آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5/026
106/604
باسلام خدمت استاد
به خاطر این سایت پر بارتان ممنون
راجب سنسور جریان چیز زیادی پیدا نکردم اگه بتونین از اینجا مرا راهنمایی کنین متشکر
من در پی مداری میگردم که بتواند در هنکامی که مصرف کننده ای به پریز شهری میزنیم رله ای را روشن کند ودر صورت خروج از پریز رله راقطع کند یک جور پریز هوشمند
متشکر
با سلام :
دوست عزيز به لينك زير مراجعه كنيد :
http://www.irantk.ir/showthread.php?p=40484#post40484

{
سنسور acs712 براي جريان {پريز هوشمند } }
با تشكر .
موفق باشيد .

hamzeh ma

کاربر
2009-10-23
9
6
با سلام
ازاینک وقت شما رامیگیرم شرمنده اخه از شما شنواتر پیدا نکردم
اقای رجبی من می خوام ان رله را در داخل خود پریز قرار بدهم تا وقتی شخصی دست به داخل پریز میبرد برقی داخل ان نباشد وبا وارد شدن مصرف کننده رله فعال و با بیرون امدن ان رله قطع شود
سنسور جریان وقتی رله قطع باشد کاری انجام نمی دهد
با تشکر فففففففففففففففففففففراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

sharokni

کاربر
2009-05-20
75
323
با سلام
جناب رجبي من مي خواهم يك راديو كريستال ساده بدون منبع تغذيه را درست كنم نقشه مدار آن را هم دارم ولي يك گوشي پيزو الكتريك با مقاومت 12-2 كيلو اهم مي خواهد كه تا الان در بازار پيدا نكردم آيا مي توان يك گوشي كريستالي را خومان بسازيم اگر راهي وجود دارد لطفا بفرماييد
با تشكر​

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5/026
106/604
با سلام
ازاینک وقت شما رامیگیرم شرمنده اخه از شما شنواتر پیدا نکردم
اقای رجبی من می خوام ان رله را در داخل خود پریز قرار بدهم تا وقتی شخصی دست به داخل پریز میبرد برقی داخل ان نباشد وبا وارد شدن مصرف کننده رله فعال و با بیرون امدن ان رله قطع شود
سنسور جریان وقتی رله قطع باشد کاری انجام نمی دهد
با تشکر فففففففففففففففففففففراوان

با سلام :
دوست عزيز پيشنهادات فوق بنا به درخواست شما ارايه شده :
{ من در پی مداری میگردم که بتواند در هنکامی که مصرف کننده ای به پریز شهری میزنیم رله ای را روشن کند ودر صورت خروج از پریز رله راقطع کند }
حال كه صورت مسله را عوض كردين بايد خدمت تان عرض كنم كه اين پريزهاي هوشمندي كه بحثش ميكنيد مدار الكترونيكي ندارند و از يك مكانيك ميكرو سويچ استفاده ميكنند كه با وارد كردن {جازدن دوشاخه برق در سوراخي پريز} دوشاخه در پريز توسط ميله هاي اتصال دوشاخه و اهرمك مخروطي شكلي كه در شيار پريز ها تعبيه شده ميكروسويچ تغيير حالت ميده و برق ورودي را به رابط هاي فلزي پريز وصل ميكنه طبق شكل زير :
البته ميتوان از مدارات الترونيكي نيز براي اينكار استفاده كرد ولي مقرون به صرف نخواهد بود .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 4 کیلوبایت بازدیدها: 105
  • Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5/026
106/604
با سلام
جناب رجبي من مي خواهم يك راديو كريستال ساده بدون منبع تغذيه را درست كنم نقشه مدار آن را هم دارم ولي يك گوشي پيزو الكتريك با مقاومت 12-2 كيلو اهم مي خواهد كه تا الان در بازار پيدا نكردم آيا مي توان يك گوشي كريستالي را خومان بسازيم اگر راهي وجود دارد لطفا بفرماييد
با تشكر​
با سلام :
دوست عزيز گوشي هاي كريستالي تقريبا از رده خارج و در حال حاضر گمان نكنم دستابي ممكن باشه اينم عكس گوشي كريستالي :
به جاي اين گوشي از گوشي هايي كه سابقا دكترها در معاينه بيمار براي شنيدن صداي نبض و .... استفاده ميشد ميتوانيد استفاده كنيد . {همون قسمت گيرنده اش كه در تماس با اعضاي بدن بود }
اگر مشكل باتري و تغذيه براتون مهم نيست ؟ بهتر است از يك تقويت كننده كوچك و ظريف sms با بازده بهتري از گوشي كريستالي استفاده كنيد .
در تاپيك مدارات ساده براي مبتديان نقشه هايي موجود هست .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 38-4 کیلوبایت بازدیدها: 107

