آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

حبیب جان چطور این ارورو پاک کنم گشتم پیدا نکردم
دقیق نمیدنم اگر در یوزر و کاربری خودت گزینه ای برای ویرایش ندارهمیتونید به آقای نکویی اطلاع بدید برای بنده هم قبلا همین اتفاق افتاده بود و کاملا تصادفی دستم عنوان صحیح ترین پاسخ رو انتخاب کرده بود ولی فکر میکنم راحت ترین راه ایجاد تاپیک مستقل باشه و در تاپیک جدید ادرس تاپیک قبل رو هم وارد نمایید با توضیح مختصر و یا به جناب نکویی اطلاع دهید درستش کند

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین منبع تغذیه با تحلیل و عیب یابی

سلام بر شما استاد گرامی بله در طولانی مدت داغ میشه که در پست هم گفتم الان جریان زیادی از تغذیه نمی‌کشم و تا الان ب مشکل نخوردم حتی سوختگی در مقاومت ۱۰ وات ۶۸ صدم نداشتم باز هم سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید و توجیه فرمودید انشالله که یک روز بتونیم جبران کنیم خیلی لطف کردید استاد.مشاهده فایل‌پیوست 169800
او اوه شما که جیگر این بیچاره رو درآوردی اون ترانسهایی که من در دست شما دیدم از طرفی با توجه به شغلی که داری و شغلت مستلزم آمپر بسیار بالا میباشد گمان میکنم حداقل 30 آمپر از این بیچاره جریان کشیده باشی و فکر کردی 3 آمپر بوده:smile:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

او اوه شما که جیگر این بیچاره رو درآوردی اون ترانسهایی که من در دست شما دیدم از طرفی با توجه به شغلی که داری و شغلت مستلزم آمپر بسیار بالا میباشد گمان میکنم حداقل 30 آمپر از این بیچاره جریان کشیده باشی و فکر کردی 3 آمپر بوده:smile:

سلام دوست عزیزم جناب اصغری.
حقیقتا تا الان فقط یک مقاومت از تغذیه سوزوندم واقعا جان سخت هست. البته دوتا دیگه از روی تغذیه فوق منتاژ کردم و یکی ش زو به عنوان یادگاری نگه داشتم
با سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

حبیب جان چطور این ارورو پاک کنم گشتم پیدا نکردم

درود

اگه میتونی محتویات تاپیک را ببینی آدرشو بفرست ببینم چیه؟

سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

سلام استاد غزال عزیز
من یک منبع ساختم کار کرد کاملا هم راضی بودم فقط ماژولم خطا داشت ولتاژو امپرش که ولتاژو فرمودین یک پتانسیومتر به پایه های زرد و مشکی ماژول وصل کنم حالا کاری ندارم خوب مار میکرد دقیق تنظیم شد
منبع دومی ک ساختم همین ماژولو انداختم روش تست کنم اولش اوکی بود ولتاژو نشون میداد بعد ی دفه ولتاژ پرید هرکاریم کردم نشد اتصالاتو بررسی کردم اوکی بود نمیدونم قطعه ایدچیزی سوخته چیشده؟ ماژول رو چطوری تست کنم ببینم ایراد از اون نیست ؟
خروجی داره مدارم با مولتی متر اندازه گرفتم قشنگ کمم زیاد هم میشه ولتاژ با ولوم ها
ولوم ها همشون سالمنو کارشونو درست انجام میدن
اتصال کوتاه هم میکنی بازر و ال ای دی روشن میشن
فقط ماژولم ولتاژ نداره نمیدونم چیکار کنم اگ کمک کنین ممنون میشم

و اینکه چطوری میتونم ولتاز ۵ ولت و ۱۲ ولت ثابت اضافه کنم ؟ رگلاتور دارم ۷۸۰۵و.. برای ولتاژی ک نیاز دارم رگلاتورشم دارم بعضیا پیشنهاد دادن یه خازن بزاری بد نیست ریپلشو کم میکنه
میخاستم بدونم ب کجایه مدار باید اتصال بدم و جز رگلاتور چه قطعات دیگری میخواهد ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

سلام استاد ماژول درست شد نمیدونم چش بود
برای ولتاژ من دو ولوم در نظر گرفتم که تنظیم در حد ۰.۱ ولت هم به راحتی امکان پذیر باشه
مشکلی ک دارم خروجی مدار پرش ولتاژ داره مولا ۱۱.۹ تا ۱۲.۳ هی بالا پایین میشه هم با ماژول هم با مولتی متر ک خروجی رو تست کردم اینقد پرش داشت البته من ولوم هارو سری کردم یه ۵ کیلو با یه ۵۰۰ اهم
پایه وسط ۵۰۰ اهم رو به مدار دادم و پایه سمت چپ رو وسط ۵ کیلو و پایه سمت چپ ۵ کیلو رو به چپ مدار
پایه سمت راست مدار هم خالی موند سمت راست ولوم ها ام خالیه
اینارو چیکارشون کنم؟
جهات هم به این صورت که ولوم در روبروی شما باشه یعنی سر ولوم ب سمت خودم بود که چپو راستو تایین کردم
تو مدار پایه چپ و وسط ولوم ولتاژ به هم وصل هستن
الان پایه وسط و چپ ۵ کیلو رو به هم اتصال بدم ؟ دقیقا چیکار کنم ک این ولتاژ دقیق باشه و پرش نکنه هرچقدرم تنظیم میکنم پرش داره اونم بدون اینکه بار وصل کنم ب خروجی

