آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

میز کار و تجهیرات یک تعمیرکار ( نظرخواهی از دوستان )

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با عرض سلام

با استفاده از ورق های آهنی ، کیس کامپیوتر یایه هایی جهت دستگاه های پروگرام استفاده کرده ام ، میتوان از این روش برای اهم متر نیز استفاده نمود و برای جبران میزان نور لوپ با استفاده از چراغ های خرطومی ، شدت نور را در زوایای مختلف بیشتر کرد و نیز با استفاده از فنر های پایه هویه و پلاستیک هایی که در پرینتر های مستعل موجود است یک پایه هویه ثابت و محکم ساخت

پیوست‌ها

• 212.5 کیلوبایت بازدیدها: 757

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
سلام اقای رشیدی
امروز از ساعت 9 شروع کردم تا تا غروب تا اینجا رسوندن
اون تلوزیون برای تست اوردم که میخاستم بالا جاسازی کنم برای تست دستگاهها ولی متاسفانه بزرگ بود و نشد و باید یک 14" یا ال سیدی 17 ایننچ تهیه کنم برای اینکار
تصمیم گرفتم دیگه CRT کار نکنم مثل شما و انشاالله قسمت دوم محل کار هم اماده میشه و فضاش خیلی بزرگتر میشه
متاسفانه رنگ (بلکا)دیوار ها را خیلی بد انتخاب کردم این رنگ را در کاتالوگ رنگهاشون دیدم و به نظرم قشنگ اومد ولی روی کار خیلی تاریک شد
با عرض سام

جناب محمودی عزیز ، من از مانیتور 14 و یک دستگاه مبدل ویدئو به VGA و یک دستگاه LBT-V750 ( مشابه نیز میتوان استفاده کرد) که دارای 3 ورودی ویدئو است و کافیست دستگاه مورد تست را را به یکی از از ورودی ها و بقیه ورودی های مثلا به گیرنده دیجیتال که شبکه های تلویزیون را را در مغازه داشته باشیو و ...... و نیز ورودی VGA را جهت تعمیر کامپیوتر هایی که رفع عیب به شما مراجعه میشود ، بکار ببرید ، ورودی های صوتی را برای تعمیر دستگاه های صوتی و با MP3 ها بکار ببرید و ........ ، کاربرد هایی که در عمل به ذهن خواهد رسید ، من یکی از ورودی ها را به MP3 وصل کردم و اکثرا در کنار کار موزیک های آرام بخش گوش میکنم که باعث نشاط و ذوق کار و نیز آرامشی به انسان خواهد بخشید

پیوست‌ها

• 210.7 کیلوبایت بازدیدها: 754

سما تک

کاربر
2014-06-09
221
1,754
سلام اساتید عزیز
موضوع:ساخت میز تعمیر LCD قابل تنظیم از 32تا60 اینچ با زاویه تنظیم 90درجه دست ساز وبرقی
دوستان این ایده زمانی به مغزم خطور کرد که از کمی جا در مغازه رنج می بردم تا اینکه بعد از کلی طراحی واندازه گیری این میز کار متغیر را ساختم ابتدا از مزایای این میز بگویم این میز متغیر همچنان که اسمش روشه از دو جهت قابل تغییر است ارتفاع این میز از 32تا60 اینچ قابل تنظیم است از کناره ها هم محدودیتی نیست نقطه جالب این میز در زاویه ان است که همچنان که در عکسها مشاهده میکنید از 0 تا90 درجه قابل تنظیم است در واقع از برد ادرس تاهمه برد ها را تا جلوی چشم میتوان تغییر داد بعد از تعمیر هم میتوان بافشار دادن دکمه تنظیم LCDرابه دیوار چسباند که دست وپا گیر نباشد در ضمن در این حالت میتوانیم LCDرا روشن کرده ودر حالت تست قرار دادIMG_3649.jpgIMG_3725.jpgIMG_3737.jpgIMG_3738.jpgIMG_3745.jpgIMG_3747.jpg دوستان عزیز من تا به حال چندین LCD راروی این میز تعمیر کرده ام بدون اینکه ذرهای خش روی LCDبیفته همه جای میز را چندلایه فوم گرفته ام اگه دوستان خواستند مشابه این میز را بسازند بنده با کمال میل اماده همکاری هستم شاید بعضی از دوستان از این بهترشو هم بسازن امیدوارم دوستانی که مغازشون کوچیکه به دردشون بخوره .

سما تک

کاربر
2014-06-09
221
1,754
سلام اساتیدعزیز
دوستان خوشحالم از اینکه این ابتکار مورد توجه وعلاقه شما قرار گرفت دوستان عزیز قبل از اینکه لیست لوازم استفاده شده راخدمت شما سروران ارسال کنم چند نکته راهم جهت تکمیل این کار به عرض برسانم البته بنده این لوازم را تا به حال نصب نکرده ام یکی چراغ مهندسی یکی هم لوپ بازودار قابل تنظیم
دوستان میتوانند نصب کنند همکاران عزیز جهت سهولت کار ابتدا نقشه سیم کشی ولوازم استفاده شده برقی واتصالات را ارسال می کنم تا شما این وسایل را اماده کنید بنده لوازم اهن الات واندازه چار چوبها را ترسیم خواهم کرد ودر پست اتی خدمت عزیزان ارسال خواهم کرد
لوازم مورد نیاز
1:موتور دیش گردان معمولی 2عدد
2:پوزیشن موتور 1عدد
3:کلید 6پایه 1عدد
4:میکروسوییچ معمولی 2عدد
5:سیم دوزوجی 8متر
6:ریل کشو تلسکوپی 2عدد 45سانتی
7:لولای اهنی درب سایز متوسط6عدد
دوستان باقی وسایل ونقشه مکانیکی واندازه های چارچوب وطریقه نصب وجوشکاری در پست اتی ارسال خواهم کردIMG_3756.jpg

سما تک

کاربر
2014-06-09
221
1,754
سلام
دوست عزیز موتور ها وپوزیشن رو از نصاب ماهواره ریل کشو تلسکوپی را از ام دی اف کاران ولولاها را از ابزار فروش وکلید ومیکرو سوییچها را از برد اوراقی سیم هم در الکتریکی ها موجود است به زبان ساده همان سیم پوزیشن چهار رشته ای.موفق باشید/

بالا