آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

درود

تابحال بیش از ۱۰ بار سوال کردم وضعیت تغذیه را کاملا گزارش کن .

من اگه باید بدونم وضعیت تغذیه چیه تا خودم ارزیابی کنم که تغذیه سالمه و انتظار شما خارج از توانایی تغذیه است ؟

یا انتظار شما منطقی و در محدوده توانایی تغذیه است و عیبی اتفاق افتاده .

در اینصورت اگه قادر به ارزیابی موارد فوق نباشم چه کاری ازم ساخته است ؟
لذا لااقل بیش از ۱۰ بار سوال کردم
اما حتی یکبار گزارش نکردی .
تنها جمله ای که مدام تکرار میکنی اینه که پول ندارم و میخوام با همین وضعیت ۳۰ وات ۳۰ امپر بده .

شما در بین اینهمه پست که رگباری فرستادی یک جمله پیدا کن که مشخص کنه در ۱۵ ولت چند آمپر میده ؟
در ۲ ولت چند امپر میده .
ماکزیمم جریان در ولتاژهای مختلف چند امپره ؟

اونقدر پاسخ ندادی و انگولک کردی که دوباره جن واردش شده و نمیدونی چرا خودش عیب کرده .

دو پست متوالی که ظرف چند دقیقه فرستادی پیدا نمیکنی که یک معنی و نتیجه بده و مکررا گفتی اکی هست و پس از چند دقیقه گفتی بیشتر از ۲۰ ولت چرا ۳۰ آمپر نمیده و مجددا چند دقیقه بعد گفتی هیچ مشکلی نداره و سپس گفتی چرا در ۱۰ ولت هم جریان بیشتر از ۱۰ آمپر نمیده و دلیلشو اینطور عنوان کردی که بار بزرگتر از ۶ امپری نداری که تست کنی پس نتیجه گرفتی در ۱۰ ولت بیشتر از ۱۰ امپر نمیده .

بالاخره در پست های اخیر و پس از ۱۰ سوال بی پاسخ گفتم برای اخرین بار سوال میکنم وضعیت تغذیه را کاملا گزارش کن ولی باز هم گزارش نکردی و جملات تکراری گذشته را تکرار کردی

با اینحال ازآنجاکه موضوع چشمگیری هست و زحمت زیادی کشیدی لذا بازم چشم پوشی کردم و یکبار دیگه گفتم برای اخرین بار وضعیت کامل تغذیه را سوال میکنم ولی بازم خبری نشد و نهایتا گفتی فردا کاملا گزارش میکنم و اینم از گزارشت .

عزیزم من دیگه از شما خسته و ناامید شدم و باید خودت تلاش کنی
من وقت زیادی برات صرف کردم و بیش از این وقت ندارم .

