آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن مودم D-Link 2730u

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
درودخدمت اساتید و همکاران گرامی
یه مودم D-Link 2730u برای تعمیر برام اومده که مشکل دستگاه روشن نشدن مودم هستش
اول به آداپتور دستگاه مشکوک شدم ولتاژ آداپتور 11.8 بود که با وصل کردن به مودم افت ولتاژی روی آداپتور مشاهده نشد ولی به جهت اطمینان با آداپتور تست خودم هم تست گرفتم که مودم روشن نشد و زمان وصل کردن آداپتور افت ولتاژ و ریپلی ندیدم
ولتاژ 5 ولت رو روی سلف ورودی کنار سوکت آداپتور رو دارم ولی ولتاژ 3.3 رگولاتور افت ولتاژ داره و 2.8 هستش
ولتاژ 1 ولت روی خازن تغذیه cpu دارم
ولتاژ 1.8 روی خازن تغذیه آی سی بافر دارم
ولتاژ 2.8 روی آی سی وای فای دارم
روی پایه تغذیه آی سی فلش به جای 3.3 ولتاژ 2.8 دارم
کارهای انجام شده :
تمامی خازن های مودم رو به جهت اطمینان عوض کردم.
برد رو با تینر شستم
یه زخان پلی استر 33 نانو 400 ولت کنار سوکت ورودی تلفن ترک برداشته بود که تعویض شد.
نکته جالب مودم اینکه که یه مدت که آداپتور به دستگاه وصل باشه بعد از حدود 20 تا 30 دقیقه مودم روشن میشه و اسم وای فای روی گوشی می آد حتی با کابل لن امکان ورود به پنل مودم هم هستش
اساتید و همکاران گرامی لطفاً راهنمایی بفرمایید

پیوست‌ها

• 83.9 کیلوبایت بازدیدها: 18
  • 1.1 مگابایت بازدیدها: 13
  • 156.9 کیلوبایت بازدیدها: 13

taiach

کاربر
2021-08-23
8
0
اساتید لطفاً راهنمایی بفرمایید؟
سلام
من یه مشکل برای همین مودم دارم.

خازنهای سرامیکی آبی رنگ که بعد از پورت تلفن روی برد قرار دارند بدلیل رعد و برق منفجر شدن

مشخصات اونها رو میشه بفرمایید ؟

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
سلام
من یه مشکل برای همین مودم دارم.

خازنهای سرامیکی آبی رنگ که بعد از پورت تلفن روی برد قرار دارند بدلیل رعد و برق منفجر شدن

مشخصات اونها رو میشه بفرمایید ؟
دو تا خازنی که به موازات هم هستند 68 نانو 2 کیلوولت
خازن تکی 1 نانو 2 کیلوولت

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
دو تا خازنی که به موازات هم هستند 68 پیکو 2 کیلوولت هستش که اشتباهاً 68 نانو نوشتم
خازن تکی 1 نانو 2 کیلوولت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: taiach

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
درود. طبق تصویر سلف SMD مشخص شده و پین هدر چهار پین را چک کنید. یه مودم مشابه داشتم که فقط به خاطر لحیم سردی یک سمت یک سلف SMD روشن نمیشد. عملکرد کلید فشاری روشن-خاموش را هم چک کنید بد نیست.

پیوست‌ها

• 435.5 کیلوبایت بازدیدها: 10

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
درود. طبق تصویر سلف SMD مشخص شده و پین هدر چهار پین را چک کنید. یه مودم مشابه داشتم که فقط به خاطر لحیم سردی یک سمت یک سلف SMD روشن نمیشد. عملکرد کلید فشاری روشن-خاموش را هم چک کنید بد نیست.
ممنون
چک می کنم اطلاع می دم

zmojtaba161

کاربر vip
کاربر
2011-10-17
257
133
سلف رو چک کردم سردی لحیم نداشت ولی بازم مجدد لحیم کاریش کردم
روی دو تا از پایه های پین هدر 2.8 ولت و روی یکی دیگه 0.8 ولت دارم
حتی سلفی که کنار رگولاتور 3.3 ولت هستش رو سردی لحیم نداشت ولی مجدد لحیم کاریش کردم
مشکل استارت نشدن دستگاه برای ولتاژ 3.3 هستش که به جای 3.3 به مقدار 2.8 هستش ولی علت افت ولتاژ رو نمی تونم پیدا کنم
ذکر این مسئله هم جالبه که دستگاه بعد از حدود 30 دقیقه بدون هیچ دست کاری روشن میشه و کار می کنه
اساتید لطفاً راهنمایی بفرمایید

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
هر سه باید بالای 3 ولت باشند. وقتی ولتاژ 3.3 ولت رو روشون ندارین احتمال زیاد یکی از چیپ های اصلی(بویژه CPU) مشکل داره و کار تعمیر قدری سخت میشه. بحث مقرون به صرفگی تعمیر هم پیش میاد و شاید کنار گذاشتن دستگاه معقول باشه.

بالا