آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در بوت NVR

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
این طبیعی هست که نمی تونم Ip ان‌وی‌آر 192.0.0.64 رو پینگ کنم؟
حتی روی نرم‌افزار wireshark هم نمی‌تونم ipدستگاه nvr رو ببینم.

تا زمانی که کانکت نشه اصلا در Wireshark چیزی نمایش داده نمیشه مشکلتان به سادگی قابل حل هست .

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
790
1,326
تا زمانی که کانکت نشه اصلا در Wireshark چیزی نمایش داده نمیشه مشکلتان به سادگی قابل حل هست .

سلام مجدد جناب جوی
بنده به عنوان شاگرد؛ در درجه اول دوست دارم مشکلم حل بشه و در درجه بعد کارآموزی کنم و از اساتید مطلب یاد بگیرم. ولی همانطور که پیش‌تر هم عرض کردم؛ خود شما بهتر می‌دونید که نمیشه همزمان هر دو مسیر رو جلو برد. اگر اجازه بدید این مسیر رو تا انتها جلو بریم؛ بعد.

آخرین ویرایش:

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
سلام مجدد جناب جوی
بنده به عنوان شاگرد؛ در درجه اول دوست دارم مشکلم حل بشه و در درجه بعد کارآموزی کنم و از اساتید مطلب یاد بگیرم. ولی همانطور که پیش‌تر هم عرض کردم؛ خود شما بهتر می‌دونید که نمیشه همزمان هر دو مسیر رو جلو برد. اگر اجازه بدید این مسیر رو تا انتها جلو بریم؛ بعد.

بله بحث بنده این نیست که با روش من جلو برید ، در ادامه بحث دوستمان می خواستم کمکتان کنم و شاید دوستمان یه نکته ای را از یاد انداخته اند و یادآوری کنم ، قصد جسارت ندارم .

اگر تا کنون دست به ویندوز نزدید بقیه موارد رو کمکتان کنم همین .

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
790
1,326
از اونجایی که قرار نیست این تاپیک بدون نتیجه تموم بشه؛ خلاصه ای از عملکرد و نتیجه کار رو در ادامه ارایه میدم:

یک ویندوز تازه نصب کنید هیچی دیگر نصب نکنید درایورها را نصب کنید بعد برنامه TFTP را نصب و اجر کنید نباید هیچ خطایی بدهد .من هم قبلا این خطا را داشتم کار نمیکرد .خطا در اجرای برنامه ندهد مشکل رفع میشود
بهترین روش و به جز این روش هیچ روشی ندارد این پست باعث شد خیلها یاد بگیرن که چطور باید هاک را ریکاوری کرد

سلام. همونطور که فرمودید، ایراد از ویندوز بود. با یه سیستم دیگه تست کردم. ظاهرا آپدیت انجام شد. ولی باوجود آپدیت؛ بازم nvr بالا نیومد.
اگر درست متوجه شده باشم؛ با این بروز رسانی، تنها قسمتهای خاصی از فلش تغییر میکنه و کل فلش مجددا نوشته نمیشه. چرا که توی نرم‌افزار putty نشون میده که بیشتر بلوک‌ها رو skipping می کنه و ازشون رد میشه و تنها یه بخش کوچکی از بلوکها که باید بروزرسانی بشه، آپدیت میشه. (فایل زیپ پیوست لاگ فایل txt از putty موقع آپدیت هست)
۱- اگر برداشتم درست باشه؛ آیا میشه از همین طریق بجای فایل بروزرسانی، یه کپی کامل و بدون نقص رو با همین روش روی فلش ریخت؟ یعنی در حقیقت بجای پروگرامر، از طریق tftpd64 ،آیسی ناند رو پروگرام کرد؟
۲- یه error تو انتهای فایل txt هست که نمی دونم چیه. اگر محبت بفرمایید نگاه کنید.

جناب پویا در پاسخ فرمودند:
سلام بد بلوک زیاد پیدا کرده حرارت اینطور کرده.
ببین فروشگاه امیر ای سی فلشش را داره بخر با هویه لحیم کن. پایه های فلش را هم بررسی کنید.
ولی هیچی رو فلش رایت نشده همش که بد بلوک نمیشه خوب بررسی کن.

با توجه به توصیه های جناب پویا، نسبت به تهیه دو عدد آیسی ناند 29F2G08ABAEA اقدام و کپی فایل تهیه شده از دستگاه سالم که در ابتدا اخذ شده بود؛ بوسیله پروگرامر TNM5000 روی آیسی ها ریخته و با توصیه مواکد ایشان آیسی ها با هویه لحیم شد.
بحمدالله هر دو دستگاه بدون هیچ مشکلی بالا آمد.

