آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست کمک برای کار کردن با پروگرامر ch341

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
با سلام به دوستان آیا کسی میتونه در تشخیص این قطعه به من کمک کنه یکعدد خازن اس ام دی سرامیکی کوچیک قهوه ای رنگ روی مادربورد سونی مدل Sony Vaio SVE171E13M (sve1713a1eb) MBX-267 motherboard

ماه هستش که به مقدار ولتاژ و فاراد این خازن نرسیدم خیلی خسته شدم به هر کس که خوره الکترونیک بود گفتم ولی چون بردویو نداره همینطور موندم در سوگ این مادربورد بود توی این یکماه که یهویی با افزایش و کاهش برق توسط سازمان برق مادربورد ام اس آی نیز اونم بایوسش پرید که بعد از کلی سختی و شبانه روز تحقیق و تست نرم افزار های زیادی که واسه این مینی پروگرامر CH341B مشکی طلایی ساخته بودن تونستم بایوس WINBOND رو کامل برگردونم
اما همچنان مشکل نبودن هیچ داکیومنتی برای این خازن من رو داغون کرده

خازن EC9800 از روی برد کنده شده و نمونه اون رو ندارم

خدا شاهده شبها هم خواب خازن EC9800 میبینم میگن که این شماره قطعه هستش مشخصات فنی نیست متاسفانه
خدا لعنت کنه این شرکت پدرسوخته سونی وایو رو که چقدر و چند میلیون فقط به بچه های ایران فروخت و همه بایوسهای حتی قدیمی و بردویو شماتیک همه رو از همه جا پاک پاک کرد فقط بخاطر سودجویی
بگذریم ...
دوستان عکسها رو ببینید و نظر بدین در ضمن این دو خازن موازی هستند یا سری؟
تشکر فراوان

1.jpg
2.JPG
3.jpg
4.JPG
5.jpg
6.jpg

پیوست‌ها

• 36 کیلوبایت بازدیدها: 17

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
با سلام به آقا مهدی عزیز ممنون که حداقل جواب دادین گرند کدوم سر میشه اون که نوشته EC9800 یا اون سرش که روی سوراخ های آبی رنگه میشه لط کنید بگین دارم اطلاعات جمع آوری میکنم

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
در ضمن این دو تا خازن موازی هستند یا سری؟
خازن سرامیکی ساده هستش آیا اینها ولتاژ هم دارند؟
یا فقط ظرفیت دارند
بخدا قسم یک ماهه دیوونه شدم جرات ندارم روشنش کنم این اشتباهی ذربین دستی من بهش خورد و شکست

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
سر همین یکدونه خازن سرامیکی قهوه ای رنگ ریز حتی به کسایی که کتاب نوشته بودن در رابطه با الکتروونیک هم خواهش و تمنا کردم ولی جوابب درستی به من ندادن متاسفانه یکیشون گفت اگر موازی هستند طبع ابعاد کناری یکی روش لحیم کن یکی دیگه گفت با توجه به ارتباط با قطعات کناریش فقط میتونم حدس و تقریبی ظرفیت خازن رو بگم اینا کل اطلاعاتی بود که بعد از تلاش های شبانه روزی بدست اوردم شرکت سونی هم که هیچ

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
303
سلام و عرض ادب و احترام
این آموزش کار با CH341 رو از آپارات براتون میذارم استفاده کنید
خیلی ممنون از شما دوست عزیز بسیار مفید بود ۹۰ درصد مشگل من با ای این ویدیو حل شد باز دوباره تشکر میکنم از زحماتی تقبل نمودین

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
با سلام به آقا مهدی عزیز ممنون که حداقل جواب دادین گرند کدوم سر میشه اون که نوشته EC9800 یا اون سرش که روی سوراخ های آبی رنگه میشه لط کنید بگین دارم اطلاعات جمع آوری میکنم
سلام دوست عزیز این 2 تا خازن نه با هم موازی هستن و نه سری فقط هر 2 یک پایه مشترک با هم دارند که احتمالا باید گراند باشه پایه مشترک این 2 خازن هم پایه ای هست که سمت شماره آن یعنی عبارت EC9800 قرار گرفته هست یک خازن مشابه همین خازن کناریش که رو برد الان وجود داره جایگزین کنید فقط متاسفانه من کدها و رنگ و ابعاد خازن های اس ام دی رو حفظ نیستم اما اگر مولتی متر مجهز به خازن سنج دارید ظرفیت خازن کناری را اندازه بگیرید سپس یک خازن مثل اون یا حتی خازن پایه دار با همون ظرفیت جایگزین کنیدانشالله جواب میده . سمت مشترک پایه ها را هم با این حال واستون تو عکس علامت زدم

پیوست‌ها

• 59.6 کیلوبایت بازدیدها: 16

فونیکس

کاربر
2023-11-03
52
41
خوزستان
سلام دوست عزیز این 2 تا خازن نه با هم موازی هستن و نه سری فقط هر 2 یک پایه مشترک با هم دارند که احتمالا باید گراند باشه پایه مشترک این 2 خازن هم پایه ای هست که سمت شماره آن یعنی عبارت EC9800 قرار گرفته هست یک خازن مشابه همین خازن کناریش که رو برد الان وجود داره جایگزین کنید فقط متاسفانه من کدها و رنگ و ابعاد خازن های اس ام دی رو حفظ نیستم اما اگر مولتی متر مجهز به خازن سنج دارید ظرفیت خازن کناری را اندازه بگیرید سپس یک خازن مثل اون یا حتی خازن پایه دار با همون ظرفیت جایگزین کنیدانشالله جواب میده . سمت مشترک پایه ها را هم با این حال واستون تو عکس علامت زدم
سلام برادر عزیزم ساموئل رحمت به پدر و مادرت و شیر حلالی که خوردی از توجه و انسانیت شما ، انشاالله هر چه از خداوند بزرگ در دل خود طلب دارید به شما هدیه بدهد
ساموئل جان یک سوال مهم دارم خازن سنج رو باید از تهران سفارش بدم تا بیاتش دستم خیلی طول میکشه مشتری یک ماهه منتظر هستش دیروز یکی از دوستان قدیمی من رو اینقدر آشفته دید توی انبارش گشت یک بورد
مشابه همین دقیقا همین mbx-267 به من داد البته اوراقی بوده ولی اون خازن سرامیکی کنار EC9800 یعنی
EC9707 سالم سالم هستش میتونم اون رو از برد مشابه دمونتاژ کنم و روی اون اصلی نصب کنم میگم خازن سنج ندارم میشه ؟ شرکت سونی دو تا برد با شماره یکسان رو یعنی میشه ظرفیت خازنهاش دقیقا توی همون لوکیشن و نقطه روی برد فرق بکنن؟ با همون شماره قطعه؟ ممنونم منتظر جواب هستم

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
سلام. اولا اگر تعمیرکار نیستی (که مولتی متر نداری و گراند را هم تشخیص نمیدی) جسارتاً چرا مادربورد را باز کردی؟

دوماً در خصوص اون خازن‌های برد مشابه خیالت راحت باشه. جایگزین کن و یا دنبال رفع عیب اصلی باش یا بورد را بده تعمیرکار.

حذف یکی از این خازن‌ها باتوجه به موقعیت قرارگیری اون‌ها نباید زیاد مهم باشه. ولی حالا که میگی برد مشابه داری راحت جایگزین کن

بالا