سپاس

درود
استاد وضعیت تغذیرو چطور باید گزارش کنم من نمیفهمم
هر قطعه ای عوض کردم گفتم هر قطعه ای مقدارشو دستکاری کردم گفتم الانم فقط یه ۷۷۸ رو سیم کشی کردم و ۸۲ اهمیو سری موازی جز اینا کاری نکردم که
وضعیت تغذیه ینی چی اخه ؟هرچی که گفته بودین همونارو تهیه و نصب کردم به جایه ۶۴۰ ترانزیستور ۷۷۸ نصب کردم
و مقدار دیود زنرا یکم متفاوته که باز هم کفتین اشکالی نداره
به جایه مقاومت ۲ کیلو ۲.۲ گزاشتم که گفتین تفاوتی نداره البته در پست هایه اول
و من نمیدونم چیو باید گزارش کنم؟ وضعیت تغذیه از نظر شما یعنی چی دقیقا؟ من فکر کردم منظورتون اینه که چیکارش کردی جدیدا؟ انگولک کردی دس کاری کردی چیزی عوض کردی و.....
هیچ ایرادی نداشت دیروز فقط در جریان بالا ولتاژ به شدت افت میکرد تا ۶ امپر که مشکلی نداشت من المنت رو هم هر جوری از هر جاییش نصب کردم کمتر از ۱۲ ۱۳ امپر نکشید ولی در همین امپر ولتاژ میومد رو ۵ ۶
امپر یکم میرفت بالا تر در حد ۲۵ ۳۰ ولتاژ میومد روی ۳
چند ثانیه ایم که ۳۰ امپر کشیدم ازش ۸۲ اهمی سیاه شد و گفتین سری موازی کن که توانش بره بالا ۷۷۸ هم سیم کشی کن منم همین کارو کردم امروز زدم برق دیدم ولتاژ کمو زیاد میشه ولی هرچی وصل میکنم به خروجی حتی یک لامپ ال ای دی که ۲۰۰ میلی امپر بیشتر نمیکشه ولتاژ و جریان صفر میشن انگار داره به تغذیه فشار میاد رفتم قطعاتو با انگشت تست کنم دیدم ۳۱۷ خیلی داغ کرده یه فن اماده بود روشن بود گرفتم سمتش خنک شد بعد ولتاژ کمو زیاد میشد مشکلی نبود
خاموش‌ کردم جند دقیقه دیگه زدم برق انگشتم روی ۳۱۷ بود همین که زدم برق انقدر داغ شد دستمو سوزوند از برق کشیدم در جا بعد چند دقیقه دوباره زدم دیدم داغ نمیشه ولی ولتاژ خروجی از ۰ تا ۰.۹ کمو زیاد میشه ن بیشتر
اخره کاره استاد اکه میشه کمکم کنین جمش کنم بره تا اینجا اومدم بی‌ثمر نمونه
بابت اینم که جواب سوالتونو ندادم چن سری گفتم که هیچی ندارم مثلا ۱۰‌امپر بکشم ببینم ولتاژ تا چقد بالا پایین میشه دارو ندار یه المنت بود فقط با اونم نمیشه هر جریانی دلت میخاد بکشی اون جریان هاییم که کشیدم گزارش کردم که انگار بدرد نخورد اگه چیزی داشتم که تست کنم خیلی خوب میشد مشکلمون دیروز فقط اون بود که تا الان ۳۱۷ الکی الکی سوخت
منم دیشب واقعا خسته بودم میدونستم گند میزنم اگه بیشتر بمونم رفتم خونه امروز رفتم روشن کردم تست کنمش به شما بگم در چه امپر و ولتاژی کم میاره و درست کار نمیکنه البته فقط سیم المنت داشتم گفتم حالا یکاریش میکنم که هرچی وصل کردم دیدم اصلا خروجی نمیده مدار خروجیو اتصال کوتاه کردم یک لحظه دیدم بازم ولتاژ صفر میشه هیچ امپری نمیده بعدشم اون داستانی که بالا گفتم
سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود
استاد وضعیت تغذیرو چطور باید گزارش کنم من نمیفهمم
هر قطعه ای عوض کردم گفتم هر قطعه ای مقدارشو دستکاری کردم گفتم الانم فقط یه ۷۷۸ رو سیم کشی کردم و ۸۲ اهمیو سری موازی جز اینا کاری نکردم که
وضعیت تغذیه ینی چی اخه ؟هرچی که گفته بودین همونارو تهیه و نصب کردم به جایه ۶۴۰ ترانزیستور ۷۷۸ نصب کردم
و مقدار دیود زنرا یکم متفاوته که باز هم کفتین اشکالی نداره
به جایه مقاومت ۲ کیلو ۲.۲ گزاشتم که گفتین تفاوتی نداره البته در پست هایه اول
و من نمیدونم چیو باید گزارش کنم؟ وضعیت تغذیه از نظر شما یعنی چی دقیقا؟ من فکر کردم منظورتون اینه که چیکارش کردی جدیدا؟ انگولک کردی دس کاری کردی چیزی عوض کردی و.....
هیچ ایرادی نداشت دیروز فقط در جریان بالا ولتاژ به شدت افت میکرد تا ۶ امپر که مشکلی نداشت من المنت رو هم هر جوری از هر جاییش نصب کردم کمتر از ۱۲ ۱۳ امپر نکشید ولی در همین امپر ولتاژ میومد رو ۵ ۶
امپر یکم میرفت بالا تر در حد ۲۵ ۳۰ ولتاژ میومد روی ۳
چند ثانیه ایم که ۳۰ امپر کشیدم ازش ۸۲ اهمی سیاه شد و گفتین سری موازی کن که توانش بره بالا ۷۷۸ هم سیم کشی کن منم همین کارو کردم امروز زدم برق دیدم ولتاژ کمو زیاد میشه ولی هرچی وصل میکنم به خروجی حتی یک لامپ ال ای دی که ۲۰۰ میلی امپر بیشتر نمیکشه ولتاژ و جریان صفر میشن انگار داره به تغذیه فشار میاد رفتم قطعاتو با انگشت تست کنم دیدم ۳۱۷ خیلی داغ کرده یه فن اماده بود روشن بود گرفتم سمتش خنک شد بعد ولتاژ کمو زیاد میشد مشکلی نبود
خاموش‌ کردم جند دقیقه دیگه زدم برق انگشتم روی ۳۱۷ بود همین که زدم برق انقدر داغ شد دستمو سوزوند از برق کشیدم در جا بعد چند دقیقه دوباره زدم دیدم داغ نمیشه ولی ولتاژ خروجی از ۰ تا ۰.۹ کمو زیاد میشه ن بیشتر
اخره کاره استاد اکه میشه کمکم کنین جمش کنم بره تا اینجا اومدم بی‌ثمر نمونه
بابت اینم که جواب سوالتونو ندادم چن سری گفتم که هیچی ندارم مثلا ۱۰‌امپر بکشم ببینم ولتاژ تا چقد بالا پایین میشه دارو ندار یه المنت بود فقط با اونم نمیشه هر جریانی دلت میخاد بکشی اون جریان هاییم که کشیدم گزارش کردم که انگار بدرد نخورد اگه چیزی داشتم که تست کنم خیلی خوب میشد مشکلمون دیروز فقط اون بود که تا الان ۳۱۷ الکی الکی سوخت
منم دیشب واقعا خسته بودم میدونستم گند میزنم اگه بیشتر بمونم رفتم خونه امروز رفتم روشن کردم تست کنمش به شما بگم در چه امپر و ولتاژی کم میاره و درست کار نمیکنه البته فقط سیم المنت داشتم گفتم حالا یکاریش میکنم که هرچی وصل کردم دیدم اصلا خروجی نمیده مدار خروجیو اتصال کوتاه کردم یک لحظه دیدم بازم ولتاژ صفر میشه هیچ امپری نمیده بعدشم اون داستانی که بالا گفتم
سپاس

