آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohsen_1363

کاربر
2009-05-01
2
4
مشکل صدای فن پاور

سلام دوستان من
می مدت7 ماه یه پاور گرین 535a خریدم
صداش دیوانم کرده :busted_red:
فنشم 2 سیمه نمیدونم چرا هی دور ش کمو زیاد میشه صداش در حالی که به سیستم دست نمیزنم وهیچ برنامه ای
باز نمیکنم بار ها وبارها کمو زیاد میشه
یا بارم بازش کردم گریس نسوز زدم ولی صداش فرقی نکرده
در ضمن سیستمم همیشه روشنه خاموشی کم داره
حالا مشکل از فنه یا مدار توش مشکل پیدا کرده ؟
یعنی خراب شده؟
دوستان لطفا راهنمایی کنند

hadi1

کاربر vip
vip
کاربر
2008-05-02
110
441
سلام دوستان من
فنشم 2 سیمه نمیدونم چرا هی دور ش کمو زیاد میشه صداش در حالی که به سیستم دست نمیزنم وهیچ برنامه ای
یعنی خراب شده؟
با سلام به شما دوست گرامي
حضورتان عرض شود كه فنهاي دو سيمه هيچ گونه كنترل سرعتي به آن اعمال نميشود و من احتمال ميدهم كم و زياد شدن سرعت فن پاور شما بايد خرابي از خودش باشد مربرط به مدار پاور نميشود پيشنهاد ميكنم يك فن بلبرينگي تهيه و آن را تعويض كنيد
موفق باشيد

mohsen_1363

کاربر
2009-05-01
2
4
با سلام به شما دوست گرامي

حضورتان عرض شود كه فنهاي دو سيمه هيچ گونه كنترل سرعتي به آن اعمال نميشود و من احتمال ميدهم كم و زياد شدن سرعت فن پاور شما بايد خرابي از خودش باشد مربرط به مدار پاور نميشود پيشنهاد ميكنم يك فن بلبرينگي تهيه و آن را تعويض كنيد
موفق باشيد​

تشکر از جوابتون
خدا کنه از فنش باشه
تو خرج نیفتم

nader333es

کاربر
2009-06-28
66
165
اصفهان
سلام دوستان من
یعنی خراب شده؟

کم وزیاد شدن میتونه از خود فن باشه(خراب باشه)
میتونه از برق اون باشه
اگه سیستم کار میکنه پس پاور سالمه
پاورهای گرین کنترل دور برای فن دارن
ینی اگه درجه حرارت پاور بالا رفت ولتاژ فن را بالا میبره تا خنک شه
و بد از خنک شدن دوباره ولتاژ را پاین میاره

amir-esi

کاربر
2010-03-06
2
5
سلام -دیشب با کامپیوتر کر میکردم که یک دفعه خاموش شد.پاور باز کردم وقتی سیم سبز رو به مشکی اتصال میدم فن پاور یک لحظه میچرخه و بعد میایسته -مشکل از کجاست؟

Padashi

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام -دیشب با کامپیوتر کر میکردم که یک دفعه خاموش شد.پاور باز کردم وقتی سیم سبز رو به مشکی اتصال میدم فن پاور یک لحظه میچرخه و بعد میایسته -مشکل از کجاست؟
با سلام دوست محترم اولا همه سیمها مخصوصا سیم cpuرا باید از مادربرد بیرون اورده و در صورت امکان سیم 12تاییدو ردیفه که 24و احتمالا 26 سیم است انرا بیرون بکشید و دوباره تست کنید در ضمن برای تست کردن پاور حتما از یک مقاومت کم اهم استفاده کنید اگر فن کار نکرد و یا یک لحظه کار کرد می تواند از سوختگی دیود قدرت باشد در صورتی که نتوانستید خود انرا پیدا کنید میتوانید از BYاستفاده کنید

amir-esi

کاربر
2010-03-06
2
5
دیود قدرت کدوم دیود هست؟همون پل دیود هست؟میشه با شکل نشون داد؟یه چیزی یادم رفت بگم-وقتی سیم رو به هم وصل میکنم یه صدایی از داخل پاور میاد و فن خاموش میشه

آخرین ویرایش:

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
با سلام
دوست من هیت اول که همان ورودی است را از برد جدا کن و دو ترانزیستورو فت آن را چک کن.اگر سالم بود برو قسمت خروجی و آیسی ka7500 و یا هرچی به این نام بود را عوض کن
اگر مشکلا حل نشد با من تماس بگیر
09131198501
برکت خداوند باشما باد

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
سلام استاد عزیز من یک سری پاور دارم که وقتی سوئیچشون میکنم(سیم سیاه و سبز)فن یه درو میزنه و ایست میکنه میدونم که این در صورت اتصال خروجی ممکنه برا همین دیودهای خروجی رو چک کردم و اگه سوخته بود عوض کردم اما هنوز اون مشکل پابرجاست به خروجی دقت کردم همه چی تقریبا" سالمه خازنها و سلف ها وضعیت عادی دارند لطفا" منو راهنمایی کنین مشکل کار کجاست
دوست من در پست آخر جواب دادم .ببین

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
من یه پاور دارم که یکی از خازن های سمت ورودی(330micro farad 220wv) باد کرده بود و حالا من هر خازن دیگه مثل خودش که تعویض میکنم سریع میسوزه و دوم اینکه من چطور میتونم فت های سمت هیت سینک اول رو تست کنم.ممنون میشم اگه از اساتید کسی بتونه راهنمائی کنه

با سلام
دوست من 4 دیود ورودی را چک کن.نحوه نست فت را هم در قسمت تست قطعات توضیح داده اند
برکت خداوند با شما باد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا