آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

از بین رفتن تنظیمات مودم هواوی b612s-25d بعد از خاموش شدن

mohamadfigo

کاربر
2009-09-01
5
6
با سلام و وقت به خیر.یک مودم هواوی b612s-25d دارم که چندین سال ازش استفاده کردم و مشکلی نداشت. اما به خاطر اشتباه یک نفر دیگه لوپ تو شبکه بوجود اومد و سوییچ ما هم stp نداشت و بعد اون مودم دچار مشکل شد.الان مودم رو به کمک روش اتصال یو اس بی روی خود بورد تونستم فلش کنم و فریم ور جدید قرار دادم و مودم اپگرید شد اما مشکل برطرف نشد.
از طریق ریست کردن مودم هم مشکل برطرف نشد.تعویض آداپتور هم مشکل رو حل نکرده.

ALIREZABRU

کاربر vip
vip
کاربر
2018-03-02
19
6
سلام. الان مشکلت چیه دقیقا؟روشن نمیشه؟ میشه آنتن نداری؟ شبکه رو نمیشناسه؟

mohamadfigo

کاربر
2009-09-01
5
6
با سلام.مشکل دقیقا اینه:
مودم روشن میشه و همه چیز هم به درستی کار میکنه یعنی هم آنتن دارم و هم به اینترنت وصل میشه اما اگر مودم رو خاموش کنم یا برق بره مودم برمیگرده تنظیمات کارخونه انگاری ریست فکتوری کرده باشیم.تمام تنظیمات مودم از بین میره و باید مجدد کانفیگ کنیم.اگر تنظیم خاصی مثل پورت فروارد یا فایروال یا دی اچ سی پی انجام داده باشیم همه از بین میره و هر دفعه مودم روشن میشه باید مجدد کانفیگ کنم.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
با سلام.مشکل دقیقا اینه:
مودم روشن میشه و همه چیز هم به درستی کار میکنه یعنی هم آنتن دارم و هم به اینترنت وصل میشه اما اگر مودم رو خاموش کنم یا برق بره مودم برمیگرده تنظیمات کارخونه انگاری ریست فکتوری کرده باشیم.تمام تنظیمات مودم از بین میره و باید مجدد کانفیگ کنیم.اگر تنظیم خاصی مثل پورت فروارد یا فایروال یا دی اچ سی پی انجام داده باشیم همه از بین میره و هر دفعه مودم روشن میشه باید مجدد کانفیگ کنم.

سلام جناب mohamadfigo
همیشه برای رسید سریع و مطلوب‌تر به هدف، تصویر واضح از پشت و روی برد را ضمیمه‌ی تاپیک خود بفرمایید.

mohamadfigo

کاربر
2009-09-01
5
6
سلام.مشکل برطرف شده.طبق دستور یک نفر بعضی مودم ها سافت و هارد ریست دارن که مودم رو میشه به جای مثلا 10 ثانیه 60 ثانیه بگیری.منم این کارو انجام دادم و بعد ازاون بدون کانفیگ مجدد درجا اپگرید کردم و حالا بدون مشکل داره میاد بالا و بعد خاموش شدن هم کانفیگ سرجاش میمونه.
واقعا عجیبه!

ALIREZABRU

کاربر vip
vip
کاربر
2018-03-02
19
6
با سلام.مشکل دقیقا اینه:
والا من تعمیرات نرم افزاری مودم خیلی بلد نیستم
اینکه میگی احتمال داره سخت افزاری هم باشه ولی من بهش بر نخوردم. شاید ای سی فلش مشکل داشته باشه که دیتا رو نگه نمیداره یا میکرو قبل از بالا اومدن فرمان ریست میده
ولی باز بچه هایی که مودم تخصصی تر کار میکنن بهتر میتونن راهنمایی کنن

hamid415

کاربر
2010-12-04
1
0
سلام.مشکل برطرف شده.طبق دستور یک نفر بعضی مودم ها سافت و هارد ریست دارن که مودم رو میشه به جای مثلا 10 ثانیه 60 ثانیه بگیری.منم این کارو انجام دادم و بعد ازاون بدون کانفیگ مجدد درجا اپگرید کردم و حالا بدون مشکل داره میاد بالا و بعد خاموش شدن هم کانفیگ سرجاش میمونه.
واقعا عجیبه!
با سلام
میشه مراحل رو دقیقا توضیح بدین چون من هم این شکل رو دارم.

بالا