آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

در خواست راهنمایی برای خرید پروگرامر ارزان قیمت

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
درود بر شما. بنده دانگل ch341 تهیه کردم. اطلاعاتی که در زیر ملاحظه میفرمایید متعلق به سایتِ micro chip هست:
To program an AVR microcontroller you will need an AVR programming tool. Examples of AVR programmers made by Atmel are STK500, STK600, AVR Dragon, AVRISP mkII, JTAGICE mkII, JTAGICE3 and Atmel-ICE.

و فروشنده ی ماژول هم ، اصرار داشت که این ماژول ، میکروهای avr رو ساپورت نمیکنه. عذر خواهی میکنم برای پرسش مجدد و مزاحمتِ ایجاد شده.
آیا من با ch341 و با نرم افزار neoprogram میتونم میکروکنترلر atmega328 پروگرام کنم؟ اگر بله ، آیا به قطعات و ملزومات جانبی هم نیازمندم؟ پیشاپیش ممنونم.
و اینکه در چند تاپیک مختلف دیدم که شما در موضوع پشتیبانی پروگرامر از AVR تردید کردید.
برای راحتی خیال شما :
IMG_20240110_195954.jpg

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
ضمنا این پروگرامر می‌تونه میکروکنترلر های PIC هم پروگرام کنه !
البته لازم هست از نرم افزار های جانبی و قطعات جانبی استفاده بشه.
این پروگرامر از آیسی های EEPROM سری 93xx و میکروکنترلر های شرکت Nuvoton هم پشتیبانی میکنه

danavaninfo

کاربر
2023-11-02
51
43
ایران
ضمنا این پروگرامر می‌تونه میکروکنترلر های PIC هم پروگرام کنه !
البته لازم هست از نرم افزار های جانبی و قطعات جانبی استفاده بشه.
این پروگرامر از آیسی های EEPROM سری 93xx و میکروکنترلر های شرکت Nuvoton هم پشتیبانی میکنه
ممنون که وقت گذاشتید و مبسوط راهنمایی کردید.
دو عکس از مکالمه ی کوتاه با شرکتهای متخصص در فروش این محصولات اپلود کردم ، صرفا برای گواهی بر دلیلِ سردرگمیِ بنده . متاسفانه به دلیلِ دایره ی محدودِ اطلاعاتِ افراد مبتدی مثلِ بنده و نقطه نظرات متفاوت اهالی فن و تجربه ، ابهامات و تردید هایی به وجود میاد که منجر به پرسش های مکرر و تکراری میشه.سپاس مجدد از انتقالِ تجربیات.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
ممنون که وقت گذاشتید و مبسوط راهنمایی کردید.
دو عکس از مکالمه ی کوتاه با شرکتهای متخصص در فروش این محصولات اپلود کردم ، صرفا برای گواهی بر دلیلِ سردرگمیِ بنده . متاسفانه به دلیلِ دایره ی محدودِ اطلاعاتِ افراد مبتدی مثلِ بنده و نقطه نظرات متفاوت اهالی فن و تجربه ، ابهامات و تردید هایی به وجود میاد که منجر به پرسش های مکرر و تکراری میشه.سپاس مجدد از انتقالِ تجربیات.
راهنمایی های کارشناس فنی ، مربوط به زمانی هست که از نرم افزار CH341 Programmer یا AsProgrammer استفاده کنید.

danavaninfo

کاربر
2023-11-02
51
43
ایران
راهنمایی های کارشناس فنی ، مربوط به زمانی هست که از نرم افزار CH341 Programmer یا AsProgrammer استفاده کنید.
اگر اشتباه برداشت کردم لطفا تصحیح بفرمایید : یعنی چون بنده اشاره ای نکردم که قراره از چه نرم افزاری ( neoprogrammet) استفاده کنم ، کارشناسان محترم جوابِ منفی دادند ، و اگر اسم نرم افزار رو ذکر میکردم ، جواب آنها برای پروگرام کردن میکروهای avr با ch341 مثبت می شد؟؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
اگر اشتباه برداشت کردم لطفا تصحیح بفرمایید : یعنی چون بنده اشاره ای نکردم که قراره از چه نرم افزاری ( neoprogrammet) استفاده کنم ، کارشناسان محترم جوابِ منفی دادند ، و اگر اسم نرم افزار رو ذکر میکردم ، جواب آنها برای پروگرام کردن میکروهای avr با ch341 مثبت می شد؟؟
بله این مورد هم می‌تونه باشه.
اما حدس اصلی خودم این هست که اگر فروشنده ها اعلام کنن که پروگرامرCH341 از میکروکنترلر های AVR پشتیبانی میکنه،
دیگه کسی پروگرامر مخصوص AVR نمیخره.
و هر کس می‌ره سراغ CH341

abbas136824

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-09-03
642
5,522
بله این مورد هم می‌تونه باشه.
اما حدس اصلی خودم این هست که اگر فروشنده ها اعلام کنن که پروگرامرCH341 از میکروکنترلر های AVR پشتیبانی میکنه،
دیگه کسی پروگرامر مخصوص AVR نمیخره.
و هر کس می‌ره سراغ CH341
باسلام و عرض ادب
بنده هم پروگرام avr stk500 دارم هم ch341
اگه میشد با ch341 میکرو avrرو پروگرام کرد خیلی خوب میشد چون دردسرش کمتر از پروگرام avrهست که هم خطا میزنه
اگر امکانش هست نحوه سیم کشی ایسی اتمگا با پروگرام ch341 را برامون توضیح دهید
چون العان هرتعمیرکار صوت و تصویر یک تسترt4یا t7داره خرابی میکرو این تستر هم خیلی زیاده دوستان اگه تجربه در این زمینه دارن راهنمایی کنن تواین آشفتگی بازار گرونی قطعات کمک دستی بشه برای دیگران

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
باسلام و عرض ادب
بنده هم پروگرام avr stk500 دارم هم ch341
اگه میشد با ch341 میکرو avrرو پروگرام کرد خیلی خوب میشد چون دردسرش کمتر از پروگرام avrهست که هم خطا میزنه
اگر امکانش هست نحوه سیم کشی ایسی اتمگا با پروگرام ch341 را برامون توضیح دهید
چون العان هرتعمیرکار صوت و تصویر یک تسترt4یا t7داره خرابی میکرو این تستر هم خیلی زیاده دوستان اگه تجربه در این زمینه دارن راهنمایی کنن تواین آشفتگی بازار گرونی قطعات کمک دستی بشه برای دیگران
با درود،
در راهنمای خود نرم افزار NeoProgrammer به طور کامل توضیح داده شده و نقشه سیم کشی هم قرار داده شده و بعید میدونم نیازی به راهنمای مجزا باشه.

بالا