آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

از لوازم استوک و کهنه برای ساخت لیزر استفاده کنید !!

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
برای متمرکز کردن نور باید از عدسی محدب با فاصله کانونی مورد نظر تون استفاده کنید .
چون یکی از دوستان آزمایش کرده بود می گفت پلاستیک وچوب رو می سوزونه .
چند تا عکس دیگه براتون پیدا میکنم تا واضح بشه.
سلام
یعنی لنزی که روی خود اپتیک هست نمی تونه اونو متمرکز کنه؟

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
سلام
یعنی لنزی که روی خود اپتیک هست نمی تونه اونو متمرکز کنه؟

سلام
اگه دقت کنی جای لنز رو تغییر داده ولی اگه بخای خوب کار کنه باید از عدس دیگه ای استفاده کنی.

jamir

کاربر vip
vip
کاربر
سلام

متاسفانه اطلاعات لیزرش رو نتونستم پیدا کنم.

یکی از پینها شاسی هست . با 3 ولت منفی روبه شاسی و دومی (آزمون خطا ) به پایه های دیگه وصل کنید تا نتیجه حاصل شود. احتمال سوختنش کمه .

باسلام
شما خودتون از كدم ليزر استفاده كرديد.ومربوط به چه دستگاهي هست

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
باسلام
شما خودتون از كدم ليزر استفاده كرديد.ومربوط به چه دستگاهي هست

سلام
من شخصا استفاده نکردم . یکی از دوستان روش کار میکنه احتمالا از مال دی وی دی رایتر ال جی باشه.

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام
جناب jfrras فکر می کنم تا خود شما شخصا یکی از این را نسازید و تمام چم و خم های آن را واکاوی نکنید این سوال ها تمامی ندارد !
ظاهرا مدار پیچیده ای هم ندارد

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD
اره مدارش زیاد پیچیده نیست اما باید از عدسی قوی استفاده کرد چون مال خودشون زیاد قوی نیست دوست عزیز اول خودتون باید میساختید اگه جواب میداد بطور کامل توضیح میدادید اما اگه بشه مدار جالبی دستتون در نکنه

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
خیلی کارها میشه باهاش کرد
همین که دوست خوبمون ذهن ما رو هم به این سمت برد که چنین چیزی هم هست خیلی ارزش دارد و اگر عملی شود که نور علی نور است
اگر واقعا عملی باشد من حتما نمونه اش را می سازم

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,092
48
ایران
آقای رحمانیان واقعا عملی هست

یه مداری برای کنترلش بود .که با کامپیوتر طراحی میکردی روی اجسام حک می کرد ولی حیف پولی بود نداد.دنبالش هستم گیرش بیارم.

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
سلام
من با اپتیک ال جی و با جابجا کردن لنز خودش تونستم نور را متمرکز کنم ولی قدرتش به اندازه ای نبود که اجسام را بسوزانه و یا کبریت را روشن کنه ،آمپر را هم تا حدی بالا بردم که اپتیک سوخت ولی نورش سوزان نشد! کمی باهاش ور رفتم و احساس کردم داره به چشمهام فشار میاد دیگه ادامه ندادم.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
من با اپتیک ال جی و با جابجا کردن لنز خودش تونستم نور را متمرکز کنم ولی قدرتش به اندازه ای نبود که اجسام را بسوزانه و یا کبریت را روشن کنه ،آمپر را هم تا حدی بالا بردم که اپتیک سوخت ولی نورش سوزان نشد! کمی باهاش ور رفتم و احساس کردم داره به چشمهام فشار میاد دیگه ادامه ندادم.
سلام دوستان منم درست کردم ولی اصلا نورش متمرکز نمیشه واصلا هم قدرت نداره من فکر کنم که این لیزر ها قدرتی برابر 10 و یا 5 میلی وات دارن چون من روی لیزر های مورد استفاده در درایورها و غیره تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم

بالا