mekabiz300

کاربر
2009-12-01
9
28
با سلام مداری میخام با 100 تا 200 عدد led لیزری واسه خطر عقب ماشین بطوری که موقع ترمز گرفتن از وسط شرو به روشن شدن بکنه به طرفین و موقع خاموش شدن از آخر طرفین شروع کنه به خاموش شدن . ممنون منتظرم

• Like

mekabiz300

کاربر
2009-12-01
9
28
یه مدار هم میخام واسه چراغ سقف ماشین با نور زیاد ممنون

• Like

karian

کاربر
2009-07-25
11
86
با عرض درود و سلام خدمت جناب رجبی در صورت امکان مدارهایی که با میکرو کنترلرavr دارید بگذارید
متشکرم

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5/026
106/604
با عرض درود و سلام خدمت جناب رجبی در صورت امکان مدارهایی که با میکرو کنترلرavr دارید بگذارید
متشکرم
با سلام :
دوست عزيز در حال حاضر مدارات اكثرا با ميكرو avr ارايه ميشوند { بخش هاي مختلف سايت را مطالعه كنيد } معمولا اين مدارات داراي فايل برنامه ريزي {هگز و asm و... } دارند كه به راحتي دسترس همه نيست يا معيوب و حتي به صورت دمو ارايه ميشوند -- چشم تمام سعي اين است كه از مداراتي كه مشكلي در اين فايل را ندارند و صد در صد عملي هستند استفاده و اپلود كنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like

sohil62

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-11-15
279
2/840
اصفهان
با سلام
حتما تا حالا با این مورد برخورد کردید در بعضی فروشگاها و بانک ها که درب های شیشه ای کشوی دارند به محض نزدیک شدن به در ,در باز میشه من میگفتم این دیگه اخه چه کاریی خوب هر کسی خودش در باز کنه وقتی مغازهای یکی از دوستانم در کشوی گذاشت متوجه شدم این برای چی این سیستم قرار دادن حالا
میخواستم بدونم این مدار به چه صورتی عمل میکنه و از کجا و بوسیله چه قطعه ای متوجه باز شدن کامل در یا بستن کامل میشه فکر نمیکنم این کار بوسیله قطعه مکانیکی باشه و ایا بوسیله فتوسل میشه یک همچین مداری طراحی کرد من بیشتر قصدم قطع کردن ولتاژ موتوری که عمل باز وبسته کردن بر عهده داره زمانی که در کامل باز میشه و زمانی که کامل بسته میشه
و این مدار از کجا میشه تهیه کرد و اگر از قیمت تقریبی ان اطلاعی دارید یا با این مشخصات میتونید حدس بزنید ممنون میشم قیمت این را هم بگویید و اگر مداری به نظر شما میاید که بتونه عمل باز وبسته شدن کامل در متوجه بشه ممنون میشم حالا باز و بسته کردن میشه با کنترل از راه دور کنترل کرد ولی عمل باز وبسته شدن کامل یک مقداری خطرناکه که با کنترل باشه
در کل چه پیشنهادی دوستان دارند که با هزینه کمی بشه این کار انجام داد از لحاظ مکانیکی مشکلی نیست فقط مشکل الکترونیکی
مرسی

• Like
بالا