آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا پروگرامر CH341 من سوخته است یا سالم است؟

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
روی آی سی پروگرامر من نوشته:

CH341B

آیا با

CH341A

فرق میکند؟ تفاوتی دارند؟

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
263
درود بر شما بیخیال یکی دیگه بگیر .این دستگاه با 5ولت که از یو اس بی میگره کار میکنه .قبل از هر کار یه اموزش برای استفاده از دستگاه بگیر .شانس اوردی که دستگاهت گرون قیمت نبوده.

هویدا

کاربر vip
کاربر
2014-03-07
222
263
من هر کاری میکنم که توضیح بدم چکار کنی نمیشه هی مینویسم طولانی میشه پاکش میکنم .باید حتما حضوری با دستگاه کار کنی

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
اول رگلاتور رو ببین سوخته ؟؟ اگه ولتاژ 3.3 در پایه 2 رگلاتور نداری یا بیشتر داری رگلاتور سوخته ولی رگلاتور رو تعویض کن باز هم چیپ اصلی رو ولتاژ 3.3 همین قدر داغ کنه چیپ اصلی سوخته

ali135923

کاربر vip
vip
کاربر
2016-08-06
46
25
چقدر انسان های خوب و شریفی هستید (ممنونم که به دیگران از جمله من کمک میکنید)

به معنای واقعی کلمه رو دست این وب سایت ندیدم در کشور ایران (شماره یک به معنای واقعی کلمه است)

در درجه اول کمال تشکر را دارم و آرزوی سلامتی و شادی و ثروت براتون دارم از درگاه حق تعالی

حقیقتش من مبتدی هستم در این زمینه اصلا اشنایی ندارم با این چیزا (میگم که تازه این دستگاه رو خریدم حتی یکبارم استفاده نکردم)

کار اشتباهی هم باهاش انجام ندادم

فقط چون دیدم آی سی بایوس مادربردmsi nf520t-c35 تشخیص نمیده مجبور شدم بایوس از جاش در بیارم که مستقیم به کابل sop8 متصل کنم

هم پین شماره یک زدم هم برعکس (فقط همین)

و همینم فکر کنم باعث سوختنش شد (شایدم چون مادربرد روشن کردم اونطوری هم تست کردم اولش : گفتم شاید آی سی نیاز به برق داره)

اصلا جای 1% شک هم ندارم که دستگاه سوخته (کاملا سوخته) دو چراغ همزمان روشن میشه (به چهار کامپیوتر مختلف وصل کردم)

اصلا دیوایس رو سیستم ها نمیشناسن که بخوام درایور نصب کنم

آی سی خود پروگرامر مدل: CH341B هست

به محض وصل کردن پروگرامر به کامپیوتر تو 1 ثانیه آی سی خود پروگرامر CH341B جوش جوش میشه (مثل بخاری) دو تا چراغ هم روشنه

آیا با تعویض آی سی خود پروگرامر (ic: CH341B) امکان درست شدنش مجدد هست؟ چون میدونم پروگرامر 100% سوخته و مشکل نرم افزاری و این چیزارو ندارم. (به قدری آی سی داغ میشه وقتی وصل میشه به کامپیوتر تو 1 ثانیه جوش جوش میشه و اصلا دیوایس شناسایی نمیشه که بخوام درایور نصب کنم)

در کل این پروگرامر توانایی تشخیص آی سی بایوس مادربرد MSI NF520T C-35 نداره به نظرم!! چون با تمام نرم افزار ها اولش که سالم بود تست کردم به هیچ عنوان شناسایی نمیکرد مدل آی سی رو و حتی بدونه شناسایی مدل آی سی هم هزار بار دستی فلش انجام دادم تا صد در صد هم پر میشد. ولی هیچ اتفاقی رخ نداد و آی سی هیچ فرقی نمیکرد و مادربرد بازم تصویر نداشت.

میتونید بهم کمک کنید که این آی سی:

MX25L800M2C

نیاز به برق 1.8 داره؟

یا کار خاصی با پروگرامر باید انجام داد که دستگاه پروگرامر بشناسش؟

این آی سی خیلی عجیب غریبه هیچ جوره شناسایی نمیشه توسط پروگرامر.

