آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل با پاور بیت مین 1800

karimi718

کاربر vip
کاربر
2011-08-22
42
180
خیر ماسفت ها مشکلی ندارن.
باید نقطا مختلف مدار رو با احتیاط ولتاژگیری کنید و ببینید کجا ولتاژ داریم.
مثلا ICهای تغذیه ولتاژ دارند؟
ولتاژ سر خازنهای ورودی چقدر هست؟
ممنون از پاسختون دوست عزیز
عرض شود که ولتاژ خازن های ورودی حدود 380 ولت شارژ هستن و تغذیه ای سی pwm هم 12 ولت ثابت هست
میشه بفرمایید دیگه چه قسمت هایی رو باید ولتاژ گیری کنم؟

omidtch

کاربر
2019-08-06
30
64
از همکاران باتجربه در تعمیرات منابع سوئیچینگ خواهشمندم درصورت امکان بنده رو در مورد توضحیاتی که در پست بالا دادم راهنمایی بفرمایند که ایا این یک مشکل و ایراد هست یا طبیعی هست و تو عملکرد ماسفت ها خللی ایجاد نمیشه؟منظورم تفاوت RDS ON بین دو ماسفت با پارت نامبر یکسان هستش
ممنونم

سلام بزرگوار
من این مورد رو در این مدل پاور دیدم و علت اتصال بودن ترانزیستورهای خروجی مدار هست که زیر برد هستند
ضمنا تجربه ثابت کرده مقاومت تمام ماسفت های قدرت باید یکی باشه وگرنه دستگاه زیر بار جواب نمیده و میسوزه. من پاور برام آوردن 10 تا ماسفت ورودی یکسان داشت که من فقط یکی سوخته رو عوض کردم مشکل حل نشد ولی با تعویض همه ماسفت ها مشکل برطرف شد و این مشکل رو چندین بار بر خوردم بهش

karimi718

کاربر vip
کاربر
2011-08-22
42
180
سلام بزرگوار
من این مورد رو در این مدل پاور دیدم و علت اتصال بودن ترانزیستورهای خروجی مدار هست که زیر برد هستند
ضمنا تجربه ثابت کرده مقاومت تمام ماسفت های قدرت باید یکی باشه وگرنه دستگاه زیر بار جواب نمیده و میسوزه. من پاور برام آوردن 10 تا ماسفت ورودی یکسان داشت که من فقط یکی سوخته رو عوض کردم مشکل حل نشد ولی با تعویض همه ماسفت ها مشکل برطرف شد و این مشکل رو چندین بار بر خوردم بهش
خیلی ممنون از پاسخت دوست عزیز
عرض شود که از سلامت ماسفت های خروجی اطمینان دارم چون پاور بعضی وقتها روشن و خروجی ظاهر میشه
اونجور که تا این لحظه متوجه شدم ایراد از قسمت فید بک هستش که متاسفانه هنوز نتونستم قطعه معیوب رو پیدا کنم و مشکل پاور رو رفع کنم

karimi718

کاربر vip
کاربر
2011-08-22
42
180
بنده خیلی تلاش کردم که ایراد این نوع پاور هارو که به این مشکل دچار میشن رو پیدا کنم و در این تاپیک به اشتراک بزارم اما تابه این لحظه ایرادش رو پیدا نکردم از چند نفر از دوستان تعمیرکار هم کمک خواستم انها هم نتوانستن در تشخیص عیب کمک کنند و میگفتن که ایراد عجیب غریبی هست و خودشونم مایل بودن که اگر ایراد رو پیدا کردم بهشون اطلاع بدم باز از دوستان و همکاران عزیز که تخصصی در تعمیرات پاور های ماینر دارن و میتونن کمک کنن تقاضا دارم درصورت امکان بنده رو در تشخیص ایراد این پاور راهنمایی بفرمایند تصاویر پاور و توضیحات در مورد ایرادش هم در پست های قبلی کامل توضیح دادم باز قسمتی نیاز به توضیح بیشتر داشت من درخدمتم

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوستان عزیز و سروران گرامی

در این نوع پاور از دو نوع خازن در خروجی استفاده شده جامد و الکترولیتی اول سعی کنید خازن ها رو تعویض کنید اگر درست نشد که احتمالش کمه
برید سراغ فتهای خروجی البته فت قسمت 12 ولت سپس اگر باز دچار قطعی و وصلی شدید باید بوبین رو چک کنید که اونم صرف نداره

خسته نباشید

karimi718

کاربر vip
کاربر
2011-08-22
42
180
سلام دوستان عزیز و سروران گرامی

در این نوع پاور از دو نوع خازن در خروجی استفاده شده جامد و الکترولیتی اول سعی کنید خازن ها رو تعویض کنید اگر درست نشد که احتمالش کمه
برید سراغ فتهای خروجی البته فت قسمت 12 ولت سپس اگر باز دچار قطعی و وصلی شدید باید بوبین رو چک کنید که اونم صرف نداره

خسته نباشید
سلام
نه دوست عزیز مشکل از خازن های خروجی نیست چون بعضی وقتها روشن میشود و اگر در خازن ها نشتی وجود داشت خازن دادرای نشتی باد میکرد
و اگر مطالب پست های قبلی رو مطالعه فرموده باشی اونجا عرض شده که همواره یک ولتاژ خفیف در خروجی ایجاد میشود و این نشان دهنده درست بودن ماسفت ها و خازن های خروجی هست که ولتاژ تولید شده بلوک نمیشه

hajibagheri

کاربر
2019-09-01
4
5
29
شما خروجی 12ولت رو از سر ترانس احتمالا ندارید ، اگه این مورد باشه باید در قسمت قدرت بدنبال مشکل بگردید

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36
بنده خیلی تلاش کردم که ایراد این نوع پاور هارو که به این مشکل دچار میشن رو پیدا کنم و در این تاپیک به اشتراک بزارم اما تابه این لحظه ایرادش رو پیدا نکردم از چند نفر از دوستان تعمیرکار هم کمک خواستم انها هم نتوانستن در تشخیص عیب کمک کنند و میگفتن که ایراد عجیب غریبی هست و خودشونم مایل بودن که اگر ایراد رو پیدا کردم بهشون اطلاع بدم باز از دوستان و همکاران عزیز که تخصصی در تعمیرات پاور های ماینر دارن و میتونن کمک کنن تقاضا دارم درصورت امکان بنده رو در تشخیص ایراد این پاور راهنمایی بفرمایند تصاویر پاور و توضیحات در مورد ایرادش هم در پست های قبلی کامل توضیح دادم باز قسمتی نیاز به توضیح بیشتر داشت من درخدمتم

ماسفتهای خروجی مشکل دارند

Tony543

کاربر vip
vip
کاربر
2019-06-17
27
14
سلام
من هم چند تا پاور با همين مشكل دارم
كه با وصل كردن به برق
فن شروع به كار ميكنه اما در لحظه وصل شدن رله يك لحظه خروجي ١٢ داره و قطع ميشه
وقتي با لامپ تست وصل ميكنم فن كار ميكنه و رله دائم در حال قطع و وصل شدن هست و در خروجي ولتاژ دائم در حدود ٧ ولت در نوسان هست. يك خازن ٢٥ ولت ١٠٠ ميكرو در مدار اوليه هست كه عوض كردم
اما مشكل همچنان باقي است
تمام ماسفت ها و ديود پل سالم هستند
ايا كسي در اين مورد تجربه اي داره كه بتونه كمك كنه
ممنون از همه دوستان

amoo behzad

کاربر
2014-01-03
3
2
تهران
با سلام
بنده هم چند هفته‌ای هست که درگیر این مشکل هستم
این یک ایراد ژنتیکی در پاورهای apw7 هست
تمام‌ کارهایی که دوستان اشاره کردند رو قبلا انجام دادم و به هیچ نتیجه‌ای نرسیدم
از همه چیز بدتر اون چسب سیلیکون روی برد و شارلاک پشت برد هست که من هنوز حلالی واسش پیدا نکردم
واقعا حال تهوع دارم از این پاورهای آشغال

بالا