتوستم با جستجوی مقدور بخاطر بیارم مشکل شما چی بوده ؟
اما شک ندارم و تا این اندازه یادم هست که توجهی به توصیه‌های من نمیکردی لذا مواردی که توصیه کرده بودم و انجام ندادی و پاسخ هم ندادی انجام بده و گزارش کن.

سپاس

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
وقت بخیر.
پس من ی بار دیگه کامل مشکل رو توضیح میدم.

تمام قسمتهای هیتر و هویه و پمپ باد درست کار میکنن.وفقط تنظیم دمای هیتر کار نمیکنه و ولتاژ المنت همیشه 230 ولته و بخاطر همین هم المنت هیتر یکبار سوخته. زمانی ک هیتر بدستم رسید با تستهای ک تو مراحل عیب یابی فرموده بودید انجام دادم و اپتو ترایاک(moc3023)، ترایاک( bta08) رو تعویض کردم.الان وقتی هیتر رو روشن میکنم و ولومو میچرخونم ک دما رو تنظیم کنم,روی نمایشگر بخوبی روی هر عددی بخام تنظیم میشه و حتی اگه سنسور رو با فندک داغ کنم و ب اون درجه حرارت تنظیم شده برسه ولتاژ هیتر رو قطع میکنه ، همچنین وقتی سنسور داغ باشه و کلید هیتر رو خاموش کنم پمپ روشن میمونه تا سنسور سرد بشه، همه قسمتها ب خوبی کار میکنه جز تنظیم دمای المنت، مراحل عیب یابی رو انجام دادم بجز پایه هایی ک مربوط ب آی سی هست، چون آی سیش فرق داره ، برد رو با تیتر با احتیاط تمیز کردم و ترکها رو با تست بیزر چک کردم و سالم هستند.زمانی ک ولوم تنظیم دما رو میچرخونم ولتاژ روی خازن c8 از 0 تا 5 ولت قابل تنظیمه ولی پایه خروجی آی سی ک ب پایه اپتو ترایاک میره همیشه 5 ولته .
من ی بار دیگه مدارو بارگذاری میکنم، چون کیفیتش برا من خوب و خواناست.یا اگه راهی دیگه میتونم بفرستم بفرمائید ک بفرستم براتون.
حالا باز هر دستوری بدید انجام بدم.ی فیلم هم از مشکل فرستاده بودم ک اگه لازم هست دوباره بفرستم.
سپاس

پیوست‌ها

• Like

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
554
1,141
خوزستان-
درود

متاسفانه یا خوشبختانه در طول چند سال فقط با چند تن از علاقمندان مواجه شدم که اصرار داشتند با نام کاربری و لذا با هویت نامعلوم و آنهم در جمع ناشناسان ، خود را بسیار ماهر و حرفه ای القا کنند .

نمیدونم این موضوع چه آثار مفید و سودی داره که گاها بعنوان اولویت برخی از افراد قرار میگیره ، اما میدونم آثار منفی و زیان قابل توجهی داره و مدعی قطعا تجربه و تحمل کرده.

فرمودی :

نظر به اینکه در چنین شرایطی ، سوالی مطرح کرده ام که بدلایل زیر منجر به غیبت کبرای مخاطب محترم گردید.
و ازآنجاکه آثار منفی ناشی از خصیصه فوق ، همراه با خسارات و پیام های عبرت آموز است لذا بجهت استفاده از پیام های ارزنده و عبرت آموز آن نکات و دلایل زیر تقدیم میگردد تا از بروز خسارات مشابه ، پیشگیری گردد
.