اینجا در این سایت خارجی عکس آی سی بایوس هست ولی من سر در نمیارم برق چند ولتاژ میخواد؟ باید کار خاصی انجام داد رو پروگرامر؟

سلام بر شما دوست من خانواده (MX25L8005 ) 3.3 ولت هستن.به نظر من پروگرامر شما سوخته و مربوط به همون کانکت اشتباه شما بوده چون وقتی برد رو روشن کردید و پایه ها اشتباه متصل شده برق 3.3 ماردبرد به پایه پروگرامر شما انتقال پیدا کرده و همین برای سوختنش کافیه.البته اول رگلاتور هایی که دوستان گفتن رو چک کنید.

msi6969

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2019-01-16
427
249
HMD Global
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: BAHMANNN

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
پس بنظر آیسی دار فانی وداع گفته.
آیسی نو CH341 آخرین بار قیمت گرفتم حدود ۵۰ هزار تومن بود.
و قیمت نو این پروگرامر حدود ۱۴۰ هزار تومن.
پس اگر حوصله دارید تعمیرش میصرفه.
ضمنا احتمالش زیاده که رگولاتور هم همراه آیسی سوخته باشه.
با این اوصافی که از داغی آیسی دارید احتمالا با وصل کردن پروگرامر به آداپتور موبایل ۵ ولت ۲ آمپر خود آیسی بقدری داغ بشه که لحیم پایه هاش ذوب بشه و براحتی از برد جدا بشه.
و اینکه میتونید CH341A جایگزین کنید.
قبل اینکه خراب بشه سیستم پروگرامر رو شناسایی میکرد؟

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
ممنون از پاسخ همگی (بسیار نکات و توضیحات خوبی رو بیان کردید) کمال تشکر را دارم بابت همکاریتون عزیزان

بله قبل از اینکه خراب بشه درایور شناسایی می شد و درست بود انگار اما آی سی بایوس رو اصلا شناسایی نمیکرد با تمام نرم افزار ها و 4 کامپیوتر مختلفت تست شد اما آی سی بایوس شناسایی نمی شد متاسفانه (نوع آی سی بایوس: MX25L8005) که فکر کنم کلا این پروگرامر توانایی شناسایی این آی سی بایوس نداره !!! نمیدونم والا !!! هر کاری کردم فلش نشد که نشد و شناسایی نشد هیچ جوره.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
تو نرم افزار فابریک خودش پین ها که رو شکل نشون میده برعکسه برای اینکه دوباره دچار مشکل نشی دیتاشیت پروگرامر رو در بیار و بعد اقدام به نصب کن مسیر یابی کن یادم میاد پارسال تو همین بهبوهه شما برای پروگرام آیسی بایوس بودم حتی تمام انجمن داخلی و خارجی رو شخم زدم مورد نظر و پاسخ رو دریافت نکردم یک سری اطلاعات ارزشمند هست که هیچ کجا نوشته نیست با تحلیل علمی و فنی سخت بدست میاد من بهش میگم سورس (سرچشمه اطلاعات صحیح و غلط) یا باید آسیب ببینی تجربه کسب کنی یا باید اینقدر مسلط باشی تا دچار اشتباه نشی

BAHMANNN

کاربر
2012-02-04
12
6
حرفتون کاملا درسته دقیقا همینطوره : ما انسان ها تاوان دانش ناکافی خودمونو می پردازیم همیشه. اما اگر دانش بالا باشه تاوانی وجود نخواهد داشت و به جاش لذت و سود و شادی خواهد بود.

به شرط اینکه از تجربه های دیگران استفاده کنیم تا نیاز نباشه همان اشتباهات رو تکرار کنیم
اما متاسفانه منابع کافی به زبان وطن (ایران) وجود نداره خیلی برای این زمینه ها...
و همین کارو سخت کرده مقداری...
به همین دلیل تلاش کردم از تجربیات شما عزیزان استفاده کنم و بسیار ممنونم از لطف همگی

حالا یک پروگرامر دیگه مجبورم باز بخرم با اینکه میدونم آی سی رو شناسایی نمیکنه...! (نمیدونم خود آی سی هم سوخته یا نه که اونم باز باید راهشو پیدا کنم تست کنم)

در کل باید این آی سی هم خامشو پیدا کنم جهت محکم کاری که رو اون پروگرام کنم...

من میتونم ببرم خدمات کامپیوتری یا هر تعمیر کاری بدم فلش کنه تموم بشه بره

اما به شدت مایلم خودم یاد بگیرم (به معنای واقعی کلمه عاشق علم و دانش هستم در تمام زمینه ها و فعلا به این زمینه بسیار علاقمند شدم)

بازم تشکر میکنم از لطفتون یک دنیا ممنون

با آرزوی شادی و سلامتی برای یکایک شما بزرگواران

بالا