درود

الان میپرسی وضعیت تغذیه چیه ؟
ولی قبل از اینکه سوال کنی وضعیت تغذیه چیه هم ، بارها و بارها توضیح دادم و مثال زدم که باید این اطلاعاتو بهم بدی اما توجه نکردی و فقط دنبال ۳۰ ولت ۳۰ امپر بودی .

حدود ۲۰ پست قبل را با دقت مطالعه کن ببین چکار کردی و اصلا توجهی بمن کردی ؟
از طرفی میگی من مصرف کننده ای ندارم چکار کنم ؟
درحالیکه بارها ۳۰ آمپر و ۲۰ آمپر و غیره گزارش کردی .
مضافا که اگه بار مناسب نداری فقط باید تماشا کنی نه دستکاری .

تغذیه ای که میسوزه با قطعات ابتکاری و اضافی درست نمیشه
ماشین سواری پنجر کرده ولی اگزوز را عوض میکنی اگزوز کامیون جایگزین میکنی و میگی ببینیم پنچریش درست میشه ؟
عزیزم باید عیب را در همون قطعات قبلی پیدا کرد .

ولی توجهی بمن نکردی و کارهای ابتکاری کردی و هنوز پاسخ منو ندیده بودی که چپ و راست پست های جدید ارسال میکردی که نتیجه کارهای جدیدترم این شد.

سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

ولی قبل از اینکه سوال کنی وضعیت تغذیه چیه هم ، بارها و بارها توضیح دادم و مثال زدم که باید این اطلاعاتو بهم بدی اما توجه نکردی و فقط دنبال ۳۰ ولت ۳۰ امپر بودی .

ماشین سواری پنجر کرده ولی اگزوز را عوض میکنی اگزوز کامیون جایگزین میکنی و میگی ببینیم پنچریش درست میشه ؟

ولی توجهی بمن نکردی و کارهای ابتکاری کردی و هنوز پاسخ منو ندیده بودی که چپ و راست پست های جدید ارسال میکردی که نتیجه کارهای جدیدترم این شد.

سپاس

سلام استاد
قطعه ابتکاری و تخیلی نداره که برد فقط درایور ترانزیستور هایه قدرت تعویض شده همین
سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

سپاس

درود استاد یک اشتباه خیلی بزرگ کردم این دو پایه که مشخص کردم یعنی پایه امیتر ۷۷۸ و اون ترکی که جامپر میخورد و یک سرش به پایه ۳۱۷ وصله وصل شدن به هم ۳۱۷ که یقینا سوخته چه تست هایی لازمه الان؟ چی دیگه ممکنه سوخته باشه
لطفا کمکم کنین ببخشید استاد خیلی زحمتتون دادم
خدا انشالله همیشه پشت و پناهتون باشه
سپاس
https://uupload.ir/files/vpm2_img_20201028_192225_394.jpg
vpm2_img_20201028_192225_394.jpg

• Like

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

سلام استاد
درست شد ولی هنوز همون مشکل قبلیو داره در امپر بالا ولتاژ شدیدا افت میکنه من المنت وصل کردم و ولتاژو کمو زیاد کردم ولتاژو امپرشو یاد داشت کردم ببینین به کار‌میاد یا ن
۰.۸ ولت ۱.۶ امپر
۱.۶ولت ۴.۲۲امپر
۲.۱ولت ۶.۷۵امپر
۲.۶ولت ۸.۴۶ امپر
۳.۴ولت ۱۱.۲
۴.۲ولت ۱۴.۶ امپر
۵.۲ولت ۱۷.۸ امپر
البته چون دست تنهام سیم هارو همینطوری گذاشته بودم رو المنت وقتی که محکم دو دستی چسبونده بودم روش
۶.۲ ولت ۲۴ امپرم گرفتم ازش
ولی ولتاژ کلا بیشتر از ۵ و۶ نمیره در امپر بالای ۲۳ تقریبا
چیکارش کنم؟
بعد اینکه یه ماژول تغذیه دارم خودم ورودیش به رگلاتور ۵ ولت داره باید به اون ولتاژ بدیم و وقتی ولتاژ زیر ۵ ولت میاد عملا رگلاتور از مدار خارج شده و مدار خاموش میشه میشه ورودیشو از همون جاییکه ورودی ۵ ولت ماژول ولت و امپر رو میگیرم بگیرم؟ یعنی هم این مدار باشه هم اون ماژول
صفحه نمایش مدار هم السیدی کاراکتری ۱۶در ۲ هست
سپاس
استاد البته در امپر ۲۴و۲۵ ال ای دی روشن میشه بازر صوت میکشه ولی اون روز تا ۳۰ امپرم کشیدم ازش
سپاس فکر کردم شاید مهم باشه
حیف که هیچی ندارم تست کنم مثلا اگه یک باری داشتم که ۳۰ ولت ۱۰ امپ بود میزدم ببینم جواب میده یا ولتاژ تو ۱۰ امپرم افت میکنه یا هر امپر دیگه ای هم تکلیف خودم معلوم میشد هم اینکه به شما میگفتم عیب یابی میکردین
سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

