آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل برد در قسمت المنت یخچال فریجی ستار یا همان سینجر

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
ترمو دیسک نداره فقط ترمو فیوز داره

اتفاقا بنده ترمو دیسک جدا گرفتم منتظرم ببیینم مشکل برد حل میشه یا نه اگه حل نشد مجبورم بصورت دستی مداری با رله برای المنت طراحی کنم که موقع خاموش شدن کمپرسر المنت بیاد توی مدار

frgstar_b7mn.png

سلام شاید فایل زیر بتونه کمکتون کنه برای تست

پیوست‌ها

• 110.5 کیلوبایت بازدیدها: 39

azpo

کاربر vip
کاربر
2010-04-02
13
11
سلام و درود
هر چند زمان سوال گذشته اما پاسخ میدم که اگه کسی مشکلی داشته باشه جای ابهام نشه
مشکل از برنامه ای سی نیست مشکل از سنسورهاست که توی بازار هستند به خود برد نمیخوره سنسرهای جدید رو باید با برد ست کرد تا نتیجه مطلوب رفت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

azpo

کاربر vip
کاربر
2010-04-02
13
11
یک سوال از دوستان متخصص

آیا ممکنه برنامه ای سی(pic16f873a) میکروکنترل بهم خورده باشه؟

سلام و درود
هر چند زمان سوال گذشته اما پاسخ میدم که اگه کسی مشکلی داشته باشه جای ابهام نشه
مشکل از برنامه ای سی نیست مشکل از سنسورهاست که توی بازار هستند به خود برد نمیخوره سنسرهای جدید رو باید با برد ست کرد تا نتیجه مطلوب رفت

azpo

کاربر vip
کاربر
2010-04-02
13
11
اول باید چک کنید سنسور یخچال چند اهمی هست مهمترین حل جایگزین کردن سنسور جدید طبق سنسور اصلی اگه جواب نداد میتونید سنسور با اهم بالاتر چک کنید اگه جواب نداد سنسور با اهم کمتر تمام سنسورها تلرانس دارند باید چک کنید کدوم سنسور به برد یخچال بهتر جواب میده

ahmad moradi

کاربر vip
کاربر
2012-02-29
27
31
استان فارس
یک سوال از دوستان متخصص

آیا ممکنه برنامه ای سی(pic16f873a) میکروکنترل بهم خورده باشه؟
سلام احتمال این حالت بسیار بسیار کمه
لطفاً یه چیز دیگه رو هم چک کنید و اون محل قرار گیری ترمو دیسک و ترمو فیوز هست اگه چسبیده به المنت باشن قبل از آب شدن برفک المنت رو از مدار خارج میکنن

A_zarei763

کاربر vip
vip
کاربر
2019-05-02
23
13
44
خمین
یخچال کامل روشن میشود و دما به منفی 18 میرسد بعد از سه یا چهار روز بدلیل برفک شدن رادیات سرمای یخچال کم میشود و المنت جهت آب کردن برفک روشن نمیشود
- برق مستقیم به المنت دادیم روشن میشود و سالم است
- ترموفیوز سوخته بود عوض کردم
- سنسور المنت و دو سنسور دیگر هم عوض کردم
- تمام رله ها چک شدن سالم هستند
حدود سه ماه است که درگیر مشکل این یخچال هستم و کلی خرجش کردم لطفا برای حل این مشکل راهنمایی کنید.
باتشکر

عکس برد این یخچال پیوست شد:

firdstar_1moe.png
دوست عزیز از المنت تست اهمی بگیرید و با وات المنت روی دستگاه مقایسه کنید ممکنه المنت ضعیف شده اگر مشکلی نبود این کاری ک میگم و انجام بدید مشکل شما حل میشه ی تایمر دیفراست دیجیتال تهیه کنید برق فاز ورودی ب برد و قطع کنید بدید ب ورودی فاز تایمر از خروجی کمپرسور تایمر سیم بگیرید بدید ب فاز ورودی برد خروجی های هیتر یخچال یا فریزر یا هر دو بسته ب اینکه کدومش دیفراست انجام نمیده بدید ب تایمر تایمر و هر ۸ ساعت ۱۵ دقیقه قرار بدید دستگاه بعد ۸ ساعت آف میکنه و یک رب برفک زدایی میکنه و مجدد روشن میشه تنها راه تنهایی همینه

بالا