کسی که زمان قابل توجهی در انتظار است تا از قطعات معیوب دستگاهی مطلع شود و وقتی احساس میکنه عظمت فنی هویتش مورد تردید قرار گرفته ناگهان متوجه میشه خودش تعمیرکاره و پس از ۱۲ ساعت عیب را رفع میکنه ، دو حالت داره :

۱- در صورت صحت ادعا ، درواقع اعلام میکنه تخصص لازم را داشته و اتفاقا سریعتر از دیگر متخصصین ، قادر به کشف عیب بوده ولی چون دوست نداشته به زحمت بیافته لذا زحمت بیشتری بدیگران محول فرموده و پس از مدت قابل توجه که نتیجه ای نگرفته بناگزیر خودش در زمان کوتاهی عیب را رفع کرده و عجیبتر اینکه صراحتا اعلام هم کرده که درواقع خودم توانایی داشتم ولی قصد بارکشی داشتم.

بنابرین چنین اقاریری که خودم قدرت خارق العاده ای دارم ، اما از دیگران که قدرت کمتری هم دارند ، میخوام یکنفر وسایل منو تا منزلم بیاره که خسته نشم ، بدیهی است ، چنین رفتاری در صورت صحت ادعا ، رفتار شایسته ای نیست و قابل سرزنش است.

۲- در صورت عدم صحت ادعا ، ، نیاز به توضیح نداره که عدم شایستگی ادعای ناصحیح و کاذب ، چه شدت و میزانی داره.

به این ترتیب اگرچه ضعف فنی ، اشکالی نداره و عیب و عار نیست ، و اتفاقا ادعای کاذب ، عیب است و زیانبار ، اما فرض کنیم ، بدون زیان موفق به القاء عظمت فنی خود باشیم ، دراینصورت نیز با محرومیت آتی چکار کنیم ؟
چون با ادعای قدرت و مهارت فنی ، دیگه نمیتونیم مشکلات فنی خود را مطرح کنیم .

مضافا که مخفی کردن حقایق ، بسهولت میسر نمیشه و تناقض جملات به فوریت ، حقایق داستان را افشاء میکنه .
به همین جهت در چند موردی که با رفتار مشابه مواجه شدم ، سوالی مطرح کردم که در صورت صحت ادعا ، از دانش بیکران مخاطب گرامی بهره مند شویم و در صورت عدم صحت ادعا ، حقایق مربوطه محرز گردد تا از بروز خسارات ناشی از آن پیشگیری شود که بلااستثناء منجر به عدم پاسخگویی و ترک تاپیک و غیبت کبرای مخاطب محترم گردید.

بنابمراتب و با توجه به اینکه تجربیاتی را باصرف وقت و هزینه های مادی و معنوی کسب کرده ام که به رایگان تقدیم میکنم لذا میتونی بدون هزینه و بدون تحمل خسارت از آنها استفاده فرمایید که یکی از مهمترین تجربیات ارزنده تر از طلا و الماس بشرح زیر است که توصیه میکنم:

قبل از هر اقدامی ، ابتدا آثار و تبعات آنرا ارزیابی فرمایید و چنانچه آثار مثبتی در آن ندیدی ، هرگز اقدام نکن زیرا در غیراینصورت قربانی هوس های خود شده ای و باید زیان های ناشی از آنرا تحمل کنی .

سپاس
سلام استاد غزال..سالهاست من از تجربیات شما استفاده میکنم..دلیل غیب کبری مخاطب اینه که یه کم یه خرده بازم میگم یه خرده بعضی جاها، مخاطب برداشت های منفی از پیامهاتون میکنه و ممکنه بهشون بربخوره هر چند قصد شما فقط دلسوزی و راهنمایی است منتها گاهی وقتا شیوه بیان،باعث میشه برداشت منفی بشه

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
وقت بخیر.
پس من ی بار دیگه کامل مشکل رو توضیح میدم.

تمام قسمتهای هیتر و هویه و پمپ باد درست کار میکنن.وفقط تنظیم دمای هیتر کار نمیکنه و ولتاژ المنت همیشه 230 ولته و بخاطر همین هم المنت هیتر یکبار سوخته. زمانی ک هیتر بدستم رسید با تستهای ک تو مراحل عیب یابی فرموده بودید انجام دادم و اپتو ترایاک(moc3023)، ترایاک( bta08) رو تعویض کردم.الان وقتی هیتر رو روشن میکنم و ولومو میچرخونم ک دما رو تنظیم کنم,روی نمایشگر بخوبی روی هر عددی بخام تنظیم میشه و حتی اگه سنسور رو با فندک داغ کنم و ب اون درجه حرارت تنظیم شده برسه ولتاژ هیتر رو قطع میکنه ، همچنین وقتی سنسور داغ باشه و کلید هیتر رو خاموش کنم پمپ روشن میمونه تا سنسور سرد بشه، همه قسمتها ب خوبی کار میکنه جز تنظیم دمای المنت، مراحل عیب یابی رو انجام دادم بجز پایه هایی ک مربوط ب آی سی هست، چون آی سیش فرق داره ، برد رو با تیتر با احتیاط تمیز کردم و ترکها رو با تست بیزر چک کردم و سالم هستند.زمانی ک ولوم تنظیم دما رو میچرخونم ولتاژ روی خازن c8 از 0 تا 5 ولت قابل تنظیمه ولی پایه خروجی آی سی ک ب پایه اپتو ترایاک میره همیشه 5 ولته .
من ی بار دیگه مدارو بارگذاری میکنم، چون کیفیتش برا من خوب و خواناست.یا اگه راهی دیگه میتونم بفرستم بفرمائید ک بفرستم براتون.
حالا باز هر دستوری بدید انجام بدم.ی فیلم هم از مشکل فرستاده بودم ک اگه لازم هست دوباره بفرستم.

سپاس

درود

آیا درست فهمیدم که سنسور با حرارت فندک کار میکنه ولی با حرارت هیتر کار نمیکنه ؟
یعنی با حرارت فندک ، ۵ ولت خروجی آی سی تغییر میکنه ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
د
سلام استاد غزال..سالهاست من از تجربیات شما استفاده میکنم..دلیل غیب کبری مخاطب اینه که یه کم یه خرده بازم میگم یه خرده بعضی جاها، مخاطب برداشت های منفی از پیامهاتون میکنه و ممکنه بهشون بربخوره هر چند قصد شما فقط دلسوزی و راهنمایی است منتها گاهی وقتا شیوه بیان،باعث میشه برداشت منفی بشه

درود

اتفاقا برخی از موارد عمدا میخوام برخی از متقاضیان برداشت منفی کنن.

چون من به رایگان در خدمت انجمن هستم و اگه کسی بدلایلی مثلا با تاخیر طولانی زحمات منو بیشتر کنه و ازآنجاکه به بلوغ فکری نرسیده لذا مدام ادعای دانشمندی میکنه و فقط قصد داره در راستای اهداف و منافع شخصی ، خود را مطرح کنه که درواقع ارزشی برای اوقاتم قائل نشده و دلیلی نداره که نزد من احترام قبلی رو داشته باشه و اگه بدلیل ناراحتی ، غیبت کبری کنه بنفع من و جامعه فنی هست و منم همینو میخوام .
یعنی اگه خودش هم غیبت دائمی نکنه من دیگه بهش پاسخ نمیدم.

برای استفاده از پاسخگوی رایگان باید حتی‌المقدور زحمات راهنما رو کمتر کنیم و اگه کسی زحمات پاسخگو را بیشتر میکنه مستحق خدمات رایگان و راهنمایی نیست.
متاسفانه برخی از متقاضیان حاضرند وظایف خود را به پاسخگو محول کنن تا به امور شخصی خود بپردازن و درواقع میگن برو تحقیق کن ببین منظورم چیه چون وقت ندارم برای حل مشکلم وقت کافی اختصاص بدم.

البته بسیارانی هم راهنما و پاسخگو را شرمنده میکنن و بیش از انتظار همراهی و همکاری میکنن و باوجودیکه بضاعت علمی چندانی ندارم و آش دهن سوزی نیستم ولی در حد بضاعت ناچیزم منم بصورت ویژه در خدمتشون هستم و برام اولویت دارن و احترام خاصی براشون قائلم.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا