آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

داغ کردن ای سی رگلاتورایفون تصویری

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
53
27
سلام .ایفون تصویری سوزوکی 7اینچ حافظه دار ای سی رگلاتور 8پایه به شماره lsp5526سوخته بود تعویض کردم وخازنهای الکترولیت اطرافش راهم تعویض نمودم تصویر امد اما بعد مدتی چراغ نشانگر روشن میشد اما تصویر نبود.ایسی by23بک لایت داغ میشد انرا عوض کردم وتصویر امد.مشکلی که وجود دارد اینست که دوعدد رگولاتور ودیود کناریش ومخصوصا دیود داغ میشود البته تصویر وجود دارد.این داغ شدن بنظرم غیر عادی وزیاد است واحتمال سوختن دیود ورگلاتور وجود دارد علت از چه چیزی میتواند باشد؟ای سی پردازش تصویر گرم میشود.

پیوست‌ها

• 363-9 کیلوبایت بازدیدها: 4
  • 352-9 کیلوبایت بازدیدها: 5
  • 392-3 کیلوبایت بازدیدها: 7

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
446
1/114
درود: داغ شدن غیر عادی یعنی آمپر کشی غیر معمول در مدار؛ خروجی ولتاژ آیسی به قطعات مختلف رو بررسی کنید؛و قطعه معیوب رو پیدا کنید: اگر برد باطری سکه‌ای داره قطع کنید

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
53
27
سلام.باطری‌را‌حذف‌کردم‌اما‌بازهم‌مخصوصا‌دوتا‌دیود‌داغ‌میشوند.

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
53
27
سلام.مقدار جریان مصرفی برد بدون مانیتور 65/امپر است.تنها یک ال ای دی ابی درروی برد روشن است و مصرف دیگری ندارد.ایا این جریان کشی عادی است؟

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
625
820
اصفهان
سلام.مقدار جریان مصرفی برد بدون مانیتور 65/امپر است.تنها یک ال ای دی ابی درروی برد روشن است و مصرف دیگری ندارد.ایا این جریان کشی عادی است؟
دوست عزیز دیتاشیت رگلاتور رو ببینید و با توجه به خروجی رگلاتور با منبع تغذیه به خروجی رگلاتور همون ولتاژ رو بدین ببینید کدوم قطعه داغ میکنه ..البته قبلش رگلاتور رو از برد جدا کنید

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
53
27
سپاس .قسمتی که شروع به گرم شدن میکند خود ای سی اصلی پردازش تصویر میباشد.اما تصویر بدون عیب وجود دارد وفقط گرم شدن وداغ کردن میباشد.

بالا