آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا در حال حاضر اجاره مغازه برای تعمیرات میصرفه؟

شهریآر

کاربر
2019-09-09
53
268
39
کرج
فقط حرفه ..منفی گرایی ..
حرف منفی گرایی ..
حرف منفی گرایی .
اگه واقعا دلت اثبات میخواد بسمالله
خیلیم عالیه کارش من که پنقل بچم راضیم با لینکه هنوز صفر کیلومترم
آفرین گل گفتی
این آقا از صحبت کردنش کاملا مشخصه نه تجربه کاری داره و نه سن و سالی و نه صبر و تحمل داره دلش هم میخواد یه شبه ره صد ساله بره و فقط بشینه پول پارو کنه
دو روز نیست مغازه باز کرده هنوز نه اعتباری جمع و جور کرده نه جواز کسب گرفته و نه تجربه ای در کار داره دلش هم میخواد مثل اساتیدی که عمر و ریه های خودشون تو این کار گذاشتن تا بتونن تجربه ای بدست بیارن مشتری داشته باشه و فرصت سرخاروندن نداشتع باشه و بدون هیچ زحمت و تجربه فقط بشینه پول بشماره
خوب نیست که آدم چشم تنگ باشه
مطمعنا با این کلک و حقه ها هم نمیتونه دل دیگران را خالی بکنه تا هیچکی سمت این شغل نره
مشخصه که با این ترفند میخواد دیگران را نسبت به این شغل دلسرد و بدبین کنه تا فقط خودش تنها بتونه در شهر خودش یکه تازی کنه بدون رغیب
زهی خیال باطل

فکر نان باش که خربزه آب است

Celine82

کاربر vip
کاربر
2022-04-09
83
120
نتیجه گیری:
تفسیر و استنباط از ناگفته ها شما با تجربه چندین ساله بنده
با جمع بندی نظرات میشه متوجه شد الفاتحه کسی که برای شروع میخواد از خونه به مغازه نقل مکان کنه هر چند به کارش مسلط هم باشه فاتحه ش خونده هست..کارش تمومه...
کار میکنه به مشتری فقط سرویس میده ...ولی کاسبی نمیکنه نتیجه نمی بینه ...خیر نمی بینه....
یک چند سالی درجا میزنه...مجبور میشه مغازه و شغل رو جم کنه...بره سراغ یه کار دیگه...
این وسط کلی انرژی و زمان و علم و فن و تجربه تلف و شد(اصطلاح همکاران آلودگی)و هدر رفت پشم...
این هم آخر و عاقبت این کار...
کاملاً شدم متوجه قضیه از چه قراره🗿اگه جایی رو برای محل کار ندارید سراع این شغل اصلا نیاید..
اگر صفر کیلومتری تو این حرفه اصلاً وارد نشو...
اگه تجربه و علم شو نداری اصلاً این حرفه رو ادامه نده ..
.. تو همون خونه بمونید
...غُر زدن افراد خانواده رو از اینکه فضای خونه رو اشغال کردید تحمل کنید بیرون نیاید که خبری نیست باید بد از جیب بدید...چند سال هم بگذره اوضاع درست نمیشه همینه سال به سال بدتره شرایط ...و اینکه ختم کلام...الفاتحه مع اختلاس علافات...
تمام
سلام
کاملا موافقم، شرایط فعلی شغل تعمیرات مثل بازنشسته هایی هست که راننده اسنپ هستند ، سالها وقت و عمر و جوونی تو بزاری و همچنان ی تعمیرکار باشی که با ی بخور و نمیر زندگی میکنه و میگه شکر من راضیم ، چند سال بگذره هم میشه عادت همیشه در حال درجا زدن ، ولی از روی علاقه یا شغل دوم میشه روش حساب کرد

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
فقط حرفه ..منفی گرایی ..
حرف منفی گرایی ..
حرف منفی گرایی .
فقط حرفه ..منفی گرایی ..
حرف منفی گرایی ..
حرف منفی گرایی .

آفرین گل گفتی
این آقا از صحبت کردنش کاملا مشخصه نه تجربه کاری داره و نه سن و سالی و نه صبر و تحمل داره دلش هم میخواد یه شبه ره صد ساله بره و فقط بشینه پول پارو کنه
دو روز نیست مغازه باز کرده هنوز نه اعتباری جمع و جور کرده نه جواز کسب گرفته و نه تجربه ای در کار داره دلش هم میخواد مثل اساتیدی که عمر و ریه های خودشون تو این کار گذاشتن تا بتونن تجربه ای بدست بیارن مشتری داشته باشه و فرصت سرخاروندن نداشتع باشه و بدون هیچ زحمت و تجربه فقط بشینه پول بشماره
خوب نیست که آدم چشم تنگ باشه
مطمعنا با این کلک و حقه ها هم نمیتونه دل دیگران را خالی بکنه تا هیچکی سمت این شغل نره
مشخصه که با این ترفند میخواد دیگران را نسبت به این شغل دلسرد و بدبین کنه تا فقط خودش تنها بتونه در شهر خودش یکه تازی کنه بدون رغیب
زهی خیال باطل

فکر نان باش که خربزه آب است
بنده کسی رو ندیدم که به اندازه بنده شهامت یک سری واقعیت ها و حقایق رو تو این انجمن داشته باشه رک و بی تعارف باخودش و با همه باشه یک سری حقایق رو اعتراف و افشا کنه و در دراز مدت محبوب همگان باشه !
ولی
ضرب المثلی هست که میگه بچه تا گریه نکنه مادر بهش شیر نمیده (یعنی متوجه نمیشه که کعی وقت شیر دادن بچه هست)
بیشتر بگو ...ولی اثبات میشه به مرورزمان برات
شما هنوز تنت گرمه متوجه اوضاع نیستید
دقیقاً اوایل بنده هم مثل شما فکر میکردم تا اینکه یک حساب سرانگشتی دو دو تا چارتا کردم جور در نیومدبدهکار شدم!
یک نقطه شروع در نظر بگیر....یک نقطه هدف ...یک برآورد برای خودت داشته باش می بینی که همش حرف نیست وضعیتت چیه...بنده قصد ناامیدی ندارم اونایی که مغازه شون مالکن ناز شصت شون ولی وای به حال اجاره نشین ها و تازه کارها
چرا خودمون رو گول بزنیم؟ تا کعی؟ الکی همه چی رو خوب ببنیم یک روز این فشار و تنش خود را بد نمایان میکند
اتفاقاً هر چند مواردی که گفتید رو بنده دارم
اتفاقاً قصد حقه و بازی و کلک ندارم تجربه شخصی برای افراد پایین دست حساب میشه بیشتر از دید دلسوزی هست که به حال و روز بنده نیافتند احیاناً بالا دستیا دارن کعیف شون رو میکنند البته ناحق نیست ولی پایین دستیا تباهند
...جواز دارم...تجربه تا دلت بخواد
علم تا دلت بخواد ...صبر تا دلت بخواد...ولی گول زدن خودمون یک روزی پایانی داره
نان رو سنگ کردند پوست خربزه رو انداختند زیرپاهامون که لیز بخوریم زمین بخوریم

آخرین ویرایش:

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,793
25,742
یکی از دلایل آموزش آبگوشتی مجازی که باعث شده ترس کاذب ملت بریزه و خودشون دست بکار شدن
این شغل اشباع
تهش هیچی نیست
درود بر شما ///دقیقا حرفتون را تصدیق میکنم ...الان هر ننه قمری یه موبال دستش میگیره و استوری و پست تعمیراتی میزاره ...اینقدر شغل تعمیرات صوتی تصویری به گا رفته که واقعا ادم نمیدونه چه بگه و چه کار کنه .....طرف اومده میگه بک لایت 43چند تعویض میکنید بهش میگم شما از کجا میدونید بک لایت خرابه ؟میگه یک پیج اینستا هستش اموزش میده و سوال کردم گفتن بک لایت خرابه .....بهش گفتم واسه 43 اینچ را 2500 تعویض میکنم (9ماه پیش حدودا).وقتی قیمت بهش گفتم بهم گفت مگه میخوای چکار کنی ؟؟اینها چند تا از لامپای بک لایتش سوخته حدود نهایتا 50 تومن ال ای دی هاش هستش و همه بک لایت را هم که بخواهید عوض کنید 300 تومن بک لایتش هست و شما چرا اینقدر گرون میگویید ؟؟وقتی اینو گفت بهش گفتم چرا خودت تعویض نمیکنی ......گفت من توی این پیج همه کلک های تعمرکارا را بر ملا کرده و من میدونم چقدر لوازم میبره و خودم میرم تعمیرش میکنم و...منم گفتم برو همین کار را انجام بده ووووووو...این مطلب را عرض کردم که دوستان بدونن چرا بازار ما تعمیرکارا به فنا رفته

ghasemdorosh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-17
628
3,661
بوشهر-خورموج
تعمیر لوازم خانگی دارمد خیلی بیشتری داره. و مثل صوتی تصویری هم استرس نداره.
مخصوصا تعمیر تلویزیون اخر استرس هستش که نکنه به تلویزیون اسیب برسه.
ولی چیزای دیگه این استرس رو نداره.
حرف شما یاد خودم افتادم که ۱۵ سال پیش شروع کردم به تعمیرات. چقدر به سختی گذشته این سالها ولی خدایش خیلی شیرین بوده. چاره ای جز صبر تحمل نیست. باید سالها بگذره تا مغازه داری رو مزش بچشی

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
من جهل ساله کارم الکترونیک است تعمیرات الکترونیک قدیم بد نبود به راحتی خرج ومخارج در می امد .من در این جهل هیچ کسی را ندیدم از تعمیرات به جایی برسد بخصوص در این دوره .

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
برید خداتون را شکر کنید که همین حرفه را هم یاد دارید و محتاج به نامرد نیستید
در شرایط کنونی وضعیت زندگی همگی ما مثل همدیگه هست با مقدار ناچیزی تفاوت
مسلما اونی که تجربه و مهارت و سابقه کار و البته تلاش بیشتری و صد البته که بروز بودن بیشتری داره به مراتب درآمد و کاسبی بهتری نسبت به دیگری داره
اینکه مشتری به کار دست میبره
اینکه آموزش های آبدوغ خیاری در نت فراوونه ووووووووووووو....... همه و همه چیزی غیر از بهونه ای بیش نیستند
روزی هر کسی را هم خدا به میزان وسع و تلاش خودش بهش میده

اگر آموزش ها زیاد شده در تمام حرفه ها همین داستان وجود داره و اتفاقا الکترونیک کار هر کس و ناکسی نیست و هر کی هرکی نمیتونه در کار دست ببره
اگر هم طرف بخواد مثلا اوستا بازی دربیاره مطمعنا مثه سگ از کرده خودش پشیمون میشه
مگر الکی و کشکی بازی هست که طرف با یه فیلم آموزشی بتونه بیاد بکلایت تلوزیون 30 میلیونی خودش را دستکاری کنه؟
البته ممکنه کمی پررو باشه و یه بار دل را به دریا بزنه و برینه داخل وسیله خودش و چندین برابر زیان به خودش وارد کنه ولی قطعا سری بعد به هفت جد خودش میخنده که چنین حماقتی را مجدد بتونه انجام بده

خودتون و حرفه خودتون را دست کم نگیرید برای خودتون و حرفه فنی و مهارت خودتون ارزش و احترام قایل بشید تا مشتری هم برای شما و کار شما ارزش قایل بشه اینقدر ناشکر نباشید
ملت به نان شب خودشون محتاج هستن
همین که به نامرد جماعت محتاج نباشید و در شرایط کنونی کشور و اجتماع دستتون پیش نامرد دراز نباشه کلاه خودتون به هوا بندازید و سپاسگزار باشید

یاحق

saeedsaeedy6

کاربر vip
کاربر
2023-03-07
31
50
35
برید خداتون را شکر کنید که همین حرفه را هم یاد دارید و محتاج به نامرد نیستید
در شرایط کنونی وضعیت زندگی همگی ما مثل همدیگه هست با مقدار ناچیزی تفاوت
مسلما اونی که تجربه و مهارت و سابقه کار و البته تلاش بیشتری و صد البته که بروز بودن بیشتری داره به مراتب درآمد و کاسبی بهتری نسبت به دیگری داره
اینکه مشتری به کار دست میبره
اینکه آموزش های آبدوغ خیاری در نت فراوونه ووووووووووووو....... همه و همه چیزی غیر از بهونه ای بیش نیستند
روزی هر کسی را هم خدا به میزان وسع و تلاش خودش بهش میده

اگر آموزش ها زیاد شده در تمام حرفه ها همین داستان وجود داره و اتفاقا الکترونیک کار هر کس و ناکسی نیست و هر کی هرکی نمیتونه در کار دست ببره
اگر هم طرف بخواد مثلا اوستا بازی دربیاره مطمعنا مثه سگ از کرده خودش پشیمون میشه
مگر الکی و کشکی بازی هست که طرف با یه فیلم آموزشی بتونه بیاد بکلایت تلوزیون 30 میلیونی خودش را دستکاری کنه؟
البته ممکنه کمی پررو باشه و یه بار دل را به دریا بزنه و برینه داخل وسیله خودش و چندین برابر زیان به خودش وارد کنه ولی قطعا سری بعد به هفت جد خودش میخنده که چنین حماقتی را مجدد بتونه انجام بده

خودتون و حرفه خودتون را دست کم نگیرید برای خودتون و حرفه فنی و مهارت خودتون ارزش و احترام قایل بشید تا مشتری هم برای شما و کار شما ارزش قایل بشه اینقدر ناشکر نباشید
ملت به نان شب خودشون محتاج هستن
همین که به نامرد جماعت محتاج نباشید و در شرایط کنونی کشور و اجتماع دستتون پیش نامرد دراز نباشه کلاه خودتون به هوا بندازید و سپاسگزار باشید

یاحق
درود برشما...احسن ...اونی که اهل فن باشه و به کارش ارزش بده همه بزودی جلوش سر تعظیم فرود خواهند آورد حتی همکارای هم صنف....

بالا