سلام استاد
درست شد ولی هنوز همون مشکل قبلیو داره در امپر بالا ولتاژ شدیدا افت میکنه من المنت وصل کردم و ولتاژو کمو زیاد کردم ولتاژو امپرشو یاد داشت کردم ببینین به کار‌میاد یا ن
۰.۸ ولت ۱.۶ امپر
۱.۶ولت ۴.۲۲امپر
۲.۱ولت ۶.۷۵امپر
۲.۶ولت ۸.۴۶ امپر
۳.۴ولت ۱۱.۲
۴.۲ولت ۱۴.۶ امپر
۵.۲ولت ۱۷.۸ امپر
البته چون دست تنهام سیم هارو همینطوری گذاشته بودم رو المنت وقتی که محکم دو دستی چسبونده بودم روش
۶.۲ ولت ۲۴ امپرم گرفتم ازش
ولی ولتاژ کلا بیشتر از ۵ و۶ نمیره در امپر بالای ۲۳ تقریبا
چیکارش کنم؟
بعد اینکه یه ماژول تغذیه دارم خودم ورودیش به رگلاتور ۵ ولت داره باید به اون ولتاژ بدیم و وقتی ولتاژ زیر ۵ ولت میاد عملا رگلاتور از مدار خارج شده و مدار خاموش میشه میشه ورودیشو از همون جاییکه ورودی ۵ ولت ماژول ولت و امپر رو میگیرم بگیرم؟ یعنی هم این مدار باشه هم اون ماژول
صفحه نمایش مدار هم السیدی کاراکتری ۱۶در ۲ هست
سپاس
استاد البته در امپر ۲۴و۲۵ ال ای دی روشن میشه بازر صوت میکشه ولی اون روز تا ۳۰ امپرم کشیدم ازش
سپاس فکر کردم شاید مهم باشه
حیف که هیچی ندارم تست کنم مثلا اگه یک باری داشتم که ۳۰ ولت ۱۰ امپ بود میزدم ببینم جواب میده یا ولتاژ تو ۱۰ امپرم افت میکنه یا هر امپر دیگه ای هم تکلیف خودم معلوم میشد هم اینکه به شما میگفتم عیب یابی میکردین
سپاس

درود

وقتی ولتمتر آمپرمتر رگلاتور ۵ ولتی داره باید ولتاژ بالای حدود 8 ولت بهش بدی و اگه کمتر از ۵ ولت بدی معلومه که کار نمیکنه .

محلی که در نقشه مشخص شده براش مناسب نیست و باید تغذیه این نوع ولتمتر امپرمتر را با مقاومت حدود ۴ کیلو سری کنی و به خازن بزرگ متصل کنی که خاموش نشه.

هرچند دیگه از اینهمه بی توجهی خسته شدم اما باز هم در فرصت و وقت ازادم ،گزارشات شما رو مطالعه میکنم.
در مورد این ولتاژ و جریان هایی که لیست کردی توضیح بده که چیه؟
بدون توضیح ممکنه مثلا ولتاژ خروجی را روی ۱۰ ولت انتخاب کرده باشی و وقتی این جریان ها رو میکشی افت ولتاژش اینقدر میشه .
و یا به این معنی هست که ولتاژ خروجی اینقدر میشه
و یا به این معنی هست که در این ولتاژها با جریان هایی که روبروش مشخص کردی بدرستی کار میکنه و یا خراب میشه.
و لذا بدون توضیح ده ها برداشت دیگه هم مقدوره و لذا گزارش شفافی نیست و بسیار ناقص و مبهم است.

اگه واقعا تا ۲۳ آمپر بدرستی در هر ولتاژی کار میکنه و بیش از ۲۳ آمپر بدرستی کار نمیکنه و ولتاژ خروجی افت میکنه یعنی تغذیه سالم و عالی هست و فقط سه مقاومت موازی ۲،۲ کافی نیست.