و اینکه این منبع رو برای پدرم میسازم ایشون علاقه خاصی داره برای جریان هم ولون فاین بزارم
میشه کمک کنین یه ۲۰۰ اهم باید بردارم با ۲ کیلو سری کنم بدم ب مدار ولی میترسم اونم پرش امپر داشته باشه میشه راهنمایی کنین نحوه صحیح و دقیق قرار دادن ولوم فاین جطوریه

سپاس از شما

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

سلام استاد ماژول درست شد نمیدونم چش بود
برای ولتاژ من دو ولوم در نظر گرفتم که تنظیم در حد ۰.۱ ولت هم به راحتی امکان پذیر باشه
مشکلی ک دارم خروجی مدار پرش ولتاژ داره مولا ۱۱.۹ تا ۱۲.۳ هی بالا پایین میشه هم با ماژول هم با مولتی متر ک خروجی رو تست کردم اینقد پرش داشت البته من ولوم هارو سری کردم یه ۵ کیلو با یه ۵۰۰ اهم
پایه وسط ۵۰۰ اهم رو به مدار دادم و پایه سمت چپ رو وسط ۵ کیلو و پایه سمت چپ ۵ کیلو رو به چپ مدار
پایه سمت راست مدار هم خالی موند سمت راست ولوم ها ام خالیه
اینارو چیکارشون کنم؟
جهات هم به این صورت که ولوم در روبروی شما باشه یعنی سر ولوم ب سمت خودم بود که چپو راستو تایین کردم
تو مدار پایه چپ و وسط ولوم ولتاژ به هم وصل هستن
الان پایه وسط و چپ ۵ کیلو رو به هم اتصال بدم ؟ دقیقا چیکار کنم ک این ولتاژ دقیق باشه و پرش نکنه هرچقدرم تنظیم میکنم پرش داره اونم بدون اینکه بار وصل کنم ب خروجی

و اینکه این منبع رو برای پدرم میسازم ایشون علاقه خاصی داره برای جریان هم ولون فاین بزارم
میشه کمک کنین یه ۲۰۰ اهم باید بردارم با ۲ کیلو سری کنم بدم ب مدار ولی میترسم اونم پرش امپر داشته باشه میشه راهنمایی کنین نحوه صحیح و دقیق قرار دادن ولوم فاین جطوریه

سپاس از شما

درود

اول پرش ولتاژو درست کنیم.
پرش یعنی چی مثلا ۶ ولت تنظیم کنی چه ولتاژی میده؟
احتما لا پتانسیومتر داخلی ولتاژ تنظیم نیست کمی جابجا کن اشکالی نداره موقتا صغر نشه تا عیب را مشخص کنیم
سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

سلام
رو ۶ میزارم ۵.۹ میشه تا ۶.۱ ۶.۲
باید خیلی با ولوم ها ور بری که ولتاژ فیکس شه اخر بازم یه دهم میره بالا یه دهم میاد پایین نمیشه دقیق ترش کرد؟
رگلاتور هارو به خازن بزرگ وصل کنم؟

استاد یه مشکل بزرگ پیش اومد خروجی مدار قطع شد
چه قطعه ای سوخته ؟
ولتاژ ندارم
از اون کلیده ک ولتاژو قطعو وصل میکنه مطمعنم تست کردم تو مدار قطعیم نبود ولی خروجی ندارم ماژول روشن میشه ولی صفره
به دیود زنر ها هم ولتاژ میرسه دقیقا همون ولتاژی ک گذاشتم مثلا ۵.۲ گذاشتم میزون ۵.۲ ولتاژ داره دو سر دیود زنر
ممکنه lm317 اسیب دیده باشه؟

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

نمیدونم دقیقا چه اتفاقی میوفته پایه هارو چک کردم محکم هستن و خوب لحیم کاری شدن
جایی اتصال کوتاه نیست
چیزی‌نسوخته
الان نمیدونم چی شد خروجی مدار وصل شد یعنی با مولتی متر (رو تست ولتاژ) زدم ب خروجی اوکی هست و ولتاژ میده و با ولوم کمو زیاد میشه اما ماژولم صفره صفره ولتاژش نمیدونم چرا
و اینکه ولوم جریان هم مث اینکه خراب شده قبلن تا ته کمش میکردم ال ای دی روشن میشد الان هیچی نمیشه
چه کنم استاد؟

بالا