آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپ تاپ Asus x550cc

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام

لپ تاپ فوق ، با وصل کردن اسپیکر به خروجی هدفون ، خاموش شده و بعد از روشن شدن دیگه تصویر نداده . اسپیکری که وصل کردن سالم بوده و کار میکنه و همینطور کابل ارتباطی شون .

ظاهرا RAM آسیب دیده چون خیلی داغ میکنه و با تعویض RAM همچنان تصویر ندارد .

بعد از سوییچ کردن پاور ، چراغ " نام لوک " هم روشن میشود تا وقتیکه لپ تاپ رو خاموش کنم و اگر باطری هم وصل باشد ، چراغ شارژ باطری هم روشن میشود .

مادربرد در حالت خاموش، جریان کشی ندارد .

بایوس رو پروگرام کردم ، اما ظاهرا i/o هم باید پرگرام بشه ، که پروگرامش رو ندارم .

از لحاظ ظاهری هم عات سالم هستند و سوختگی ندارند .

شماره مادربرد : Asus x550cc

i/o : IT8517E

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پیوست‌ها

• 2.4 مگابایت بازدیدها: 243
  • 2.7 مگابایت بازدیدها: 287

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به توضیحات شما در مورد برد و داغ کردن رم ،بهتره ابتدا از اطراف اسلات ولتازگیری کرده و قطعه معیوب رو پیدا کنید .بردویو و Repair Guide رو براتون اپلود می کنم. اعلام نتیجه بفرمائید تا مرحله به مرحله بریم جلو.در ضمن آی او این مدل it8517 پروگرامی نیست .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 995.3 کیلوبایت بازدیدها: 60

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
درود . همین اشکال رو دوبار رو این مدل برخوردم
یکبار دقیقا با تعویض رم اشکال بر طرف شده
یکبار با بایوس اشکال رفع شده
البته میتونه دلایل دیگری هم داشته باشه که دوستان راهنمایی کردن من صرفا تجربه رو اشاره کردم

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
با توجه به توضیحات شما در مورد برد و داغ کردن رم ،بهتره ابتدا از اطراف اسلات ولتازگیری کرده و قطعه معیوب رو پیدا کنید .بردویو و Repair Guide رو براتون اپلود می کنم. اعلام نتیجه بفرمائید تا مرحله به مرحله بریم جلو.در ضمن آی او این مدل it8517 پروگرامی نیست .
موفق باشید .

ممنونم از شما ، چشم ، ولتاژگیری میکنم نتایج رو اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
موفق باشید .

ممنون ،

اعدادی که نارنجی رنگ نوشتم ،مادربرد رو سوئیچ نکردم

اعدادی که آبی رنگ نوشتم ،مادربرد رو سوئیچ کردم

پیوست‌ها

• 787.2 کیلوبایت بازدیدها: 155
  • 763.5 کیلوبایت بازدیدها: 189

Mortezazz

کاربر vip
کاربر
2018-08-13
2
0
سلام علت خاموش شد x550cc بعد از نیم ساعت چی میتونه باشه فن و هدسینک رو هم عوض کردم ولی درست نشده

Eilia20

کاربر vip
کاربر
2017-10-17
22
18
در مواقعی که شما تمام ولتاژ ها رو دارید ولی تصویر ندارید وبا تعویض رم هم مشکلتون حل نشده ، احتمال 90% بایوس هستش
شما از فایل بایوس های دیگه هم استفاده کنید شاید فایلی که استفاده کردید هم خراب بوده باشه

Eilia20

کاربر vip
کاربر
2017-10-17
22
18
وقتی روشن میکنید چند آمپر جریان کشیده میشه ؟؟

بالا