آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزش تعميرات لپ تاپ (گام به گام)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
ضمن سلام و تبريك عيد به همه دوستان عزيزم
بچه ها يه نكته خيلي مهم در مورد سه سوال آخر اينه كه اصولا مشكلات شارژ و باتري و عدم شارژ مشكلاتي هستند كه بصورت مجازي قابل حل نيستند و سيستم بايد از نزديك ديده بشه و روش چندتا تست ولتاژ گرفته بشه وقتي هم كه شما اينجا به اين شكل سوالي ميپرسيد اصولا جواب دادن سخته كه مثلا من بخوام بگم چرا لپ تاپ شما با اتصال سيم برق روشن نميشه يا ميشه چون به چند تا مورد اينا برميگرده و به همين راحتي نميشه گفت مشكل از چيه در اين جور مواقع توصيه ميكنم اگر در الكترونيك سر رشته اي داريد حداقل چندتا تست ولتاژ از نقاط مختلف برد ديود ها فت ها خازن ها يا جاهاي ديگه بذار وضعيت پايه ها خلاصه يكم از بيمارمون بيشتر نشوني بذاريد تا بهتر بتونيم به بررسي مشكلاتش بپردازيم

hzzza

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-05-17
317
2,360
با سلام و خسته نباشی خدمت دوستان
لپ تاپ HP compaq nc 6000 دارم باطری آن حدود پنج دقیقه بیشتر کار نمیدهد . هنگام شارژ ، آیکون باطری شارژ 100% را نشان میدهد
باطری 10.8 ولت 4.4 آمپر ساعت میباشد . به باطری شک داشتم ولی نمونه آن را پیدا نکردم .ناچار باطری را باز کردم بعد از تست سلولها دیدم سلولها سالم هستند (سلولها را با یک لامپ 12 ولت 10 وات حدود نیم ساعت ،بدون افت ولتاژ امتحان نمودم) حالا نمیدانم چکار کنم ، آیا هنوز به سلولها شک کنم یا به مدار ؟ لطفا راهنمائی کنید . با تشکر

mohammad428

کاربر
2010-02-08
12
17
سلام یک لب تاب hpدارم مدل 1157 وقطی روشنش میکنم صفحه کاملا سفیده و دیتا نداره از فلت و lcd نیست چون به مانیتور اکستر نال زدم مانیتور رو حالت نو سیگناله انگار که اصلا وصلش نکردیم لطفا بگید اشکالش چی میتونه باشه
:smilie_help:

amooamir2008

کاربر
2011-08-27
10
21
تهران
سلام آقای شمس ممنون از کمکهاتون ما منتظر ادامه آموزش هستیم بازهم خیلی خیلی متشکرم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hzzza

amooamir2008

کاربر
2011-08-27
10
21
تهران
احتمال زیاد که gpu یا همان کارت گرافیک پریده باشد بخصوص که لپ تاپ های اچ پی معمولا ای مشکل را دارند باید بدی با دستگاه bga چیپ گرافیک را تعویض کنند که احتمال جواب دادنش پنجاه پنجاه می باشد.

amooamir2008

کاربر
2011-08-27
10
21
تهران
سلام و خسته نباشید به مدیران سایت عرضی داشتم که به این بخش واقعا توجه زیادی داشته باشند چون اطلاعات در این زمینه در ایران خیلی کم و محدود می باشد و افرادی هم که در این زمینه فعالیت دارند و از اطلاعات خوبی برخوردارند کمک زیادی نمی کنند همه که مثل آقای مهدی شمس نمی شوند. ای ایرانی، بخاطر پیشرفت کشورمان اطلاعاتی که در زمینه تعمیرات لپ تاپ را می دانید در این بخش کذاشته تا دیگران هم استفاده کنند به امید آینده ای نزدیک و پیشرفت تکنولوژی ایرانی . با سپاس و تشکر فراوان از کسانی که در این زمینه کمک می نمایند.

mohammad428

کاربر
2010-02-08
12
17
سلام به همه خسته نباشی
یک لب تاب دل دارم مدل3350 وقتی روشنش میکنیم 5 تابوق ویزنه از موقعیکه لوگوی دل میاد تا موقعی که لوگوی ویندوز میاد بعدش قطع میشه و کارش و ادامه میده
به نظر شما مشکلش چیه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا