آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست شماتیک محافظ کولر بدون سیم بی تا مدل 7000

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
429
1,133
خوزستان
با درود به همه :
یک محافظ بی تا کولر گازی از نوع بی سیم مدل 7000 برای تعمیر آمده دستکاری کردن پدر خانواده میگه پسرش .... یک آیسی از مدار برداشته شده معلوم نبود برای من حالا آیسی رگلاتور هست و یا چیز دیگری ولی تغذیه اون 5ولتی هست اون دو تراشه آیسی شماره هاشون 74HC595D درخواست دارم اگر کسی شماره اون آیسی 8 پایه رو داره بهم بگه اگر هم شماتیک این مدل محافظ رو محبت بفرمایید ممنون میشم.
1714050178036.jpg
1714050178050.jpg

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
با درود به همه :
یک محافظ بی تا کولر گازی از نوع بی سیم مدل 7000 برای تعمیر آمده دستکاری کردن پدر خانواده میگه پسرش .... یک آیسی از مدار برداشته شده معلوم نبود برای من حالا آیسی رگلاتور هست و یا چیز دیگری ولی تغذیه اون 5ولتی هست اون دو تراشه آیسی شماره هاشون 74HC595D درخواست دارم اگر کسی شماره اون آیسی 8 پایه رو داره بهم بگه اگر هم شماتیک این مدل محافظ رو محبت بفرمایید ممنون میشم.
مشاهده فایل‌پیوست 214524مشاهده فایل‌پیوست 214525

سلام
احتمال اینکه قطعه، میکرو کنترلر باشه زیاد هست.

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
429
1,133
خوزستان
درود به همه :

دوستان عزیز کسی میتونه شماتیک و یا شماره این آیسی8پایه رو به من بگه ؟

لنگ همین تراشه است این محافظ.

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
429
1,133
خوزستان
با درود به همه :
مشاهده فایل‌پیوست 214524مشاهده فایل‌پیوست 214525
درود به همه لطفا کسی هست منو راهنمایی کنه اینجا داخل اون کادر قرمزی که علامت زدم آیسی با چه شماره ای باید قرار بدم ؟

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
429
1,133
خوزستان
درود دوباره به همه اساتید و همکاران گرامی:

مهندس متاسفانه این میکروکنترلر ATtiny13 جواب نداد یعنی ولتاژ 5 ولتی رو میخوابونه با توجه به دیتا شیت این میکروکنترلر متوجه شدم البته از نظر خودم میگم بنظر طبیعی هست گفتم توضیحاتی تا حد اطلاعاتم از مشی پی سیبی مدار و هینطور ورودیها به مدار سگمت رو بدم کمک کننده است دوستان من فقظ شماره آیسی میکروکنترولر مد نظرمه و نه چیز دیگر، دیتا شیت این آیسی تا حدودی مشخص شده اما باز برای من مبهمه اما میدونم با همین مختصر توضیحات اساتید خیلی راحت میتونن پی ببرن به شمار آیسی.

دیتاشیت اون آیسهای زوج هم قرار دادم تا موضوع رو تا حدودی راحت تر کنه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
درود دوباره به همه اساتید و همکاران گرامی:

مهندس متاسفانه این میکروکنترلر ATtiny13 جواب نداد یعنی ولتاژ 5 ولتی رو میخوابونه با توجه به دیتا شیت این میکروکنترلر متوجه شدم البته از نظر خودم میگم بنظر طبیعی هست گفتم توضیحاتی تا حد اطلاعاتم از مشی پی سیبی مدار و هینطور ورودیها به مدار سگمت رو بدم کمک کننده است دوستان من فقظ شماره آیسی میکروکنترولر مد نظرمه و نه چیز دیگر، دیتا شیت این آیسی تا حدودی مشخص شده اما باز برای من مبهمه اما میدونم با همین مختصر توضیحات اساتید خیلی راحت میتونن پی ببرن به شمار آیسی.

دیتاشیت اون آیسهای زوج هم قرار دادم تا موضوع رو تا حدودی راحت تر کنه

سلام
در صورتی که آیسی مذکور میکروکنترلر باشد (که به احتمال قوی هست) نکته با اهمیت‌تر از مشخص شدن پارت‌نامبر آیسی، یافتن برنامه میکروکنترلر است.
حال سوال اینجاست که آیا با مشخص کردن پارت‌نامبر، برنامه میکرو را در اختیار دارید؟
اگر برنامه را در اختیار دارید؛ لطفا بارگذاری بفرمایید تا شاید بتوان از طریق محتوا، به پارت‌نامبر آیسی دسترسی پیدا کرد.
اما اگر برنامه را در اختیار ندارید؛ یافتن پارت‌نامبر آیسی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد؛ چرا که آیسی میکرو‌کنترلر بدون برنامه، مثل CD خام است که فی نفسه هیچ ارزش عملیاتی ندارد.

ضمنا با توجه به توضیحات شما، (پایه ۱ VCC و پایه ۸ GND) میکروکنترلرهای مثل ATtiny212/214 و یا PIC12C508/9 یا PIC12F675 یا PIC12F683 با پایه‌های ۱ و ۸ همخوانی دارد؛ لیکن اینها در حد احتمال است و همچنین بدون برنامه ارزش ندارد.

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
429
1,133
خوزستان
سلام
در صورتی که آیسی مذکور میکروکنترلر باشد (که به احتمال قوی هست) نکته با اهمیت‌تر از مشخص شدن پارت‌نامبر آیسی، یافتن برنامه میکروکنترلر است.
حال سوال اینجاست که آیا با مشخص کردن پارت‌نامبر، برنامه میکرو را در اختیار دارید؟
اگر برنامه را در اختیار دارید؛ لطفا بارگذاری بفرمایید تا شاید بتوان از طریق محتوا، به پارت‌نامبر آیسی دسترسی پیدا کرد.
اما اگر برنامه را در اختیار ندارید؛ یافتن پارت‌نامبر آیسی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد؛ چرا که آیسی میکرو‌کنترلر بدون برنامه، مثل CD خام است که فی نفسه هیچ ارزش عملیاتی ندارد.

ضمنا با توجه به توضیحات شما، (پایه ۱ VCC و پایه ۸ GND) میکروکنترلرهای مثل ATtiny212/214 و یا PIC12C508/9 یا PIC12F675 یا PIC12F683 با پایه‌های ۱ و ۸ همخوانی دارد؛ لیکن اینها در حد احتمال است و همچنین بدون برنامه ارزش ندارد.
درود دوباره :

مهندس یعنی بلفرض این تراشه رو تهیه کردم با کمک شما و دوستان یعنی باید فایل فلش مربوطه رو تهیه هم بکنم تا کار اوکی بشه پس بعید میدونم کسی کپی گرفته باشه از آیسی میکروکنترلر مربوطه بعد جالبه بد شانیسی اینجاست این مدل محافظ حتی توی گوگل هم سرچ بکنید نمونش نیست نمیدونم چرا این نوع محافظ که خیلی هم طراحی اوکیی داره نیست برای فروش ؟!!.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
یعنی بلفرض این تراشه رو تهیه کردم با کمک شما و دوستان یعنی باید فایل فلش مربوطه رو تهیه هم بکنم تا کار اوکی بشه

سلام
بله، باید فایل را داشته باشید و روی آیسی پروگرام کنید.
متاسفانه بدون فایل، امکان بهره‌برداری از آیسی خام نیست.
در ضمن، معمولا آیسی های میکرو اینچنینی، دارای قفل است و نمی‌توان از آنها کپی گرفت. یعنی اگر نمونه نو هم تهیه بفرمایید؛ به احتمال قوی چون سازنده برای جلوگیری از کپی‌برداری روی آن قفل گذاشته؛ امکان کپی کردن برنامه نیست.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m-j
بالا