لذا اگه موقتا یک ۶۸/, باهاشون موازی کنی و دیگه در ۲۳ آمپر بخوبی کار کرد و در آمپر بالاتر از ۲۳ آمپر مثلا در ۲۶ ولت افت کرد یعنی مربوط به همین مقاومته و باید برای دریافت امپر بالاتر مقاومت مناسبی با سه مقاومت ۲/. اهمی موازی بشه .

ولی دوباره این گزارش با بقیه گزارش ها متفاوت و متناقض شده.
چون عجله داری و هنوز نتیجه قطعی و مطمئنی نگرفتی گزارش میکنی گزارش های متناقض و بی ارزش ارسال میکنی و فقط به درد خسته کردن من میخوره.

باید با دقت زیادی مکررا یک آزمایش را تست کنی و پس از اطمینان کامل یادداشت و گزارش کنی وگرنه فقط منو گیج میکنی و نمیدونم کدوم گزارشت واقعی هست .

ضمنا سیم خروجی تغیه در آمپر بالا باید با اتصال محکم و کاملی به بار متصل بشه و اگه محل اتصال کثیف یا سولفاته و شل باشه هر دفعه یک نتیجه متفاوت میگیری .

دقت دقت دقت ، حوصله حوصله حوصله.
دیگه نمیتونم فورا پاسخ سوال شما رو بدم چون بیش از اندازه وقتم را برای این تغذیه اختصاص دادم ولی استفاده خوبی نکردی و منو کلافه کردی .

سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

وقتی ولتمتر آمپرمتر رگلاتور ۵ ولتی داره باید ولتاژ بالای حدود 8 ولت بهش بدی و اگه کمتر از ۵ ولت بدی معلومه که کار نمیکنه .

محلی که در نقشه مشخص شده براش مناسب نیست و باید تغذیه این نوع ولتمتر امپرمتر را با مقاومت حدود ۴ کیلو سری کنی و به خازن بزرگ متصل کنی که خاموش نشه.

هرچند دیگه از اینهمه بی توجهی خسته شدم اما باز هم در فرصت و وقت ازادم ،گزارشات شما رو مطالعه میکنم.
در مورد این ولتاژ و جریان هایی که لیست کردی توضیح بده که چیه؟
بدون توضیح ممکنه مثلا ولتاژ خروجی را روی ۱۰ ولت انتخاب کرده باشی و وقتی این جریان ها رو میکشی افت ولتاژش اینقدر میشه .
و یا به این معنی هست که ولتاژ خروجی اینقدر میشه
و یا به این معنی هست که در این ولتاژها با جریان هایی که روبروش مشخص کردی بدرستی کار میکنه و یا خراب میشه.
و لذا بدون توضیح ده ها برداشت دیگه هم مقدوره و لذا گزارش شفافی نیست و بسیار ناقص و مبهم است.

اگه واقعا تا ۲۳ آمپر بدرستی در هر ولتاژی کار میکنه و بیش از ۲۳ آمپر بدرستی کار نمیکنه و ولتاژ خروجی افت میکنه یعنی تغذیه سالم و عالی هست و فقط سه مقاومت موازی ۲،۲ کافی نیست.

لذا اگه موقتا یک ۶۸/, باهاشون موازی کنی و دیگه در ۲۳ آمپر بخوبی کار کرد و در آمپر بالاتر از ۲۳ آمپر مثلا در ۲۶ ولت افت کرد یعنی مربوط به همین مقاومته و باید برای دریافت امپر بالاتر مقاومت مناسبی با سه مقاومت ۲/. اهمی موازی بشه .

ولی دوباره این گزارش با بقیه گزارش ها متفاوت و متناقض شده.
چون عجله داری و هنوز نتیجه قطعی و مطمئنی نگرفتی گزارش میکنی گزارش های متناقض و بی ارزش ارسال میکنی و فقط به درد خسته کردن من میخوره.

باید با دقت زیادی مکررا یک آزمایش را تست کنی و پس از اطمینان کامل یادداشت و گزارش کنی وگرنه فقط منو گیج میکنی و نمیدونم کدوم گزارشت واقعی هست .

ضمنا سیم خروجی تغیه در آمپر بالا باید با اتصال محکم و کاملی به بار متصل بشه و اگه محل اتصال کثیف یا سولفاته و شل باشه هر دفعه یک نتیجه متفاوت میگیری .

دقت دقت دقت ، حوصله حوصله حوصله.
دیگه نمیتونم فورا پاسخ سوال شما رو بدم چون بیش از اندازه وقتم را برای این تغذیه اختصاص دادم ولی استفاده خوبی نکردی و منو کلافه کردی .

سپاس

سلام استاد
به نظرم مشکل از ترانسه که ولتاژ افت میکنه باز من یه ۶۸ صدم موازی میکنم ببینم چی میشه
اون لیست ولتاژو جریانیم که دادم به خروجی بار متصل کردم یک المنت و ولتاژ رو از کم رو به بالا برم که اون ولتاژو جریانارو داد و ولتاژ بیشتر از اون نشد
بابت گرفتن تغذیه میشه کمکم کنین؟ برای مدار ولت امپر
از سر خازن بزرگ گرفتم ولی وقتی ولتاژ تغذیرو کم میکنم ولتاژ دو سر خازن بزرگم کم میشه این طبیعیه؟ البته اندازه نگرفتم ببینم کم میشه یا ن به دلیل اینکه مدار خاموش میشه گفتم کم میشه وقتی ولتاژ تغذیرو روی ۴ تنظیم میکنم مدارمم خاموش میشه یعنی با مقاومت سری کنم درست میشه؟ ولتاژ افت نمیکنه؟ سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

سلام استاد
به نظرم مشکل از ترانسه که ولتاژ افت میکنه باز من یه ۶۸ صدم موازی میکنم ببینم چی میشه
اون لیست ولتاژو جریانیم که دادم به خروجی بار متصل کردم یک المنت و ولتاژ رو از کم رو به بالا برم که اون ولتاژو جریانارو داد و ولتاژ بیشتر از اون نشد
بابت گرفتن تغذیه میشه کمکم کنین؟ برای مدار ولت امپر
از سر خازن بزرگ گرفتم ولی وقتی ولتاژ تغذیرو کم میکنم ولتاژ دو سر خازن بزرگم کم میشه این طبیعیه؟ البته اندازه نگرفتم ببینم کم میشه یا ن به دلیل اینکه مدار خاموش میشه گفتم کم میشه وقتی ولتاژ تغذیرو روی ۴ تنظیم میکنم مدارمم خاموش میشه یعنی با مقاومت سری کنم درست میشه؟ ولتاژ افت نمیکنه؟ سپاس

درود

چطور ممکنه خازن بزرگ ۴ ولت بشه ؟
یعنی ولتمتر نداری که ولتاژ خازن بزرگ را تست کنی ولی چنین لقمه بزرگی برداشتی و خواستی تغذیه ۳۰ امپری بسازی

مدام گزارش ضد و نقیض ارسال میکنی
این لیست یعنی چی ؟

۰.۸ ولت ۱.۶ امپر
۱.۶ولت ۴.۲۲امپر
۲.۱ولت ۶.۷۵امپر
۲.۶ولت ۸.۴۶ امپر
۳.۴ولت ۱۱.۲
۴.۲ولت ۱۴.۶ امپر
۵.۲ولت ۱۷.۸ امپر

هنوز نگفتی وضعیت تغذیه چیه ؟ فقط میگی ۳۰ ولت ۳۰ امپر نمیده و ابزار هم ندارم و بار هم ندارم ولی جریان نمیده .

جواب سوللات زیر رو بده
ولتاژ ۵ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن

۲-ولتاژ خروجی را ۱۰ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.
۳-ولتاژ خروجی را ۱۵ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.

