آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

آخرین خبرهای دنیا موبایل (ویرایش شد )

safye

کاربر
2008-11-01
431
1,859
33
ساري
آخرین خبرها از دنیای موبایل گروه خبری GSM: شرکت تولیدات الکترونیکی سامسونگ اعلام کرد که به دلیل به خطر افتادن سود و منافع این شرکت، فروش تلویزیون های صفحه تخت و وسایل الکترونیکی دیگر را در ژاپن، متوقف خواهد کرد.

سامسونگ یکی از شرکت های تولیدات وسایل الکترونیکی است که در دهه گذشته شکل گرفته و رو به رشد است و به یکی از رقبای بزرگ تولید کنندگان ژاپنی تبدیل شده است. بطوریکه شرکت های ژاپنی دیگر مثل سونی، شارپ و ... بطرز قابل توجهی با این شرکت رقابت می کنند. به گفته ی یکی از مدیران سامسونگ، فروش محصولات الکترونیکی به افراد مقرون به صرفه نیست و سامسونگ در نظر دارند این فروش را به صورت عمده و با فروشندگان و شرکای بزرگ انجام دهد.

تا اکتبر امسال، سامسونگ، محصولاتی نظیر پخش کننده های mp3 و DVD و تلویزیون های LCD، گوشی های موبایل و ... را به صورت اینترنتی در ژاپن به افراد عرضه می کرد که به دلیل عدم سود دهی مناسب و کافی، این شرکت تصمیم گرفت محصولاتش را به صورت کلی و در کمپانی های دیگر به فروش برساند.:):):):):):):):):)صف های طولانی خرید آیفون در کشورهای اروپایی گروه خبری GSM: شرکت Apple که توانست با ترکیب تلفن همراه، دستگاه پخش موسیقی و جستجوگر وب موبایل در یک دستگاه، موفقیت چشمگیری در امریکا به دست آورد، برای تکرار این موفقیت، صادرات گوشی آیفون را به کشورهای اروپایی، از جمله آلمان آغاز کرده است.

مدیران شرکت Appleامیدوارند با صادر کردن آیفون به کشورهای اروپایی و سپس آسیایی در سال 2008، 10 میلیون گوشی آیفون به فروش برسد.

نیمه شب جمعه نهم نوامبر در آلمان بیش از 700 فروشگاه T-Mobile فروش آیفون را آغاز کردند که از همان ابتدای فروش، دوستداران این گوشی در جلوی درب فروشگاه ها صف کشیدند و ساعت ها منتظر شدند تا بتوانند آیفون را در دستان خود لمس کنند. البته قیمت بالای این گوشی موجب اعتراض برخی خریداران شد. به اعتقاد آنان آیفون بیش از آن که برای جوانان باشد، مخصوص کسانی است که از موبایل به عنوان یک ابزار حرفه ای استفاده می کنند.

تا کنون 39/1 میلیون گوشی آیفون در امریکا به فروش رفته و قفل 250.000 آیفون نیز در سراسر جهان شکسته شده تا علاقمندان به این گوشی بتوانند در شبکه های دیگر از آن استفاده کنند.:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:


جوانان عامل پیشرفت اپراتورهای تلفن همراه هستند گروه خبری Gsm: شرکت ترکیه ای Tkc، بزرگترین اپراتور سرویس های بی سیم در ترکیه فصل دوم امسال تعداد مشترکان خود را از 2/32 میلیون به 8/33 میلیون نفر رسانده است که این پیشرفت در نوع خود بی سابقه است. این اپراتور یکی از قدرتمند ترین اپراتورهای اروپا، است که پس از 10 هفته عقب نشینی، به رشد بی سابقه دست یافت.

به اعتقاد کارشناسان یکی از دلایل اصلی این توسعه، جمعیت جوان کشور ترکیه است، زیرا جوانان تمایل بیشتری به استفاده از تلفن همراه نشان می دهند. لازم به ذکر است که میانگین سنی این کشور 29 سال است.

رشد میزان درآمد Tkc در طول سه فصل از 9 درصد به 210 درصد رسید که این امر پس از چندین فصل رکود اتفاق اقتاد. این شرکت در فصل دوم سال 2007 در آمد خود را 29 در صد افزایش داده است.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:مشکل اعتباری برای حوزه فضا در ایران وجود ندارد رییس سازمان فضایی گفت:حوزه فضا تنها بخشی است که در زمینه بودجه و اعتبار با مشکل مواجه نیست و دولت توجه ویژه ای به آن دارد.
به گزارش خبرنگار موبنا "احمد طالب زاده" در مراسمی که به مناسبت روز دوم هفته جهانی فضایی در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد با اشاره به آغاز به کار سازمان فضایی ایران مقارن با آغاز برنامه چهارم توسعه اظهارداشت: در جمع بندی این برنامه خوشبختانه با تلاش همکاران در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهار تکنولوژی در کشور به عنوان محور توسعه تحقیقات مطرح شدکه فضا و فناوری اطلاعات دو تا از این محورها بود.
وی افزود: با این امر نگاه ها به این سمت معطوف شد و و دولت خود در حمایت از این بخش موظف شد.
طالب زاده با اشاره به سند بخش فضا در برنامه چهارم توسعه خاطر نشان کرد: این سند از دید ما و از دید سایر همکاران در بخش هوا و فضا خیلی جامع نبود و نسبت به تکمیل آن در طول برنامه تعهد کردیم.
وی خاطرنشان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دلیل ماهیت بین سازمانی و بین رشته ای فضا تا کنون خیلی درگیراصلی این مسایل نبوده و از روز نخست تاسیس سازمان فضایی دیدگاه های مختلفی در خصوص جایگاه اصلی این سازمان مطرح بوده است.
طالب زاده گفت: به عقیده برخی صاحبنظران جایگاه اصلی سازمان فضایی ایران به دلیل ماهیت تحقیقاتی آن وزارت علوم، به عقیده عده ای دیگر به دلیل کاربردهای دوگانه فضا، وزارت دفاع، به عقیده برخی دیگر سازمان صداو سیما و به عقیده برخی دیگر و براساس الگوهای سایر کشورهای آسیا ریاست جمهوری است.
وی اظهارداشت: در جمع بندی نهایی وزارت ارتباطات به عنوان مناسبترین جایگاه برای شروع کار این سازمان مطرح شد.
طالب زاده تصریح کرد: علاوه بر برنامه پنج ساله چهارم، برنامه 10 ساله ای برای بخش فضا تنظیم و به دولت ارائه دادیم که البته تصویب شد و متعاقب آن نیز، در شورای انقلاب فرهنگی بحث تنظیم برنامه ای 20 ساله برای این بخش مطرح شد که این برنامه در حال حاضر آماده شده و جلساتی در این رابطه برگزار می شود که در صورت تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی شاید، بخش فضا تنها بخشی باشد که دارای برنامه 5 ساله، 10 ساله و 20 ساله است.
وی به لزوم تلاش بیشتر برای تربیت نیروی انسانی متخصص در بخش فضا از سوی دانشگاه ها اشاره و تصریح کرد: نیروی انسانی متخصص دراین حوزه به عنوان زیرساخت اساسی مطرح است و با سرمایه گذاری در دانشگاه ها که البته قراردادهایی دراین زمینه منعقد شده است می توان پشتوانه قوی در بخش فضا در آینده داشته باشیم.
طالب زاده با اشاره به برون نگری و برون سپاری در وزارت ارتباطات اظهارداشت: در سال های آینده بخش خصوصی و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی باید در حوزه فضا فعالیت داشته باشند.
وی با تاکید بر لزوم تمرکز بر نیروهای داخلی در رابطه با پروژه های این بخش گفت: کشورهای خارجی در رابطه با انجام پروژه های متعدد تعریف شده در این بخش موانعی ایجاد کرده به طور مثال در خصوص ماهواره مصباح هر روز بحرانی را برای اجرای آن ایجاد می کنند.
طالب زاده خاطرنشان کرد: بخش فضا قبل از اعلام تحریم کشورمان بخش فضا با توجه به مانع تراشی سایر کشورها در این زمینه با تحریم مواجه بوده است و به همین دلیل باید تمرکز زیادی بر تربیت نیروی متخصص در این حوزه داشته و در غیر این صورت نباید انتظار زیادی از کشورهای بیگانه داشته باشیم.
وی با اشاره به طرح لزوم تاسیس سازمان فضایی در کل اقیانوسیه توسط کشورهای آسیایی گفت: خوشبختانه این مهم در سال گذشته تحقق یافت و اساسنامه ای توسط کشورهای آسیایی تنظیم شد که با تصویب آن از سوی دولت ومجلس ( که البته باید به تصویب تمام دولت های تنظیم کننده اساسنامه می رسید) و مشارکت در این سازمان می توان بسیاری از مشکلات در تعاملات را برطرف ساخت.
طالب زاده با اظهار خرسندی از نگاه مثبت برنامه ریزان کشورمان نسبت به بخش فضا تصریح کرد: در 10 سال گذشته یکی از معضلات این بخش بیگانگی مسوولان با مسایل فضایی وعدم درک آنها نسبت به مهم بودن این بخش بود.
وی وضعیت کشور را از لحاظ حمایت برنامه ریزان کشورمان از مباحث فضایی و توجه آنها به این بخش ممتاز برشمرد.
طالب زاده با اشاره به موافقت سازمان ملل با تاسیس مرکز تحقیقات فضایی در کشورمان اظهارداشت: از چندین سال پیش کشورمان متقاضی تاسیس این مرکز بوده که با کار کارشناسی سازمان ملل در سال نخست کشور هند و در چند سال پس از آن کشور چین و سرانجام با پیگیری متخصصان کشورمان، سازمان ملل با تاسیس سومین مرکز در ایران با وجود سایر کشورهای متقاضی موافقت کرد.
وی با بیان اینکه تاسیس این مرکز درایران نیازمند مجوز دولت و مجلس بود گفت: دو هفته پیش این موضوع در مجلس با قید دوفوریتی و با رای اکثر نمایندگان تصویب شد که این نشان دهنده نگاه جدی برنامه ریزان کشور به این بخش است.
طالب زاده در خصوص بودجه این بخش گفت: شاید این بخش تنها بخشی باشد که در زمینه بودجه و اعتبار با مشکل مواجه نیست و دولت توجه ویژه ای به این بحث دارد.
وی درخصوص معضلات این بخش اظهارداشت: به دلیل جوانی سازمان فضایی ایران هنوز قوانین و آیین نامه هایی در این زمینه باید تصویب شود و دیگر اینکه پروژه های فضایی زودبازده نیستند و برخی انتظار ارائه زمان بندی خاص برای این پروژه ها و اجرای سریع آنها را دارند.
پروژه های فضایی در دراز مدت انجام می شود و باید صبر وحوصله در این بخش وجود داشته باشد و شاید طرح مسایل و پروژه های این بخش در رسانه ها و مطبوعات به صلاح نباشد.
وی در پایان با اظهار امیداوری نسبت به انجام پروژه های این بخش در سال های آینده خاطرنشان کرد: سازمان فضایی به دنبال ایجاد پژوهشکده مسایل فضایی است که تقریبا کار آن انجام شده است.

__________________
 

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
دوست عزیز در انتخاب عنوان تاپیک دقت کنید عنوان تاپیک ویرایش شد
 
بالا