آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

mohammad149

کاربر
2010-11-29
1
0
با سلام
من تازه عضو سایت شدم.خیلی پر محتواست.ضمن تشکر من یه درخواست دارم .آیا میشه مداری طراحی کرد که روی تلویزیون در دریافت امواج ماهواره پ-ا-ر-ا-ز-ی-ت بندازه؟
استفاده از اون صرفا جنبه شخصی داره

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام خدمت اقای رجبی....
من یه سوال داشتم ..میخواستم بدونم که ایا دستگاهی میشه ساخت که بیشتر پرندگان مزاحم رو دور کنه ...من شنیدم با امواج التراسونیک میشه...اگه شما مداری در این زمینه دارین ممنون میشم که بذارین ..میخوام بردش قوی باشه والبته تست شده باشه اخه من زیاد مدار از اینترنت گرفتم ولی اکثرا کار نمیکنن....با تشکر
سلام :
بله دوست عزيز مداراتي در همين بخش سايت {ارشيو مدارات ... } موجود هست جستجو و مطالعه كنيد .
از نظر برد با توجه به استفاده از پيزو بيشتر از توان پيزو ها مقدور نيست {پيزوهاي پر قدرت در دسترس عموم نيست } .
اين مدارات با توليد فركانس هاي بالاي شنوايي انسان {بيشتر از 20 كيلوهرتز } كه پخش ان از طريق بلندگوهاي پيزو الكتريك مقدور ميباشد طراحي ميشوند واينكه فقط به پرنده بخصوصي تاثير گذار باشه لازمه بهره گيري از مدارات صافي پيچيده اي خواهد بود كه به نسبت فركانس شنوايي ان دسته از حيوانات را شامل گردد و مونتاژ چنين صافي هايي نياز به ابزار الات دقيق و تخصص بالايي داره و از عهده يك مونتاژ كار بر نمي ايد .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام
من تازه عضو سایت شدم.خیلی پر محتواست.ضمن تشکر من یه درخواست دارم .آیا میشه مداری طراحی کرد که روی تلویزیون در دریافت امواج ماهواره پ-ا-ر-ا-ز-ی-ت بندازه؟
استفاده از اون صرفا جنبه شخصی داره
سلام :
بله از نظر علمي امكان پذير هست ولي در اين سايت به مسايل ما ه وا ره نمي پردازيم .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام خدمت جناب آقای رجبی
بنده قبلا کاربر ویژه بودم اما چون مدتی از انجمن دور بودم سایت کابری بنده را محدود کرده و حتی دیگر قادر به ارسال پیام خصوصی نیستم
از شما استداء دارم لطفا بررسی فرمایید تا مشکل بنده رفع شود
سلام :
دوست عزيز احتمالا حساب اشتراك كاربري شما تمام شده و بايد تمديد كنيد به هر حال در بخش قوانين تاپيكي مبني بر مشكلات كاربري موجود هست كه بايد در ان تاپيك مطرح نماييد تا رسيدگي شود .
موفق باشيد .

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
سلام:
مداري ميخواستم كه بدون ترانس و تنها بكمك آيسي رگولاتور برق 220 ولت متناوب را براي مدار چشم الكترونيك به برق 9 ولت مستقيم تبديل كند.
با تشكر.
موفق باشيد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: babae

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام:
مداري ميخواستم كه بدون ترانس و تنها بكمك آيسي رگولاتور برق 220 ولت متناوب را براي مدار چشم الكترونيك به برق 9 ولت مستقيم تبديل كند.
با تشكر.
موفق باشيد

سلام :
دوست عزيز مدار درخواستي شما { منبع تغذيه بدون ترانس } با تشريح و ارايه فرمول محاسبات با ذكر مثال و قادر است يك رله 9 ولتي را فعال كند و .... در همين بخش { ارشيو مدارات الكترونيك } موجود هست شما بدون جستجو ي مطلب و مدار مورد نياز تان پست تكراري ميزنيد كه مغاير با ضوابط سايت ميباشد ابتدا مورد درخواستي را جستجو و در صورتي كه موجود نبود درخواست نماييد .
{ اين كه از تكرار مطالب جلوگيري ميكنيم بخاطر سهولت دسترسي به نيازهاي شماست كه از بين اين همه مدار و مطلب به درخواست خود سريع تر دسترسي داشته باشيد .
موفق باشيد .

god boy

کاربر
2007-08-28
21
52
بعد از سلام و تشکر از شما
جناب استاد . یه مدار می خواستم که 220 شهرو به 12 ولت 5 یا 10 امپر تبدیل کنه البته ac بدون ترانس
ممنون میشم که به صورت کامل و با نقشه فیبر باشه
با تشکر

• Like

god boy

کاربر
2007-08-28
21
52
بعد از سلام و تشکر
جناب استاد یه مدار دیگه هم هست که اگه لطف کنی ممنون می شم
یه تایمر کاملا پیشرفته می خوام که اگه محافظ هم داشته باشه نوره علی نور می شه
فقط دو تایمه می خوام منظورم قطعو وصل باشه با مدت زمان خیلی بالا منظورم 24 ساعته هستش . می خوام برای اتوماتیک یخچال استفاده کنم
خواهشا به صورت کامل و با نقشه فیبر باشه
با تشکر

• Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت استاد رجبی
استاد من می خوام با ال ای دی های مادون قرمز فاصله 200 متر یا بیشتر را در شب روشن کنم و به وسیلهله ی دوربین موبایل یا دوربین هندی کم اطراف رو مشاهده کنم
ال ای دی هایی که می خوام استفاده کنم از نوع 5 م.م است.
لطفا مداری برای راه اندازی این ال ای دی ها برام بزارید .تعداد ال ای دی ها 20 تا 30تا
در چند پست قبل شما فرموده بودید که از ال ای دی لیزری استفاده کنم منظور شما از ایزری این ال ای دی ها است استاد؟؟؟
1.gif

چون ال ای دی در دسترس من تنها از همین نمونه است که در ریموت تلوزیون ها هم استفاده میشه
استاد وقتی این ال ایدی را به طور ساده به ولتاژ متصل می کنم بازدهی ندارد و فقط در صورتی قابل رویت است که ال ای دی را به سمت لنز گرفته و بچسبانم
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر
meysam

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام خدمت استاد رجبی
استاد من می خوام با ال ای دی های مادون قرمز فاصله 200 متر یا بیشتر را در شب روشن کنم و به وسیلهله ی دوربین موبایل یا دوربین هندی کم اطراف رو مشاهده کنم
ال ای دی هایی که می خوام استفاده کنم از نوع 5 م.م است.
لطفا مداری برای راه اندازی این ال ای دی ها برام بزارید .تعداد ال ای دی ها 20 تا 30تا
در چند پست قبل شما فرموده بودید که از ال ای دی لیزری استفاده کنم منظور شما از ایزری این ال ای دی ها است استاد؟؟؟
چون ال ای دی در دسترس من تنها از همین نمونه است که در ریموت تلوزیون ها هم استفاده میشه
استاد وقتی این ال ایدی را به طور ساده به ولتاژ متصل می کنم بازدهی ندارد و فقط در صورتی قابل رویت است که ال ای دی را به سمت لنز گرفته و بچسبانم
منتظر راهنمایی شما هستم
با تشکر
meysam
سلام :
1 = ال اي دي هاي مادون قرمز بخاطر تحمل جريان بالاتر بايد توسط يك سيگنالي كه فركانس ان در محدوده مادون قرمز باشه تحريك ميشوند تا بازده اصلي خود را ارايه دهند
صحيح نيست كه از باتري يا ولتاژ مستقيم استفاده شود .{نتيجه و شدت روشنايي و برد ان به شدت كاهش خواهد يافت } براي حل اين مشكل شركت هاي سازنده {براي كاربرد اين چنيني كه شما نياز داريد } نوعي سه پايه توليد كرده اند كه هر در هر لحظه فقط يكي از اين ها روشن ميشه و با توجه به مكمل هم بودن نور ساتع شده يكنواخت خواهد بود . (توضيحا دوربين ها مثل چشم انسان نيستند كه خطاي ديد و بقاي ديد داشته باشند و فرضا 50 هرتز قطع و وصل را يك نواخت تشخيص دهند .}
2 = برد ال اي دي هاي ليزري نيز بستگي به نوع انهاست كه با توجه به شماره ان بايد از ديتا شيت ان تبعيت كنيد . برگه اطلاعاتي اينا را مطالعه كنيد ؟؟
RLT905-500G و
L7055-04
[SIZE=-1]Click DL-8032-001 to view datasheet[/SIZE]DL-8032-001 - INFRARED LASER DIODE - Sanyo
----- Semicon Device
3= با استفاده از لنز هاي مخصوص ليزري ميتوانيد تا برد را نيز افزايش دهيد .{عكس را ببينيد } .
4= ال اي دي هاي مادون قرمز نيز در انواع معمولي و ليزري با قطر هاو ولتاژهاي متفاوتي توليد ميشوند كه .... ديتاشيت انها را مطالعه كنيد . تا اونجايي كه بنده اطلاع دارم در ريموت ها به ندرت از ليزري استفاده شده { ريموت تلويزيوني ها ي سابق ليزري نبودند } اخير را بايد بررسي كنيم .
در سر فرصت مدار درخواستي را ميزارم به شرطي كه نوع و شماره يا كاتالوگ و ديتاشيت LED مصرفي خود را براي محاسبه در مدار بزاريد .
موفق باشيد .

1

پیوست‌ها

بالا