نتیجه اخلاقی تنها رعایت همان توصیه ای است که جناب پویا در اولین پست خود در این تاپیک قرار دادند و بنده به دلیل عدم رعایت آن با مشکل جدی مواجه شدم:
در کل نباید اصلا به این مدل فلش های ناند حرارت بخورد چون ایجاد بد بلوک میکند و امکان خاموش شدن دستگاه هم خیلی زیاد است .فلش را که با حرارت برمیدارید بد بلوکها زیاد میشود و کپی هم درست انجام نمیشود باید با فایل اپدیت دستگاه را اپدیت میکردید

اما با تمام این اوصاف مشکل بوجود آمده زمینه ای شد تا مطالب فراوانی بیاموزم و شک ندارم برای دیگر همکاران نیز چنین بوده. جا دارد از همه ی عزیزانی که محبت کرده و در رفع مشکل یاری رساندد؛ خاصه جناب پویا که با زکات علم خویش لطف بزرگی کردند؛ تشکر و قددانی کنم.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rezvanjo

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
790
1,326
با توجه به توصیه های جناب پویا، نسبت به تهیه دو عدد آیسی ناند 29F2G08ABAEA اقدام و کپی فایل تهیه شده از دستگاه سالم که در ابتدا اخذ شده بود؛ بوسیله پروگرامر TNM5000 روی آیسی ها ریخته و با توصیه مواکد ایشان آیسی ها با هویه لحیم شد.

نکته: حتما موقع استفاده از نرم افزار ناندِ پروگرامر TNM: روی کلید CONFIG کلیک کرده و در قسمت: Maximum Number of error in Page عدد 3 را که بصورت پیش فرض است؛ به عدد 0 تغییر دهید.
با توجه به اینکه خواندن از آیسی های ناند بطور طبیعی با درصدی خطا مواجه است؛ با این کار تعداد خطا هایی که در هر صفحه نادیده گرفته می شود به بجای 3 خطا، به صفر خطا تغییر یافته و دقت خواندن یا برنامه ریزی شما بوسیله پروگرامر ایرانی TNM با کمترین خطا روی آیسی ناند اجرا خواهد شد.
ضمنا فراموش نکنید حتما تیک بخش Program with Verify and Retry را بزند.

پیوست‌ها

• 2.4 مگابایت بازدیدها: 73
آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
790
1,326
خروجی LAN هیچ مشکلی نداشت. اما خروجی VGA و HTMI از وسط به پایین سیاه بود. سخت افزار رو بررسی کردم. مشکلی ندیدم.

مشکل سیاه بودن بخش پایینی تصویر که در اولین پست به آن اشاره شد؛ نرم افزاری بود و نه سخت افزاری. این مشکل هم با پروگرام اطلاعات آیسی ناند رفع شد.

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
بسیار عالی من هم خوشحال شدم ای سی فلشها را از کجا تهیه کردید؟ امیر ای سی
بنابراین tnm درست خوانده است میشود از این مدل ناند ها کپی گرفت .البته من بارها کپی گرفتم ولی استفاده نکردم در کل نباید دست زد

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
790
1,326
بسیار عالی من هم خوشحال شدم ای سی فلشها را از کجا تهیه کردید؟ امیر ای سی
بنابراین tnm درست خوانده است میشود از این مدل ناند ها کپی گرفت .البته من بارها کپی گرفتم ولی استفاده نکردم در کل نباید دست زد

سلام جناب پویا.
امیر آیسی نداشت. از سام نیک تهیه کردم. خیابان خرمشهر
بله؛ نتیجه کار نشون داد TNM درست عمل کرده.
درست میفرمایید. در نظر نگرفتن این نکته واقعا برام دردسر ساز شد.
بازم از لطف شما سپاسگذارم.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
790
1,326
سلام استاد
از آنجا که حضرتعالی در این تاپیک، بحث لزوم عدم اعمال حرارت بیش از حد مجاز به آیسیهای ناند رو مطرح فرمودید و اگر تاپیک جداگانه میزدم؛ قطعا توان رساندن منظور خود را نداشتم؛ لذا بالاجبار در ادامه همین تاپیک و با استناد به فرمایشات جنابعالی در صفحه اول همین تاپیک، موضوع ذیل را مطرح می‌کنم.

شما در خصوص حرارت دادن هنگام برداشتن و یا جاگذاری آیسی ناند به شماره 29F2G08ABAEA فرمودید:

در کل نباید اصلا به این مدل فلش های ناند حرارت بخورد چون ایجاد بد بلوک میکند و امکان خاموش شدن دستگاه هم خیلی زیاد است .فلش را که با حرارت برمیدارید بد بلوکها زیاد میشود و کپی هم درست انجام نمیشود

همچنین آوردید:

بعضی از فلشهای ناند بد بلوک نمیشوند اگر با حرارت 220 درجه بردارید

در خصوص آیسی‌های SPI ناند هم فرمودید:

ای سی های spi ناند که هشت پایه هستند هم داریم که حجمشان بالای 1 گیگ هست و انها هم بد بلوک دارند و کپی از ان خطا دارد

با توجه به اینکه پکیج 29F2G08ABAEA از نوع TSOP48 است و طبق تاکید شما می‌بایست آن را بوسیله هویه از برد جدا و یا لحیم کرد و نه با حرارت هوای گرم. از آنجا که می‌توان این نوع پکیج‌ها را بوسیله ترفند‌های مختلف و با حرارت ۲۲۰ درجه‌ی هویه از برد جدا و یا جاگذاری نمود؛ لیکن برخلاف آن نمی توان آیسی‌های فلش W25N01GVZEIG و یا FS35ND01G که از نوع SPI ناند، با ظرفیت 1G و دارای پکیج WSON8 همراه با پد زیر آیسی هستند را با هویه برداشت و یا جاگذاری نمود؛ و حتما می‌بایست از هوای گرم استفاده کرد. لطفا بفرمایید:

۱- آیا برای استفاده از هوای گرم در این نوع آیسی‌ها هم می‌بایست درجه حرارت معینی استفاده کرد که بیش از آن درجه، آیسی دچار بد بلوک شود؟

۲- عموما درصد قلع بکار رفته در سیستم‌های حفاظتی به نحوی است که نیاز به حرارت بیش از ۲۲۰ درجه و حتی ۲۸۰ تا ۳۲۰ درجه برای ذوب شدن دارد؛ خصوصا با وجود پد زیر آیسی. لذا در صورتی که محدودیت استفاده از چنین درجه حرارت‌هایی داشته باشیم؛ راهکار جنابعالی برای جدا کردن و یا جاگذاری آیسی‌های SIP NAND FLASH با پکیج‌های WSOP8 و یا شبیه به این پکیج‌ها چیست؟

۳- آیا آیسی‌های دیگری نیز وجود دارند که برای برداشتن و یا جایگذاری آنها با محدودیت اعمال حرارت مواجه باشیم؟

ممنون می‌شوم مثل همیشه محبت کرده و بنده رو راهنمایی بفرمایید.

ضمنا دیتاشیت هر سه آیسی:
29F2G08ABAEA
W25N01GVZEIG
و FS35ND01G
پیوست می‌باشد.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
درود
بهترین روش برای برداشتن این مدل ای سی ها استفاده از پیری هیتر است و من هم استفاده میکنم.
ابتدا دمای همان محدوده را توسط پیریهیتر به 150 تا 160 درجه از زیر برد برسانیم حدود 2 الی 3 دقیقه زمان لازم دارد.
(من خودم طبق تجربه دمای پیری هیتر را روی 254 تنظیم میکنم ) البته با کمک از دما سنج لیزری

بعد از بالا توسط هیتر هوای گرم دما ای سی را به 180 الی 190 میرسانم حدود یک دقیقه یا کمی بیشتر (این دما به هیچ قسمت از برد یا ای سی فلش صدمه
نمیزند )به این مرحله PRE-HEATING ZONE میگویند
بعد همان لحظه دمای پیری هیتر را به 272 تغییر میدهم و دمای هیتر را به 248 تنظیم میکنم .
دمای بالا شروع به بالا رفتن میکند اگر از قلع بدونه سربFREE LEAD استفاده شده باشد روی 230 درجه قطعه ازاد میشود و اگر قلع سرب دار باشد روی 210 الی 220 قطعه ازاد میشود به این مرحله REFLOW ZONE میگویند
این نکته را باید در نظر گرفت که وقتی دمای بیرون ای سی فلش شروع به بالا رفتن میکند دمای داخل فلش یا هسته فلش حدود 20 درجه کمتر از دمای خارج
ان هست بنابراین زمان REFLOW ZONE نباید بیش از حد باشد تا دمای داخل ای سی به 240 درجه برسد.برای هر قطع Temperature curve یا همان منحنی
حرارت و زمان تغییر میکند که با ازمون و خطا میشود منحنی ان را پیدا کرد.البته برای راحتی کار من روی هیترم علامت گذاشتم 180 و 220 و 248
اکثر تعمیر کارها به منحنی زمان کاری ندارند و دمای هیتر هوای گرم را با 400 یا 370 روی قطعه میگیرند تا قطعه ازاد شود که معمولا هم کنار قطعه سیاه میشود
و میسوزد

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا