آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آنتی فیدبک میکروفون !

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
نظرتون در مورد این چیه؟
TC-Helicon VoiceSolo VSM-200
150W Active Monitor for Vocalists with Aluminum Enclosure, Active Controls, and VoiceShape Tone Circuit
If you want to replace your current monitor and have someone running your mixes, look no further than the TC Helicon VSM-200 VoiceSolo Active Voice Monitor. The VSM-200 delivers intelligible, natural vocal sound thanks to an ICT (Inductively Coupled Technology) point source driver; a rugged, efficient cast aluminum enclosure; and a 150W BASH amplifier with a built-in limiter. Non-electrical methods are used to couple the tweeter with the woofer making the tweeter indestructible.

The VSM-200 VoiceSolo Active Voice Monitor mounts on your mic stand with included hardware to save floor space. Attach the hardware to your stand once, and the monitor will pop on and off. It also rocks back to 3 different angles on the floor. Features mic and line inputs and a pass-thru to connect additional VSM-200s or VSM-300s in parallel. A front-panel volume control lets you decide how loud you want your monitor mix and does not affect the level going to any other monitor or the mixing console.​
 

پیوست‌ها

  • 4.6 کیلوبایت بازدیدها: 522

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
خوب دوستان عزیز ظاهرا به چنین مداراتی برخورد نکرده اند. بنده ایده خودم را هرچند به صورت ناقص مطرح میکنم تا شاید گره گشای همکاران تجهیزات صوتی باشد.
ایده من : استفاده از یک مدار agc منتها از نوع آلترا سونیک که در این صورت هم آمپلیفایر و هم میکروفون باید توانایی پخش و جذب سیگنال آلترا سونیک را داشته باشند.

طرز کار:در ورودی امپلیفایر به همراه سیگنال صوتی یک سیگنال ضعیف آلترا سونیک تزریق میکنیم.(با دامنه بسیار کم) در این صورت سیگنال تقویت شده از طریق بلندگوهای مجهر به تیوتر پخش خواهد شد.

خوب فرض میکنیم که میکروفون در نزدیکی بلنگو قرار دارد.امواج آلترا سونیک را دریافت کرده و به آمپلیفایر تحویل میدهد . در آمپلیفایر هم یک مدار agc مربوط به سیگنالهای صوتی وجود دارد که که تنظیم گین آن به شدت سیگنال آلترا سونیک دریافتی بستگی دارد. این یک راه عملیست برای جلوگیری از فیدبک.(اما پر هزینه)
این نمای کلی بود که توضیح دادم و مسلما دوستانی که تجربه بالایی داشته باشند مانور بیشتری میتوانند در این طرح بدهند.
 

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,536
میکروفون های پارابولیکی (انتی فیدبکی)

دوستانی که از این مدار یا طرز کار آن اصلاع دارند در این تایپیک قرار دهند.
ببخشید یکمی دیر شد بقول یکی از دوستان صد قطار شتر با بارش در ارشیوم گم میشه تا مطلبی را پیدا کنم .... بخصوص که نام فایل ذخیره شده را بخاطر نداشته باشم.....:

با سلام :
دوست عزیز مطلبی که اشاره فرموده اید را در اصطلاح علمی میکروفون پارابولیک یا همون میکروفون سهمی نیز میگویند (mic Parabolic ) و کاربرد ان در محافل و مجالس فضای باز و بدون سیستم اکوستیک و به خاطر شکستن و از بین بردن خاصیت سد صوتی میباشد در این سیستم به دو روش میتوان صدا را مهار کرده و از تولید فیدبک بین میکروفون و بلندگو (همون صدای سوت گوشخراش که از مجاورت و امتداد مستقیم ورودی و خروجی اصوات تولید میشود ) که شما انرا انتی فیدبک شنیده و بیان کرده اید میباشد از دو روش فوق یکی که بسیار معمول است ایجاد موانع و تغییر امتداد و جهت میکروفون با بلندگو میباشد ...... و لی در روش نوع دوم همونطور که در نقشه ها و اشکال زیر هم مشاهده میکنید استفاده از دیش و میکروفون های نوع شات گان با امپدانس خیلی بالا و ادغام (مدولاسیون نیست همراه کردن است ) ان با یک فرکانس بخصوصی (به پتانسیومتر سه طبقه ای در شکل توجه نمایید ) که از هارمونیک های بالاتر از 20 اکتاو سیگنال صوتی جاری در میکروفون کرده و توسط جمع کننده هایی مانند دیشهای دریافت ماهواره ای بقطرحدود 18 اينچ و انتشار و دریافت ان دریک جهت فضا یی کاربرد دارد . در اینگونه مدارات با استفاده از یک پری امپلی فایر کم نویز که بمدت کوتاهی و بطور اتوماتیک ورودی را با خروجی سینکرون میکند (حدود 10 الی 20 ثانیه ) ... فرکانس سیگنال هارمونیک با توجه به فرکانس صوتی حاضر متغییر بوده و به نسبت فرکانس منبع صوت رابطه عکس دارد که دلیل نام گزاری انتی فیدبک هم عاملی از ان میباشد و کاربرد این سیستم ها در سطح سیگنال لول پایین همون تقویت صدای جنین در رحم مادر و در سطح گسترده در استودیو های افکت و صدا گزاری مجهز میباشد مسلم است که در طرف گیرنده توسط یک صافی اکتیو به همراه مدار AGC فرکانس بالا حذف می شود و اصل صدای سیگنال صوتی قابل احساس و شنوا خواهد بود با این توضیح که متاسفانه این گونه سیگنال ها را در حد لول بالاتر نمیتوان تقویت کرد و همچنین لازمه تجهیزات و مدارات پیچیده ان الانه دیگر منسوخ و سیستم های دیجیتالی پیشرفته با کیفیت بالاتری جایگزین این مدارات شده است برای درک بیشتر موضوع فایل ضمیمه را که شامل یک پروزه کاملی میباشد دانلود نمایید .
با تشکر.
موفق باشید .
 

پیوست‌ها

بالا