آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست: ارور AL در فریزر هیمالیا

afshin_1986

کاربر
2014-04-27
28
40
سلام دوستان
کسی هست در مورد ارور AL در فریزر هیمالیا مدل NF305AEG کمک کنه، اگه مقدار مقاومت سنسورهای محیطی و اواپراتور این فریزر هم کسی از دوستان میدونه ممنون میشم اطلاع بدهند. متشکرم

sabalan-co

کاربر
2012-06-23
101
279
آذربایجان
دوست عریزخطایALمخفف ALARMاست وخطا محسوب نمیشود ونشان دهنده این است که دمای داخل کابین گرم است که ممکن است از سیکل برودت باشد که سرما کم است ویا ایراد سنسور باشد مقاومت سنسورهای هیمالیا دردمای25درجه 10کیلواهم است

afshin_1986

کاربر
2014-04-27
28
40
با این فرض که شما میگید پس سنسورهای محیطی و اواپراتور آن که به ترتیب 27 کیلو اهم و 42 کیلو اهم بودند خرابه البته دمای فریزر پایین بود چون سنسورها یک نوع مقاومت منفی دمایی هستند احتمالا مقاوتشون زیاد شده، در دمای عادی چک میکنم و اطلاع میدم.
البته من مشکلم چیز دیگه ای بود، تغذیه برد این فریزر سوخته بود که من تغذیه اشو درست کردم اما دمایی که حالا میتونم برد رو تنظیم کنم بازه ی دمایی 1 تا 7 درجه است که عملا دمای تنظیم برای یخچال هست نه فریزر حالا یک برد دیگه سفارش دادم بیاد نصب میکنم ببینم نتیجه چه میشه.
اینم بگم این اولین تجربه ی تعمیر بردم بود که به این حالت در اومده، چون میکروکنترلر در بدترین حالت میسوزه و اینطوری نیست که بخشی از حافظه اش بپره یا تغیییر کنه، شاید هم برنامه ی پروگرم شده بر روی میکرو برای یخچال و فریزر یکسان هست که با فشردن کلیدهایی خاص مد عملکرد میکرو تغییر میکنه نمی دونم کسی هست در این باره بتونه اطلاعاتی بده؟

afshin_1986

کاربر
2014-04-27
28
40
اکنون متوجه شدم که AL پیغام خطا نیست و پیغام هشدار هست همونطور که دوست عزیزمون گفت و به معنای اینه که دمای کابین بالاست و وقتی یخچال رو به برق میزنیم این پیام تا زمانی که یخچال به دمای مورد نظر نرسیده روی نمایشگر ظاهر میشه. البته میتونه ایرادی هم در مدار یخچال اتفاق افتاده باشه که مثلا خنک نکنه و یا اصلا سنسور خراب باشه و اون موقع این پیام میاد دوباره. سپاس گذارم از دوستان.

Hamidtav

کاربر
2020-03-17
4
2
سلام یک فریزر هیمالیا دارم امروز یه مقدار وسیله توش ریختم تقریبا پر شده بعد یک دوساعت دیدم دما روی منفی 8 و ارور Al نشون میده علت چیه

بالا