آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

آموزشی: تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,917
44
اصفهان
دوستان لطفا دقت فرمایید
FF
حدود بیست و سه مورد را شامل میشود.FF همان 00 است با کمی تفاوت کوچک.
قبل از گرفتن لحیم سردی با اعمال فشار بر روی پل ها میتوان پی به لحیم سردی برد.
پل شمالی به دلیل تاب و خمیدگی که بر روی مادربرد است که منشاء آن سوکت و فن سی پی یو است بسختی و بادرصد خطای بالا لحیم سردی آنرا میشود گرفت.چرا که اول از همه باید در دستگاه و یا گیره فیت ومحکم شود تا بتوان لحیم سردی گرفت.لطفا دقت فرمایید

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت همه ی اساتید و دوستای خوبم.
داشتم از اطلاعاتی که دوستان نوشته بودن استفاده میکذدم که یه چیزی خیلی بام جالب بود و اون ایکه یکی از دوستان نوشته بود قبل از هر کاری یه نگاه دقیق به برد داشته باشید. من چندین بار از این کار نتیجه گرفتم.جدا از اون از همه ی دوستانی که اینقدر دلسوزانه مطالب و تجرییات خودشونو به اشتراک ویذارن صمیمانه ممنونم :32000000:
با آرزوی بهترین ها برای همه ی دوستان .

دوستان عزیزو یه موضوع مهمی که باید بهش دقت کرد از نظر من اینه که برای خودم چندین بار پیش اومده که روی برد SMD پریدگی داشتمو یینی در بعضی قسمتهای برد برای مثال خازن SMD از برد جدا شده بود که تنها راه پیدا کردن این سری مهایب, نگاه دقیق به برد میباشد.
با تشکر مجدد از همه ی اساتید و دوستان:90000000:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

parsa_soltani

کاربر
2012-06-19
87
398
كرج
با درود به تمامي دوستان
چند روز پيش يك مادربردk9vgm-v msi براي تعمير اومدكه بعد از استارت، سريع خاموش مي شد
تمام قطعات رو از برد جدا كردم باز مشكل پاپرجا بود ولي با قطع 4پين پاور برد روشن مي شد.(نكته انحرافي)
خلاصه بعد از چك كردن مدار cpu، ريبال چيپ شمالي، پروگرم بايوس وسه ساعت سرو كله زدن با برد ديگه ظهر شد و بي خيالش شدم .برد رو روي ميز انداختم و با عصبانيت همين جور كه به برد نگاه ميكردم وفكر اينكه اگر اين مين مال من بود، بامشت كجاي اين برد بكوبم كه دق دلم خالي بشه ولي دستم داغون نشه و اين پينها دستمو لت و پار نكنه يك لحظه چشمم به جامپر باتري افتاد كه اصلا روي برد نبود.
وصل كردنجامپر همانا و روشن شدن مين همانا
نتيجه اخلاقي: وقتي از تعمير چيزي نا اميد شديد به قصد كشت نگاش كنيد شايد بترسه ايرادشو بگه.
:nevreness:​

آخرین ویرایش:

samanshahed

کاربر
2010-12-07
108
427
داشتم رو مادربور اسوس کار میکردم M2NE SLI
روی مدار رو گیر میکرد با کد C1
که هی به کد 50 45 C1 دور میخوردو خیلی عصبانی شده بودم مادر بورد بوق هم نمیزد گفتم شاید پروگرامش باشه پروگرام کردم راه نیوفتاد بیشتر عصبانی شدم و گفتم برم روی مدار رم همه چی سالم بود ولی برق نمیومد روی مدار رم و گفتم بزار فت ها رو عوض کنم شاید راه بوفته فت کانر رم رو عوض کردم با اونکه سالم بود فت ولی عوض کردم راه نیوفتاد یه مقاومت 1R0 داشت عوض کرم راه نیوفتاد
3تا فت پاین مدار رم بود اوا هم سالم بودن ولی عوض کردم 3تا رو که عوض کردم کلا دیگه کد هم نمیداد ترسیدم و فت های خودشو گذاشتم از 3 تا فت فهمیدم یکش مربوط به گرافیکه اون 2 تا بالا ترییارو عوض کردم درست شد

sajadabazeri

کاربر
2011-09-30
46
128
کرمان
با سلام
مادربرد ایسوز p5kpl/epuکه کد rdروی دیبا گر می انداخت چون cpuسلروم بود cpu را نمی شناخت با تعویض cpu با cpuسلروم دیگر عیب باقی بود ولی با گذاشتن cpu پنتیم مشکل حل شد قبل ازین کار بایوس اپدیت کردم کلیر هم انجام دادم و مادربرد با الکل شستشو دادم سرد لحیم از سوکت cpu و چیپ شمالی هم گرفتم جواب نداد ولی با تعویض cpu درست شد با تشکر

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
یه مادربرد ازراک داشتم که بعد از آپدیت بایوس پیغام خطای مک آدرس می داد و اول استارت باید f1رو میزدی تا ویندوز بالا بیاد(به ظاهر مشکلی نبود و فقط باید f1 میزدی تا بره تو ویندوز)

اما مشکل اصلی اینجا بود که کیبرد مشتری usb بود و مادربرد تو داس usb رو ساپورت نمی کرد اما تو ویندوز مشکلی نداشت

1. تو ستاپ usb mouse @ keyboard رو فعال کردم >نشد
2.همه ی گزینه های usb رو فعال کردم >نشد
3.ورژن پایینتر بایوس رو زدم >نشد
4.ورژنی که همون اول رو بایوس بود رو زدم >نشد
5.توستاپ all error و flapy رو غیر فعال کردم>نشد
6.به صاحبش گفتم آقا کیبردتو بیخیال شو بیا یه ps2ببر گفت نه بچه ها ps2 رو خراب می کنند میخوام usb باشه :212::busted_red:
7.بعد از کلی تحقیق تو اینترنت نتیجه نهایی>(نشد)

شوخی کردم شد فکر میکنید مشکل چطوری حل شد

مشکل از مک آدرس مادربرد بود که همون اول خودشم پیغام می داد اما با پروگرامر نمی شد کاریش کرد
باید با یه نرم افزار تحت داس مک آدرس رو دوباره بهش می دادی ..... حالا مک آدرس مادربردتو از کجا بگیری؟ ... روی همه ی مادربرد ها یه برچسب کوچیک مک آدرس هست که معمولا از 5 تا 15 رقمه و تحت فرامین داد اونو دوباره به مادربرد اختصاص می دی

درود و صد بدرود

چرا جدیدا اینجا ایقدر خلوت شده

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام
منم گفتم یه تجربه بگم
مادربرد asus داشتم برای تعمیر مدلش یادم نیست روشن میشد و در صفحه setup Bios می موند
بعد از کلی کار فهمیدم hc صدا سوخته و نمیذاره سیستم بالا بیاد.
با تعویض IC Sound مشکل حل شد.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود فراوان
مادربرد گیگابایت مدل GA-G41MT-D3 برای تعمیر به دستم رسید که پس از 10 تا 20 دقیقه کار ، هنگ میکرد دمای cpu طبیعی بود تمام وسایل جانبی هم سالم بودند خلاصه شروع کردم به بررسی مادربرد .
متوجه شدم یکی از ماسفت های اطراف cpu ایراد دارد که با تعویض آن حل شد جای آن را هم در شکل مشخص کردم
موفق باشید

3097.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، این قطعه شورت کرده بود فکر کنم شماره آن 4906NG بود که موجود نداشتم دیتاشیت اونو بررسی کردم و بجاش از 85T03 استفاده کردم
موفق باشید

بالا