۴_
۲-ولتاژ خروجی را ۲۰ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.

۴--ولتاژ خروجی را ۲۵ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.

در تمام امپر ها بگو چه اتفاقی میافته .
سپس در ۱۰ ولت ۵ امپر بکش و ولوم جریان را کم کن ببین جایی لامپ روشن میشه اگه روشن شد بار را قطع کن ببین لامپ خاموش میشه ؟

یادت باشه گفتم وضعیت تغذیه رو گزارش کن یعنی پاسخ سوالات بالا رو بده .

سپاس

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268

با توجه به مشغله زیادم دوتا دیگه منتاج و تست کردم فردا میزارم توی کیسش و میبرمش رو میز کارم:) عکساشم میزارم اینجا با تشکر از همگی

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

چطور ممکنه خازن بزرگ ۴ ولت بشه ؟
یعنی ولتمتر نداری که ولتاژ خازن بزرگ را تست کنی ولی چنین لقمه بزرگی برداشتی و خواستی تغذیه ۳۰ امپری بسازی

مدام گزارش ضد و نقیض ارسال میکنی
این لیست یعنی چی ؟

۰.۸ ولت ۱.۶ امپر
۱.۶ولت ۴.۲۲امپر
۲.۱ولت ۶.۷۵امپر
۲.۶ولت ۸.۴۶ امپر
۳.۴ولت ۱۱.۲
۴.۲ولت ۱۴.۶ امپر
۵.۲ولت ۱۷.۸ امپر

هنوز نگفتی وضعیت تغذیه چیه ؟ فقط میگی ۳۰ ولت ۳۰ امپر نمیده و ابزار هم ندارم و بار هم ندارم ولی جریان نمیده .

جواب سوللات زیر رو بده
ولتاژ ۵ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن

۲-ولتاژ خروجی را ۱۰ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.
۳-ولتاژ خروجی را ۱۵ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.

۴_
۲-ولتاژ خروجی را ۲۰ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.

۴--ولتاژ خروجی را ۲۵ ولت تنظیم کن و از ۱ امپر تا ۲۰ امپر بکش و نتیجه را گزارش کن.

در تمام امپر ها بگو چه اتفاقی میافته .
سپس در ۱۰ ولت ۵ امپر بکش و ولوم جریان را کم کن ببین جایی لامپ روشن میشه اگه روشن شد بار را قطع کن ببین لامپ خاموش میشه ؟

یادت باشه گفتم وضعیت تغذیه رو گزارش کن یعنی پاسخ سوالات بالا رو بده .

سپاس

سلام استاد عزیز بابت زحمات و راهنماییتون خیلی خیلی ممنونم یه دنیا تشکر استاد
ترانسش ضعیف بود بخاطر اون در امپر بالا ولتاژ افت میکرد و از اونجایی که گفته بودن۳۰ امپر تضمینی من فکر میکردم ایراد از برد منبع هست ولی مشکل ترانس بود شمارم خیلی اذیت کردم استاد شرمنده یه دنیا تشکر
چنتا برد دیگه ام دارم نیاز به عیب یابی دارن اگه اجازه بدین برم تست کنم مشکلاتشونو بیان کنم راهنمایی کنین
و اینکه میخاستم بدونم میشه در وردی مدار یه دستکاری کرد به جایه ورودی متناوب ac ورودی dc بهش داد ؟
مثلا یه تغذیه ۲۴ ولت دی سی بهش میدیم با این منبع تغذیه هایه سوئیچینگ ۲۴ ولت ۳۰ امپر مثلا یا هر امپری
اینطوری هم از شر ترانس راحت میشیم که معایب خودشو داره و دستگاه بدون ترانس زیاد اعتماد کردنی نیست اما مزایای خودشم داره که میشه این امرو نادیده گرفت مثل هزینه ارزان حجم و وزن کم جابجایی راحت و ...
سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا