آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بحث در مورد مشکل بيرون نيامدن درب انواع سي دي رام و رايتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

poya.poya

کاربر
2009-03-09
14
47
پاسخ : بيرون نيامدن درب سي دي رام و رايتر

متاسفم از اینکه شما با دست خود به خاطر استفاده نکردن از یک تسمه جدید حالت بالانس شده تسمه دستگاه را دستکاری میکنید تا همیشه در جای خود لنگ داشته باشد..

ممکن است یک کاربری که آشنایی زیادی به تعمیرات ندارد با استناد به گفته های شما با هویه به جان قرقره بیافته که به نتیجه برسه . ..
ولی !!!

به خاطر یک تسمه حیف دستگاه نیست؟
فکر میکنید دستگاهی که تعمیر کرده اید!!؟؟ با یک تسمه کنهه- خراب و درگیر شدن با رشته های
برجسته شده پلاستیکی قرقره- لنگ لنگزنان چه مدتی میتواند کار کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لااقل به جای هویه کاری دور و اطراف قرقره از یک نوار چسب استفاده کنید که حدالامکان یک نفر دیگری بتواند به حالت اولش برگرداند .
مطمئن باشید با این روش دستگاههای شما بدون نیاز به تعوض تسمه کار خواهند کرد
منتهی با یک فرق که تسمه - خود خوری
به وسیله رشته های پلاستیکی نکرده و لنگ نمیزند.
موفق باشید

dalvory

کاربر
2013-01-12
6
8

HP 1035.jpg

جایی که خط قرمز کشیدم به شدت داغ میشه
راستش درش خراب بود اونو درست کردم به جایی دیگش دست نزدم فقط یکم تمیزکاری کردم , حتی بعد از اینکه درشو بستم یه بار نور قرمزشو روی در سفید سقفش دیدم و لی طی چند مرتبه که برقو بهش وصل کردم یه بار یه جرقه زد فک کنم بعد از اون اینطوری شد

ممنون میشم کمکم کنید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

سلام احتمال زیاد اپتیک دستگاه اسیب دیده چطوری تمیز کاری رو انجام دادی با چی تمیز کردی رویبرد دستگاه واپتیک قطعه ایی که سوخته باشه رو پیدا میکنی یا بوی سوختنگی از ادرون دستگاه میاد معمولا وقتی که برق دستگاه رو وقتی که سیستم روشنه وصل بشه اونهم چند بار دستگاه میسوزه خودم برای من همین اتفاق افتاده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: dalvory

dalvory

کاربر
2013-01-12
6
8

راستش فقط ریلها رو تمیز کردم و اپتیک رو هم چند مرتبه فوت کردم ؛ برد اصلی هیچ بویی نمیده اما برد کوچولیی که اپتیک روش سواره بوی سوختگی میده و اون قسمتی که خط قرمز کشیدم تا حد سوزوندن داغ میشه
پس به نظر شما باید اپتیکو عوض کنم ؟ حالا این مدل یعنی DS17L گیرم میاد؟ توی فروشگاه سایت که نبود

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saroveh

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

سلام دوست عزیز من هم هر چی دنبال یدکی اپتیک دی وی دی رایتر و سی دی رام گشتم نتونستم پیدا کنم شهرستان پیدا نمیشه تهران و شهر های بزرگ رو نمیدونم اگه بتونی اوراقی پیدا کنی که اپتیک شون به هم بخوره میشه دستگاه رو دوباره کار انداخت اگه تهران هستی وجایی رو پیدا کردی ما رو هم خبر کن موفق باشی

poya.poya

کاربر
2009-03-09
14
47

طی چند مرتبه که برقو بهش وصل کردم یه بار یه جرقه زد فک کنم بعد از اون اینطوری شد

دقیقا زیر همان خط قرمز یک ای سی قرار گرفته و گرم شدن سیم ها ناشی از انتقال حرارت همان آی سیت
احتمالا کابل ولتاژ را برای یک لحظه مایل جا زدید و صدای جرقه ای که شنیدید به نظر من از داخل رایتر نبود بلکه اتصال همان کابلی بود که یکی از پینهای +5 یا+12 با بدنه داشته

یادتان باشد وقتی سییستم خاموش است به نظر میرسد که ولتاژی نیست و میشود به راحتی کار کرد در حالی که اینطور نیست
اگر سیم برق داخل پریز باشد همیشه قسمتی از کابل های خروجی پاور دارای جریان ولتاژ میباشند

احتمالا" :
شاخه تامین ولتاژ فعلی رایتر احتمالا طی اتصال کوتاه آسیب دیده .

از یکی دیگر از شاخه های خروجی پاور استفاده کن ( ولی این بار سیم برق را بکش و کار کن ... )

اگر دستگاه را دستکاری نکرده باشی احتمال رفع مشکل شما بالای 90 درصد است

!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! یاد آوری عمومی: !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

رایتر های سامسونگ و برخی دیگر از مارکها ببیش از حد به ولتاژ ورودی خود حساس میباشند که باید بطور دقیق تامین جریان شوند.
ممکن است با همین شاخه رام دیگری کار کند ولی رام سامسونگ جواب ندهد.

!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! یاد آوری عمومی:!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!

وقتی رایتری مشکل " تنبلی در خواندن" داشت
اولین کار برای شروع رفع علت:
تعویض منبع ولتاژ رایتر با یکی دیگر از کابلهای پاور ...
اگر نشد یکی دیگر ...
حتی با کابل پاور هارد عوض کنید

!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
یاد آوری عمومی:!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
همیشه :
برای تست رایترها
برق ورودی شهری را قطع و وصل کنید

!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! یاد آوری عمومی:!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
...و...
http://www.irantk.ir/irantk1351-12/#post172233

dalvory

کاربر
2013-01-12
6
8

پویاجان ممنون
راستش موقعی که سیستم روشن بود برق پاورو بهش وصل کردم یک مرتبه کابل به صورت مایل خورد و جرقه زد یعنی دقیقا همون مطلبی که شما گفتی؛ روی چندتا پاور دیگه هم تست کردم بازم همینجور بود
میشه راهنماییم کنییدکه چه جوری باید درستش کنم؟
ممنونم

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

سلام اپتیک دستگاهت سوخته وباید تعویض بشه موفق باشی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: dalvory

dalvory

کاربر
2013-01-12
6
8

اگر دستگاه را دستکاری نکرده باشی احتمال رفع مشکل شما بالای 90 درصد است

اصلا دستکاریش نکردم , واقعا درست میشه؟ نظر دوستمون saroveh اینه که سوخته و باید عوض بشه.
میشه راهنماییم کنید که چه طور میشه درستش کرد,
راستش این درایو برای داییم هست که خیر سرم خواستم درشو درست کنم خوشحالش کنم که زدم چشمشو کور کردم:11685: الانم شرمندش شدم .

واقعا اگر راهی هست ممنون میشم راهنماییم کنید

jalil0111

کاربر
2010-08-22
147
326
بابل

با یک روکش حرارتی دور سر موتور میتونید مشکل را برطرف کنید چون که در این حالت تسمه سور نمیخوره و در با اصتحکاک بیشتر تسمه و سر موتور راحت بیرون میاد 100 در 100 تضمینی تشکر فراموش نشه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا