آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اتصالي ماكروويو ال جي مدل ms-194w

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
با سلام خدمت دوستان ماكروويو مذكور فيوز هاي ولتاژ ش سوخته بود كه با تعويض آن هنوز مشكل اتصالي اش رفع نشده خازنش رو چك كردم مشكلي نداشت اما ترانسش يه مقدار دوده اطرافش ديده ميشه لطفا راهنمائي بفرمائيد در ضمن طريقه تست ترانش به چه شكل مي باشه اگر كسي هم نقشه اين مدل رو داره ممنون ميشم برام ارسالش كنه

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
با سلام خدمت دوستان ماكروويو مذكور فيوز هاي ولتاژ ش سوخته بود كه با تعويض آن هنوز مشكل اتصالي اش رفع نشده خازنش رو چك كردم مشكلي نداشت اما ترانسش يه مقدار دوده اطرافش ديده ميشه لطفا راهنمائي بفرمائيد در ضمن طريقه تست ترانش به چه شكل مي باشه اگر كسي هم نقشه اين مدل رو داره ممنون ميشم برام ارسالش كنه

سلام دوست عزیز
معمولا اتصالی در سیستم ترانسی قدیم موارد زیر باید بررسی شود

1- دیود های مستطیلی sk متصل یه مگنترون ترانس و خازن

2- مگنترون اتصال بدنه نباشد

3- کلید ها سوئیچ های پشت درب کابین اتصال با جفت نکرده باشد

این موارد معمولا در اتصالی نقش دارند بررسی و اعلام نتیجه شود

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام استاد با تشكر از زحمات جنابعالي . بعداز ظهر موارد را چك ميكنم اما در مورد ديودهاي sk بايد بعرضتان برسانم كه بنده در اين مدل ماكروويو ديودي را مشاهده نكرده ام اگر نقشه شماتيك اين مدال را جهت دانلوود بگذاريد ممنون مي شم . با تشكر

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام استاد با تشكر از زحمات جنابعالي . بعداز ظهر موارد را چك ميكنم اما در مورد ديودهاي sk بايد بعرضتان برسانم كه بنده در اين مدل ماكروويو ديودي را مشاهده نكرده ام اگر نقشه شماتيك اين مدال را جهت دانلوود بگذاريد ممنون مي شم . با تشكر

سلام
سرویس منوال موجود نیست در بخش مربوطه درخواست شود تا تهیه گردد
در مورد دیود هم امکان ندارد دیود مابین ترانس و خازن و مگنترون نداشته باشد ببیشتر بررسی گردد

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
موارد فوق را ملاحظه کنید
33.jpg

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام استاد بى تعارف بگم شما در تعميرات کم نظيريد در مورد ديود درست گفتيد چون يه لايه عايق دورش بود متوجش نشدم همه چکهارو انجام دادم همه سالمند استاد بنظر شما ممکنه که چون من فر رو با تست لامپ 110 روشن ميکنم يه لحظه اتصال نشون ميده و بعدش خاموش بشه

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,711
(تبرستان) آمل
سلام استاد بى تعارف بگم شما در تعميرات کم نظيريد در مورد ديود درست گفتيد چون يه لايه عايق دورش بود متوجش نشدم همه چکهارو انجام دادم همه سالمند استاد بنظر شما ممکنه که چون من فر رو با تست لامپ 110 روشن ميکنم يه لحظه اتصال نشون ميده و بعدش خاموش بشه

به نام خدا
سلام دوست عزیز
توجه کنید دستگاه زمان استارت حدود 7 آمپر جریان میکشه پس اگر شما حدود 7 عدد لامپ 200 هم با هم موازی کنید شاید کار کند
با توجه به موارد ذکر شده بالا و سالم بودن تمام موارد با 220 کار کردن منعی ندارد

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام استاد من دستگاه رو با 220 راه انداختم البته در ابتدا بدون مگنترون کار داد همه چی هم اوکی بود سپس اتصالات مگنترون رووصل کردم و دستگاه رو روشن کردم اما متوجه شدم که بوی ترانس بلند شده اب رو هم گرم نکرده با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا