آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,057
با درود بی پایان و شاد باش بابت سال جدید خورشیدی و جشن کهن ایرانیان نوروز آریایی خدمت استاد عزیز جناب غزال .چند روزی نبودم .کلیه پستها را تازه دیدم.واقعا تمامی دوستان .به ویژه جنابعالی شاهکار کردید.از ایجاد این تا پیک به خودم می بالم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
با درود بی پایان و شاد باش بابت سال جدید خورشیدی و جشن کهن ایرانیان نوروز آریایی خدمت استاد عزیز جناب غزال .چند روزی نبودم .کلیه پستها را تازه دیدم.واقعا تمامی دوستان .به ویژه جنابعالی شاهکار کردید.از ایجاد این تا پیک به خودم می بالم.

سلام
ضمن تشکر و آرزوی شادی متقابل
حالا که این تحلیل را گرفتی ، با استفاده از این اطلاعات ببین میتونی پاسخ این تاپیک رو اعلام کنید

البته ساده نیست ولی فقط با استفاده از همین اطلاعات مقدوره و اطلاعات دیگه نمیخواد

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=36121&p=189968&viewfull=1#post189968

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,057
من البته مطاللب را به صورت روزنامه وار مرور کردم و هنوز کامل نخوانده ام.که باید وقتی گذاشته و به طور کامل بخوانم.اما فکر میکنم آن سه دیود جهت حفاظت از سه دیود یکسو ساز بوده اند.
علت استفاده از سه دیود موازی هم فکر کنم به علت افزایش توانایی عبور جریان باشد.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
من البته مطاللب را به صورت روزنامه وار مرور کردم و هنوز کامل نخوانده ام.که باید وقتی گذاشته و به طور کامل بخوانم.اما فکر میکنم آن سه دیود جهت حفاظت از سه دیود یکسو ساز بوده اند.
علت استفاده از سه دیود موازی هم فکر کنم به علت افزایش توانایی عبور جریان باشد.

عرض کردم ساده نیست و لذا با این سرعت نمیتونی تحلیل کنی
( با اطلاعات این تاپیک خیلی هم سخت نیست ولی باید وقت قابل توجه صرف کنی)

ولذا در فرصت مناسب و پس از تحقیق و بررسی عمقی نظر خود را در همان تاپیک اعلام فرمایید ( به این زودی بعیده بتونی )

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
فقط شرمنده سوالی داشتم .مگر اینورتر مبدل DC به AC نیست؟ اگر اینطور باشد دیود های خروجی نمیتوانند جهت یکسوسازی باشند.

سلام
دوست خوبم
همانطور که در پست قبلی عرض کردم این سوال هم مربوط به این تاپیک نیست
ولی متوجه منظور شما نشدم اگر سوال شما اینه که هدف مدار چیست؟
هدف اون دستگاه جوشکاری ، تولید ولتاژ DC با توان زیاد جهت جوشکاری است

سپاس

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
قسمتی از مدار منبع تغذیه مانیتور crt برند BENQ در شکل زیر ترسیم شده
power.jpg

میخواستم دوستان ارجمند علی الخصوص استاد گرانمایه جناب آقای غزال،
راهنمایی فرمایند و تحلیل مختصری از المانها مرحمت فرمایند مخصوصا مقاومت R601 با مقدار نیم مگا اهم چه نقشی در مدار داره?
ضمنا به جز مقادیر مقاومت R601 و خازن C612 الباقی المانها مقادیرشان واقعی نیست.
با تشکر فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
با سلام
قسمتی از مدار منبع تغذیه مانیتور crt برند BENQ در شکل زیر ترسیم شده
مشاهده فایل‌پیوست 66174

میخواستم دوستان ارجمند علی الخصوص استاد گرانمایه جناب آقای غزال،
راهنمایی فرمایند و تحلیل مختصری از المانها مرحمت فرمایند مخصوصا مقاومت R601 با مقدار نیم مگا اهم چه نقشی در مدار داره?
ضمنا به جز مقادیر مقاومت R601 و خازن C612 الباقی المانها مقادیرشان واقعی نیست.
با تشکر فراوان

سلام
دوست بسیار عزیزم

شما خیلی لطف دارید و سپاسگزارم
ولی مداری که مطرح فرمودید ایرادات عجیبی دارد از جمله پلاریته خازن و سلف عجیب 1 هانری موازی با منبع و نحوه انتقال ناممکن انرژی به خازن C612 که فرمودید خازن صحیح مدار است ولی ناصحیح تر از بقیه مدار است و اگر جریانی در بریج برقرار شود (که نمیشود ) خواهد ترکید و لذا متاسفانه تحلیل چنین مداری مقدور نیست

سپاس

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام
دوست بسیار عزیزم

شما خیلی لطف دارید و سپاسگزارم
ولی مداری که مطرح فرمودید ایرادات عجیبی دارد از جمله پلاریته خازن و سلف عجیب 1 هانری موازی با منبع و نحوه انتقال ناممکن انرژی به خازن C612 که فرمودید خازن صحیح مدار است ولی ناصحیح تر از بقیه مدار است و اگر جریانی در بریج برقرار شود (که نمیشود ) خواهد ترکید و لذا متاسفانه تحلیل چنین مداری مقدور نیست

سپاس

با سلام
استاد حق با شماست ،این مدار رابا دیدن PCB و ترسیم آن روی کاغذ ترسیم نموده ام ، ،متاسفانه براثر خطای دید جاهایی از مدار از جمله پلاریته دیودهای بریج را اشتباه ترسیم نموده ام
اما از ابتدای مدار تا L602 را مطمئنم، استاد اگر زحمتی نیست بفرمایید مقاومت R601 به مقدار نیم مگا اهم نقشش در مدار چیه؟؟

با تشکر فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
با سلام
استاد حق با شماست ،این مدار رابا دیدن PCB و ترسیم آن روی کاغذ ترسیم نموده ام ، ،متاسفانه براثر خطای دید جاهایی از مدار از جمله پلاریته دیودهای بریج را اشتباه ترسیم نموده ام
اما از ابتدای مدار تا L602 را مطمئنم، استاد اگر زحمتی نیست بفرمایید مقاومت R601 به مقدار نیم مگا اهم نقشش در مدار چیه؟؟

با تشکر فراوان

سلام
دوست خوبم
ایرادات مدار شما محدود به یکی و دو تا نیست از جمله همین مقاومت 5/ مگا که قطعا در شرایط دیگری قرار دارد و در این مدار فقط برای خنداندن من بکار می آید و اثر دیگری ندارد
ضمنا موضوع را در تاپیک مستقلی مطرح فرمایید
سپاس

بالا