آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل کم آوردن پاور زیر بار

omidtch

کاربر
2019-08-06
30
64
سلام مجدد
من هر دو ای سی pfc و pwm رو عوض کردم ولی مشکل برطرف نشد

سلام
من مشکل مشابهی داشتم با این پاورها. ماسفت های ورودی رو همه رو از نظر مقاومت داخلی تست کن و اگر متفاوت هستن عوض کن که همگی مثل هم باشن

aefali

کاربر
2019-07-12
51
58
23
درود به همگی
خازن های بزرگ در حالت بدون بار 302 ولت دارن و وقتی زیر بار میره میشه 330 که باید 380 باشه
این مشکل میتونه از فیدبک هم باشه
میشه راهنمایی کنید چطور فیدبک مدار رو پیدا کنم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
درود به همگی
خازن های بزرگ در حالت بدون بار 302 ولت دارن و وقتی زیر بار میره میشه 330 که باید 380 باشه
این مشکل میتونه از فیدبک هم باشه
میشه راهنمایی کنید چطور فیدبک مدار رو پیدا کنم

من این مدل رو تعمیر نکردم اما فکر میکنم 2 عدد اپتوکوپلر مانند که 6 پایه است باید باشه

negar.mfco

کاربر
2021-02-17
1
1
کرج
سلام، دقیقا منم همین مشکلو دارم
فن رو عوض کردم، خازن بزرگ رو عوض کردم ولی بازم بین ۱ ساعت تا ۱۲ ساعت متغیر کار می‌کنه بعد از کار میوفته و هشریت صفر میشه. بعد باید ساعتها خاموش باشه تا دوباره روشن کنم. همین داستان ادامه مدام تکرار میشه...
پاور رو با یه دستگاه دیگه عوض کردم درست شد ولی اون پاور با همه دستگاهها همین داستانه
لطفاً راهنمایی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: karbakhsh

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
349
34
سلام.اول با تست بیزر مولتی متر خروجی رو تست کن در حالت خاموش.سیم مثبت رو به مثبت و منفی رو به منفی بزن .ببین زود بوق تموم میشه حالا بر عکس بزن بازم ببین زود بوق تموم میشه.اگه از یه طرف زود تموم شد و از جهت دیگه خیلی دیر یا اصلا تموم نشد ماسفت های خروجی رو همه رو دربیار و باز تست کن اگه این دفعه از هر دو طرف زود بوق تموم شد شک نکن ماسفت ها رو بل هم عوض کن.یک شماره.نتیجه رو بگو.

mori666

کاربر
2020-05-03
22
13
33
سلام. پاور چه مارکی هسته و دو تا خازن های بزرگ بگید که چند میکرو و چند ولت هستند. مثلا 330 میکرو 200 ولت

Amir-nami

کاربر vip
کاربر
2019-08-09
12
8
سلام ،ماسفت های خروجی رو چک کن احتمالا یکیش یا چند تاش ایراد داره.

m.ghanbari

کاربر
2012-03-20
10
6
سلام...از ای سی pwm و دوتا کوپلر6پایه هست ...ولتاژ دوسر کوپلر 6 پایه نزدیک ای سی رو بگیر ببین نوسان داره یا نه...این مشکل برمیگرده بایاس پایه های ای سی pwm..حالا باید با یه پاور مشابه دیگه از طریق ولتاژ گیری به مشکل پی ببریم

m.ghanbari

کاربر
2012-03-20
10
6
اگر خروجی اتصال باشه...و با دراوردن یکی یا سه عدد از ماسفت های خروجی مشکل اتصال برطرف شد دلیل نمیشه بقیه ماسفتها سالم هستن...باید همه شون رو دراورد و یکی یکی با دقت تست کرد که ببینید کاملا سالم هستن....با مولتی متر خروجی رو تست کنی و اتصال نباشه علتش اینه که خروجی خازن هم داره و دلیل نمیشه که ماسفتها سالم باشن...فقط پایه های درین و سورس اتصال باشه خروجی اتصال میشه پس پایه گیت رو چطوری میخوای تست کنی فقط باید قطعه رو دربیاری و تست کنی...

بالا