آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اجرای سیستم نول مجزا از سیم نول شبکه

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
مچکرم دوست عزیز، این مطالب رو مطالعه کردم
زحمت دادم بهتون
یکدنیا ممنون♥

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
با تشکر از شما و پاسخ درستتون
منتها مشکل بنده فقط به افت فشار بر نمیگرده مشکل من جوابگو نبودن نول هست که پاسخگو این میزان مصرف برگشتی نیست
برای تمام کنتور ها ترانس مجزا برای افزایش برق هست
اما مشکل اساسی هست
اینکه میفرمایید چاه ارت با نول تفاوتی نداره از دید مهندسی درست نیست ممکنه مشکل ساز هم باشه
اما اگر مشکل رطوبت باشه با بنتونیت با کیفیت میشه این مشکل رو برای همیشه حل کرد
اما تا جایی که من اطلاع دارم اجرا سیستم نول متفاوت هست چطور و چگونه باید احداث بشه رو نمیدونم
دوست عزیزم
منشا نول رو توضیح دادم که از سر مشترک اتصال ستاره در ترانس مدیوم ولتاژ به لو ولتاژ تامین میشه اگه ترانس جوابگوی مصرف شما باشه تنها راه تقویت نول استفاده از سیم ضخیم تر از ترانس تا مصرف کننده هست و به تقویت اتصال زمین زبطی نداره البته راه هایی هم هست که میشه چند مصرف کننده تک فاز رو بدون نیاز به نول راه اندازی کرد اما ریسکش بالاست و از طرف دیگه شما یک کنتور سه فاز ندارید و از چند کنتور تک فاز استفاده میکنید و مشترک کردن نول آنها و یا استفاده سه فازشون بصوزت مکمل در یک مصرف کننده روش صحیحی نیست
در ضمن شما چطور به این نتیجه رسیدید که نول ضعیفه و فاز ضعیف نیست؟
سیم نول شما برقدار میشه؟
اگه نول برقداره باید بررسی کنید ، دو حالت داره یا پای ترانس (یا سیم نول روی تیر )هم نول برقداره که در این صورت اداره توزیع باید سیستم ارت پای ترانس رو تقویت یا ترمیم کنه اگر هم نول پای ترانس برقدار نیست شما باید سیم نول از اون نقطه رو تقویت کنید در هر صورت شما نباید سیم نول رو به زمین متصل کنید

آخرین ویرایش:

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
دقیقا مشکل بنده همینجاست سیم نول برقدار هست و اداره برق قادر به حل مشکل نیست و مسعولیت قبول نمیکنن
چرا بنده باید تاپیک وقت شما عزیزان رو بگیرم
باور کنید به نتیجه نرسیدم

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
دقیقا مشکل بنده همینجاست سیم نول برقدار هست و اداره برق قادر به حل مشکل نیست و مسعولیت قبول نمیکنن
یعنی چی قادر به حل مشکل نیست ، شما کتبا درخواست بده، اگه حل نشد میتونی از اداره برق رشت پیگیری کنی ، معمولا چون این کارها دست پیمانکاره و وقتی برای حل مشکل جایی برنو نتونن حل کنن براشون امتیاز منفی حساب میشه واگه چند باره برای حل نشدن مشکل مراجعه کنید حتما توبیخ میشن ، این نکته هم ذکر کنم که در اینمورد شخصا نباید برای اتصال نول به زمین اقدام کنید.

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
به من میگن مصرفتو کم کن
دوست عزیزم اگر من خارج از این تاپیک به نتیجه رسیده بودم قطعا تاپیک نمیزدم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران

دوست عزیزم
برق دار بودن سیم نول مشکلات از جمله کار نکردن کنترل فاز و محا فظ های برق است
این مشکل یا از طرف ترانسفور ماتور است خیلی در صد کم است.
این مشکل برقدار بودن سیم نول از طرف مشترکین است صد در صد منطقه این ترانسفور ماتور پوشش میده مشترکین زیادی دارد .
و پیدا کردن خرابی خیلی خیلی مشکل است. بر قدار بودن سیم نول از سوختگی سیم پیچ الکتروموتور  و دستگاهای صنعتی است که برگشتی فاز را به سیم نول انتقال میدهد.
دوست عزیزم منم با این مشکل در در مرغداری که گزارش کار نکردن تابلو های برق  الکتر موتورها بود که بعد از برسی متوجه شدم کلا تمام کنترل فازهای تابلو ها یکسره شده با پرسش از صاحب مرغداری فهمیدم تعمیرکار کلیه کنترل فازها را یکسره کرده بعد از سه روز متوجه شدم سیم نول برقدار است و باعث خرابی در تابلوها و دیگر دستگاها برقی میشود .
و بعد از اثبات مشکل از طرف اداره برق است پدرم در آمد آخرش با یک لامپ 100 وات ثابت کردم سیم نول برقدار است .با عث اینچنین مشکلاتی در منطقه تحت پوشش این ترانسفور ماتور شده است.
اداره برق تا یک هفته شایدم بیشتر دنبال مشکل برقدار بودن سیم نول بودن آخرش در داخل روستا یک چاه آب الکتروموتور  سوخته بود وبا قطع برق خانه روستای مشکل برقدار بودن سیم نول حل شد .
دوست عزیزم شاید مشکل برقدار بودن سیم نول این باشد .

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
دوست عزیزم
برق دار بودن سیم نول مشکلات از جمله کار نکردن کنترل فاز و محا فظ های برق است
این مشکل یا از طرف ترانسفور ماتور است خیلی در صد کم است.
این مشکل برقدار بودن سیم نول از طرف مشترکین است صد در صد منطقه این ترانسفور ماتور پوشش میده مشترکین زیادی دارد .
و پیدا کردن خرابی خیلی خیلی مشکل است. بر قدار بودن سیم نول از سوختگی سیم پیچ الکتروموتور و دستگاهای صنعتی است که برگشتی فاز را به سیم نول انتقال میدهد.
دوست عزیزم منم با این مشکل در در مرغداری که گزارش کار نکردن تابلو های برق الکتر موتورها بود که بعد از برسی متوجه شدم کلا تمام کنترل فازهای تابلو ها یکسره شده با پرسش از صاحب مرغداری فهمیدم تعمیرکار کلیه کنترل فازها را یکسره کرده بعد از سه روز متوجه شدم سیم نول برقدار است و باعث خرابی در تابلوها و دیگر دستگاها برقی میشود .
و بعد از اثبات مشکل از طرف اداره برق است پدرم در آمد آخرش با یک لامپ 100 وات ثابت کردم سیم نول برقدار است .با عث اینچنین مشکلاتی در منطقه تحت پوشش این ترانسفور ماتور شده است.
اداره برق تا یک هفته شایدم بیشتر دنبال مشکل برقدار بودن سیم نول بودن آخرش در داخل روستا یک چاه آب الکتروموتور سوخته بود وبا قطع برق خانه روستای مشکل برقدار بودن سیم نول حل شد .
دوست عزیزم شاید مشکل برقدار بودن سیم نول این باشد .
سلام وقت بخیر
باور کنید دقیقا 80 درصد مشکل بنده همین هست که شما میفرمایید
گاها مجبور از چا ارتی که برای خونه استفاده میکنم سیم بکشم برای کنتور ها
بنده بار ها این مشکل رو از اداره برق منطقه و استان پیگیر شدم دهیار و و... اما وقتی براشون صرف اقتصادی نداره کل روستا رو برسی کنن بنده چ کنم؟
مجبور برای خودم و وسیله های که دارم اقدام به سیستم نول جدا کنم
وقتی تجحیزات برقی من در خطر هست اداره برق مسعولیت قبول میکنه ؟
هرگز
اگر تا به الان ترانس برق فاراتل نداشتم باید کلا فرار میکردم از این منطقه...
ب هر حال عزیزان دل بنده همچنان منتظر پیشنهادی برای سیستم نول پیشرفته هستم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
به من میگن مصرفتو کم کن
با سلام :
دوست عزیز تا اونجایی که از متون شما متوجه می شوم : ظاهرا شما جریان مصرفی کم میاورید و با ایجاد و کمک گرفتن از ارت ثانی نتیجه قابل توجهی دست نخواهد یافت و این مورد مقوله دیگریست همچنین متاسفانه نکات مجهول صورت مسُله را اشاره نکردید مثلا فاصله محل نصب دیسکریپتور (همون جعبه تقسیم در محل نصب ترانس ) تا محل مصرف و ضخامت و نوع کابل (اعم از خاکی یا هوایی و همچنین نوع مسی یا آلومینیومی و تعداد رشته و قطر ... ) برداشت بنده این است که اگر مسیر خاکی و کابل تون نسبت به مصرف ضعیف انتخاب شده ؟؟ در حال حاضر با نصب و استفاده از یک جفت ترانس افزاینده ( که ربطی هم به اداره برق نداره و تعهد انها تا خروجی کنتور برق با فیوز مربوطه میباشد )که یکی در پای دیسکریپتور (ورودی کابل ) و دومی در محل مصرف ( خروجی کابل ) با نسبت حدود یک به دو ( 1/2 ) مشکل خود را میتونید مرتفع نمایید با پاسخ به توضیحات و درخواستها ی داده شده میتونم بیشتر در خدمتون باشم .
موفق باشید .

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
به من میگن مصرفتو کم کن
دوست من انتظار نداشته باشید مشکلی که از سمت اداره برق هست در این تاپیک حل بشه ، استفاده از استابلایزر و یا افزاینده هم مشکل رو حل ننیکنه فقط صورت مسأله رو پاک میکنه و با توجه به ایزوله نبودن اینگونه تجهیزات همچنان مشکل برقدار بودن نول و خطراتی که داره برقرار میمونه ، آقای امیر سجاد اشاره درستی کردن خود من هم چنین مشکلی داشتم و با یه تستر بهشون نشون دادم ارت برقداره و مشکل رو حل کردن در هر صورت ازین تاپیک انتظار معجزه نداشته باشید ، دوستان هم کم نذاشتن و تا جایی که میشد راهنمایی کردن بقیش با پیگیری شما انجام میشه مطمئنا راه حل هایی داره که بتونید تکنسین اداره برق رو مجاب کنید کارتون رو انجام بده که نمیشه اینجا به راهش اشاره مستقیم کرد

بالا