آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین منبع تغذیه با تحلیل و عیب یابی

خیلی گرم بود منم همجا رو دنبال تلوزیون سیاه سفید خاموش گشتم چنتا بود گفتن 80 تمن رادیو هم بود میترسیدم بخرم توش ترانس نباشه
خودم میدونستم بگم ترانس میخوام گرون میدن ولی حد اقل با چشم میتونستم ببینم اینو خریدمش
گرون خریدیم ولی چنتا شوک بدیم به باتری یه ماهه پول کلش در میاد یه سودی هم میکنم
ولی عادت ندارم شوک بدم چون شک دادن منبع رو نابود میکنه
همین که کارمونو راه بندازه خدا رو شکر
با منتا ژ این شوق بچگیام یادم میومد که یه لامپ کوچیک پیدا میکردم میزدم به باتری ذوق میکردم یچیزی توی همون مایه ها:khandehhhh: فقط یه باکسو فن هم جور کنم خیالم راحت میشه
کلا خلازیر دوبار رفتم گرون میدن شرق تهران که همه فکر میکنن نصبت به نعمت اباد سطحش بالا تره جاهایی رو میشناسم که کوشی دکمه ای رو 8 هزار تمن و لمسی رو 12 تمن میخرم حالا ایسی هارد این 12 تمنی 100 هزار تمنه یعنی خودشون میارن ولی خلازیر خیلی گرون میدن
الان این تصویر ترانس 25 تمنیه که ستا ولتاژ ازش گرفتم
یه باکس خریدم ولی این ترانسه کارو خراب کرد نه جای فن میشه نه جای هیتسینک بزرگ یکم ترانس داغ کنه یکم ترانزیستوره داغ کنه دیگه خیلی دما میره بالا
عاذت ندارم یگوشه باکسو ببرم نصف ترانس بیرون باشه زشت میشه اونجوری

96hw_whatsapp_image_2020-07-11_at_10.03.56_pm.jpeg

7dlr_whatsapp_image_2020-07-11_at_10.04.12_pm.jpeg
بسیار عالی
دوست عزیز اون جا های که بلد هستید رو به ما هم بگید عاشق اوراق فروشی هستیم .بریم بگردیم

derikvand

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-20
128
876

سلام استاد غزال آیا این ترانس برای این منبع تغذیه مناسب است البته منبع تغذیه دارم یکی ژاپنی4آمپر یکی چینی2آمپر اینو هم برای آمپر بلا درحدود6آمپر میخام درست کنم

پیوست‌ها

• 373.4 کیلوبایت بازدیدها: 26

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272

یکی پشت شیان فکر کنم چهار راه صنعته میره بالای اون تپه یجاییه که درخت اینا نیست ولی وسایل زیاد دارن من یه موقع گوشی میخریدم بعضیا هم میومدن رادیو و ضبط و اینا میخریدن اگه بخوای لوکیشن میدم ادم معتاد میشه من خیلی رو خدم کار کردم نخرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763

بسیار عالی
دوست عزیز اون جا های که بلد هستید رو به ما هم بگید عاشق اوراق فروشی هستیم .بریم بگردیم

درود

قالپاق ترانسو کنار بذار و افقی بذار جا میشه.
هر چی گرون بدن بازم خیلی ارزونتره ولی میتونستی مفت بگیری
احتمالا دست فروش های واقعی نبودن .

ترانس تلویزیون سیاه و سفید بسیار بسیار بندرت میسوزه اما با اهم متر به دو شاخه میزدی مشخص میشد سالمه یا سوخته.
اگه اهمش بینهایت نباشه و هر اهمی داشته باشه سالمه .

همین ترانس که در نظر گرفتی براحتی بالای ۳ آمپر میده چون ضخامت هسته زیاده.

این تغذیه هر چقدر بیشتر مونتاژ میشه ایمانم بهش بیشتر میشه
باوجودیکه تجربه ای نداشتی و در این رشته تحصیل نکردی و اطلاعات ضعیفی داری ، معذالک اشکالت فقط ترانس بود و اگه ترانس فسقلی رو استفاده نمیکردی بلافاصله موفق میشدی .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763

سلام استاد غزال آیا این ترانس برای این منبع تغذیه مناسب است البته منبع تغذیه دارم یکی ژاپنی4آمپر یکی چینی2آمپر اینو هم برای آمپر بلا درحدود6آمپر میخام درست کنم

درود

هرچند در کنار حجم مشخصی نیست که حجمش قابل تصور باشه اما قطعا خوبه و براحتی میتونی تعداد دور را مطابق میل خودت کم و زیاد کنی.

سپاس

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

سلام استاد فرصت دارید یک نگاه به این نقشه بندازید چرا ولت متر که ساختم کار نمیکنه.نقشه رو از نت گرفتم اوایل کار می‌کرد الان نمی‌دونم چرا کار نمی‌کنه رو پایه ۳۷ ای سی ۷۱۰۷ سیگنال مربعی داره
دست به پایه های ورودی ای سی میزنم اعداد تغییر میکنن
وقتی ولتاژ به پایه های ورودی متصل می‌کنم یا عدد یک روی نمایشگر ظاهر میشه یا اعداد بی ربط نشون میده ممنون میشم یک نگاهی بهش بندازین
[ul]
xcku_۲۰۲۰۰۷۱۲_۲۰۱۶۰۷.png

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763

سلام استاد فرصت دارید یک نگاه به این نقشه بندازید چرا ولت متر که ساختم کار نمیکنه.نقشه رو از نت گرفتم اوایل کار می‌کرد الان نمی‌دونم چرا کار نمی‌کنه رو پایه ۳۷ ای سی ۷۱۰۷ سیگنال مربعی داره
دست به پایه های ورودی ای سی میزنم اعداد تغییر میکنن
وقتی ولتاژ به پایه های ورودی متصل می‌کنم یا عدد یک روی نمایشگر ظاهر میشه یا اعداد بی ربط نشون میده ممنون میشم یک نگاهی بهش بندازین
[ul]
xcku_۲۰۲۰۰۷۱۲_۲۰۱۶۰۷.png

درود

هر مداری برای خودت مونتاژ میکنی حتما ابتدا سوکت آی سی ها رو تهیه کن و آی سی یدک هم آماده داشته باش تا بسرعت و بدون نیاز به الگوریتم عیب یابی عیب را پیدا کنی .

اگه سوکت نداشته باشه تعویض آی سی موجب خسارت به برد میشه و ناگزیر به استفاده از الگوریتم عیب یابی هستی .

اگه قبل از دستکاری چنین عیبی ظاهر شده و در حالت عادی هیچ عددی نشون نمیده ای سی با ولتاژ غیر مجاز صدمه دیده .
پایه ۱ و ۲۶ چند ولته ؟
از ارتباط ۱۰کیلو بین پایه ۲۱ و ۳۱ هم مطمئن شو که قطع نشده باشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

درود

هر مداری برای خودت مونتاژ میکنی حتما ابتدا سوکت آی سی ها رو تهیه کن و آی سی یدک هم آماده داشته باش تا بسرعت و بدون نیاز به الگوریتم عیب یابی عیب را پیدا کنی .

اگه سوکت نداشته باشه تعویض آی سی موجب خسارت به برد میشه و ناگزیر به استفاده از الگوریتم عیب یابی هستی .

اگه قبل از دستکاری چنین عیبی ظاهر شده و در حالت عادی هیچ عددی نشون نمیده ای سی با ولتاژ غیر مجاز صدمه دیده .
پایه ۱ و ۲۶ چند ولته ؟
از ارتباط ۱۰کیلو بین پایه ۲۱ و ۳۱ هم مطمئن شو که قطع نشده باشه.

سپاس
متاسفانه سوکت ای سی نداشتم این اندازه ولی ای سی زیاد دارم پایه یک مثبت ۵ ولت و پایه ۲۶ منفی پنج ولت هست
مقاومت ده کیلو بین ۳۱ و ۲۱یک پایش رو قبلاً قط کرده بودم یادم رفته بود وصل کردم چند تا سوکت ای سی قیچی کردم و براش سوکت ای سی گذاشتم
خیلی لطف کردید استاد سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763

متاسفانه سوکت ای سی نداشتم این اندازه ولی ای سی زیاد دارم پایه یک مثبت ۵ ولت و پایه ۲۶ منفی پنج ولت هست
مقاومت ده کیلو بین ۳۱ و ۲۱یک پایش رو قبلاً قط کرده بودم یادم رفته بود وصل کردم چند تا سوکت ای سی قیچی کردم و براش سوکت ای سی گذاشتم
خیلی لطف کردید استاد سپاسگزارم

درود

نتیجه چی شد ؟

سپاس

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

درود

نتیجه چی شد ؟

سپاس

عذرخواهی میکنم نتیجه رو یادم رفت .مقاومت ۱۰ کیلو رو قبلاً با سیم چین پایه رو خودم قطع کرده بودم از اونجایی که عمودی گذاشته بودم مشخص نبود مقاومت رو لحیم کاری کردم و از یک ای سی دیگه استفاده کردم ولتاژ الان کم زیاد میشه ولی پرش ولتاژ داره مثلاً رو ۱۲ تنظیم شده متغیر بین ۱۲ تا ۱۵ ولت در حال تغییر هست
سپاسگزارم

بالا