آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

درود

عکس ترانس را در کنار حجم مشخص بفرست
ولی بابت ولتاژ شاید ۲۰ بار سوال کردی و پاسخ تکراری دادم که هر چقدر ولتاژ بالاتر استفاده کنی عمرش کمتر میشه و ..
ولی میخوای اونقدر سوال کنی تا یکبار بگم میتونی ۱۰۰ ولت ۳۰۰ امپر بگیری که محاله عزیزم چرا اذیت میکنی .

خصوصا که برای ولتاژ بالا طراحی نکردم

بهتره سیم ثانویه را عوض کنی و چون تعداد دورش کمه براحتی عوض میشه و تجربه هم میکنی و زیاد بنفعت هست

بدون باز کردن هسته هم بصورت سوزنی میتونی باز کنی و مسی بپیچی.

عاقبت نفهمیدم مثلا در ۱۰ ولت نهایتا چند امپر بدون افت ولتاژ میده
در ۱۵ ولت چطور ؟
در ۲۰ ولت چطور ؟
در ۲۵ ولت چطور ؟
در ۳۰ ولت چطور ؟
نمیدونم تا چند سال این سوالو باید تکرار کنم که پاسخ بدی.
من بابت تایپ تکراری سوالات هلاک شدم ، ولی انتظار داری بازم همکاری کنم ؟

منو عاجز کردی .

سپاس

سلام استاد گفتم که من هیچ باری ندارم که تست کنم یه منبعه یه سیم المنت که ولتاژو هر کجا تنظیم کنی بزنی البته بالای ۶ ولت مثلا ۷ و بالاتر ولتاژو میاره روی ۵ ۴ ۳ ۲ در جریان هایه مختلف
ینی ولتاژ ۳۰ باشه المنت رو بزنم ولتاژ میاد روی ۳ و ۲۵ ۶ امپر میکشه
ولتاژ روی ۱۵ همینطوری
ولی یک سری ولتاژ صفر کردم المنت وصل کردم ولتاژو کم کم زیاد کردم در هر ولتاژی هر امپری داد یاد داشت کردم و فرستادم که گویا به کار نیومد وقتی چیزی ندارم چطوری باید تست کنم در ولتاژ و جریان هایه مختلف که ببینم چی میده
منبع هم دست من نیست میخام بدونم اگه مشکل از منه و ترانس در حالت عادی این همه افت ولتاژ نداره در این امپر ها مثلا وقتی ۲۵ امپر گرفتم ازش ولتاژ اومد روی ۳ ۴ این اگه طبیعی نیست بگم سیم وسطو درااره همون دو سر که از اول داشت و ۲۶ ولت میدادو نصب کنه که جریان بالا و ولتاژ بالا بگیره
سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

عرض خسته نباشید خدمت استاد مهربان و باگذشت
استاد عزیز طبق ابعاد ترانسی که مهندس غیبی در پستهای قبل اعلام نمودن یعنی 12.5 × 15 با عرض حدود 5 سانت ترانس ایشان باید 2 کیلو واتی باشد
حال از آنجاییکه ترانس ایشان زیر بارداره کم میاره برداشت و تصور بنده بدین صورت میباشد
با توجه به تصویری که در پستهای قبل از ثانویه آلومینیومی ترانس قرار داده بودند تغریبا کلفت بود ( احتمالا باید نمره 3 و شاید 4 میل باشه ) ولی باز هم جریانی نمیده
حال یا واقعا ایشون نمیتونن به درستی تست نمایند و یا این ترانس با اولیه نازک و ضعیفی پیچیده شده
بنده بیشتر شکم به همین مورد آخر یعنی نازک بودن اولیه ترانس وعریض بودن و کم بودن تعداد ورقه های هسته میباشد
بابت همین نقیصه ترانس فوق جریان ناچیزی میده
در انتظار کسب تجارب بیشتر میباشیم

با تشکر

درود

اگه اولیه نازک باشه در امپر بالا دود میشه ولی حتی داغ هم نشده وگرنه اطلاع میداد.

من در ۲۰ پست اخیر بارها ازش سوال کردم ، ولتاژ خازن بزرگ در حالتیکه ولتاژ خروجی افت میکنه چند ولته اما فقط کار خودشو میکرد و سوالات تکراری میپرسید که‌ چرا ۳۰ ولت ۳۰ آمپر نمیده؟

کاری نداشت که من چی میپرسم و لذا در اینهمه ازمایش حتی یکبار این تست رو انجام نداد که مشخص بشه اشکال کجاست.
حالا میگه چون ابزار لازم را نداشتم که تست کنم .
بنابرین بدون تست میگم افت میکنه و بدون تست میگم چرا امپر نمیده ؟
جوری هم میگه ابزار ندارم که گویی وظیفه منه براش تهیه کنم
پست اخرشو ببینین که چه گزارشی کرده که چند تا عدد ریخته وسط جمله ها که سر و تهش معلوم نیست.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

سلام استاد گفتم که من هیچ باری ندارم که تست کنم یه منبعه یه سیم المنت که ولتاژو هر کجا تنظیم کنی بزنی البته بالای ۶ ولت مثلا ۷ و بالاتر ولتاژو میاره روی ۵ ۴ ۳ ۲ در جریان هایه مختلف
ینی ولتاژ ۳۰ باشه المنت رو بزنم ولتاژ میاد روی ۳ و ۲۵ ۶ امپر میکشه
ولتاژ روی ۱۵ همینطوری
ولی یک سری ولتاژ صفر کردم المنت وصل کردم ولتاژو کم کم زیاد کردم در هر ولتاژی هر امپری داد یاد داشت کردم و فرستادم که گویا به کار نیومد وقتی چیزی ندارم چطوری باید تست کنم در ولتاژ و جریان هایه مختلف که ببینم چی میده
منبع هم دست من نیست میخام بدونم اگه مشکل از منه و ترانس در حالت عادی این همه افت ولتاژ نداره در این امپر ها مثلا وقتی ۲۵ امپر گرفتم ازش ولتاژ اومد روی ۳ ۴ این اگه طبیعی نیست بگم سیم وسطو درااره همون دو سر که از اول داشت و ۲۶ ولت میدادو نصب کنه که جریان بالا و ولتاژ بالا بگیره
سپاس

مهندس غیبی بزرگوار چرا به فرمایشات استاد توجه نمیکنید ! ! ؟
بعد از تحسبن واقعا تعجب میکنم از این همه صبر و حوصله استاد
باتوجه به خصوصیات و روحیات استاد با اطمینان میتونم بگم صرفا بابت هزینه های زیاد و اشتیاق فراوانی که دارید ایشون تاپیک رو ادامه دادن وگرنه مطمعن باشید هر شخص دیگری جز ایشون می بود با مواجه شدن کوچکترین بی توجهی همان ابتدا تاپیک رو ادامه نمیدادن
سوای پستهای قبل در همین اواخر تاپیک چندین بار جویای شرایط تغذیه شدن ولی در پاسخ دادن کوتاهی میکنید
نه پاسخ اصالت تغذیه رو میدید که چنین آمپر و ولتاژی بابت چه منظوری نیاز دارید !
و نه ولتاژ ثانویه را حین زیر بار بودن اعلام میکنید
هر دو موضوع خیلی مهم هستند و باید روشن باشد تا بشود مشکل رفع نمود و یا راهی پیشنهاد داد
سیم وسطو درااره همون دو سر که از اول داشت و ۲۶ ولت میدادو نصب کنه که جریان بالا و ولتاژ بالا بگیره
بر فرض که این کار رو انجام دادید مگر مشکل چنین افت ولتاژی با یک یا دو ولت اضافه قابل حل شدنه؟
جز ضرر و زیان و فشار بیش از اندازه و سوختن منبع هیچ تاثیر دیگری نداره
لذا در اولین فرصت که دسترسی به تغذیه پیدا کردید این گزارشها رو باید عنوان نمایید

اول اینکه :
منبع رو بابت چه منظوری نیاز دارید ؟
دوم اینکه :
در ۱۰ ولت نهایتا چند امپر بدون افت ولتاژ میده
در ۱۵ ولت چطور ؟
در ۲۰ ولت چطور ؟
در ۲۵ ولت چطور ؟
در ۳۰ ولت چطور ؟
سوم اینکه :
در تمامی حالتهای قبل ولتاژ ورودی منبع یا دو سر خازن بزرگ و یا دوسر سیمهای خروجی ترانس که به منبع متصل میشه رو هم یادداشت و گزارش نمایید

موفق باشید

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

اگه اولیه نازک باشه در امپر بالا دود میشه ولی حتی داغ هم نشده وگرنه اطلاع میداد.

من در ۲۰ پست اخیر بارها ازش سوال کردم ، ولتاژ خازن بزرگ در حالتیکه ولتاژ خروجی افت میکنه چند ولته اما فقط کار خودشو میکرد و سوالات تکراری میپرسید که‌ چرا ۳۰ ولت ۳۰ آمپر نمیده؟

کاری نداشت که من چی میپرسم و لذا در اینهمه ازمایش حتی یکبار این تست رو انجام نداد که مشخص بشه اشکال کجاست.
حالا میگه چون ابزار لازم را نداشتم که تست کنم .
بنابرین بدون تست میگم افت میکنه و بدون تست میگم چرا امپر نمیده ؟
جوری هم میگه ابزار ندارم که گویی وظیفه منه براش تهیه کنم
پست اخرشو ببینین که چه گزارشی کرده که چند تا عدد ریخته وسط جمله ها که سر و تهش معلوم نیست.

سپاس

درود استاد وقت بخیر
خسته نباشید
ببخشید انگار من یکم لحن بیانم مناسب نبود و چون عجله ای نوشتم و فقط خواستم گزارش کنم مثل اینکه یکم ناخوشایند شده بود بابت این مسئله واقعا معذرت میخوام و از کمک هایه شما و صبرو شکیبایی و وقتی که برای پاسخ گویی برای بنده گذاشتین نهایت قدر دانی و تشکر را دارم واقعا ممنونم
شما فرمودین که ولتاژ مثلا ۱۰و۱۵و... تنظیم کنو ببین نهایت چند امپر میده بدون افت ولتاژ
منم همچین باری ندارم که تست کنم ببینم چند امپر میده و خوردم به به بن بست چند سریم عنوان کردم به خیال اینکه شما جایگزینی بگین که باهاش تست کنم یا همون سیم المنتو یه بلایی سرش بیاریم
ولی خب واقعا هیچ چیزی ندارم برای تست کردنش و موندم چه کنم فقط سیم المنت دارم اونم تو هر ولتاژی میزنم ولتاژ میاد روی ۴ ۳ و نهایت۲۷ ۸ امپر میکشه
نهایت باری که دارم ۱۲ ولته و ۶ امپر
چیزی ندارم که هم ۱۵ ولت باشه هم امپر بالا تا تست کنم
برای تست بعدی ۲۰ ولت امپر بالا و ...
به دلیل همین موضوع بود که نمیتونستم گزارش کنم
بابت استفاده تغذیه هم واقعا نمیدونم برای چه کاری میخواد فقط گفت بساز منم گفتم هم برام تجربه خوبی میشه هم یه چیزی یاد میگیرم
بابت سر وسط ترانس هم که اضافه کردم و اتصالش خیلی محکم و استاندارد نیست شما فرمودین احتمالا عیب از اونه من گفتم اگر صلاح بدونین سر ۲۶ ولت رو بدم به مدار و بازم با سیم المنت تستی بکنم ببینم باز هم این قدر افت ولتاژ داره یان اگر صلاح بدونین و اجازه بدین من این تستو انجام بدم
سپاس
واقعا بابت زحماتتون تشکر میکنم خیلی ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

مهندس غیبی بزرگوار چرا به فرمایشات استاد توجه نمیکنید ! ! ؟
بعد از تحسبن واقعا تعجب میکنم از این همه صبر و حوصله استاد
باتوجه به خصوصیات و روحیات استاد با اطمینان میتونم بگم صرفا بابت هزینه های زیاد و اشتیاق فراوانی که دارید ایشون تاپیک رو ادامه دادن وگرنه مطمعن باشید هر شخص دیگری جز ایشون می بود با مواجه شدن کوچکترین بی توجهی همان ابتدا تاپیک رو ادامه نمیدادن
سوای پستهای قبل در همین اواخر تاپیک چندین بار جویای شرایط تغذیه شدن ولی در پاسخ دادن کوتاهی میکنید
نه پاسخ اصالت تغذیه رو میدید که چنین آمپر و ولتاژی بابت چه منظوری نیاز دارید !
و نه ولتاژ ثانویه را حین زیر بار بودن اعلام میکنید
هر دو موضوع خیلی مهم هستند و باید روشن باشد تا بشود مشکل رفع نمود و یا راهی پیشنهاد داد

بر فرض که این کار رو انجام دادید مگر مشکل چنین افت ولتاژی با یک یا دو ولت اضافه قابل حل شدنه؟
جز ضرر و زیان و فشار بیش از اندازه و سوختن منبع هیچ تاثیر دیگری نداره
لذا در اولین فرصت که دسترسی به تغذیه پیدا کردید این گزارشها رو باید عنوان نمایید

اول اینکه :
منبع رو بابت چه منظوری نیاز دارید ؟
دوم اینکه :
در ۱۰ ولت نهایتا چند امپر بدون افت ولتاژ میده
در ۱۵ ولت چطور ؟
در ۲۰ ولت چطور ؟
در ۲۵ ولت چطور ؟
در ۳۰ ولت چطور ؟
سوم اینکه :
در تمامی حالتهای قبل ولتاژ ورودی منبع یا دو سر خازن بزرگ و یا دوسر سیمهای خروجی ترانس که به منبع متصل میشه رو هم یادداشت و گزارش نمایید

موفق باشید

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حبیب عزیز و استاد غزال
اقا حبیب بابت اینکه برایه چه مصارفی میخواهد استفاده شود واقعا اطلاعی ندارم چون برای برادرم میسازم و هرچقدرم میگم برای چی میخای میگه کاریت نباشه تو بساز
منم بابت اینکه هم کسب تجربه کنم هم دانش قبولش کردم
دوم اینکه خدمت استاد غزال عزیز هم گفتم هیچ باری ندارم که تست کنم که مثلا در ۱۰٫۱۵و... ولت تا چه امپری میشه ازش کشید بدون افت ولتاژ نهایت باری که دارم ۶ امپر میکشه اونم ۱۲ ولتیه
فقط یه سیم المنت دارم گفتم شاید استاد نظری ایده ای چیزی بدن که با همون سیم المنت بشه یه حرکتی زد
چون سیمو هر جوری و تو هر ولتاژی بالای ۶ ولت متصل میکنم ۲۶ ۷ امپر میکشه ولتاژ میاد روی ۲ ولت
ولتاژ رو روی ۰ قرار دادم به خروجی منبع سیم المنت وصل کردم و کم کم ولتاژو زیاد کردم
هر ولتاژو جریانی که داد یاد داشت کردمو برای استاد فرستادم گویا به دردی نمیخورد
و بابت ترانس :ترانس ۲۶ ولتی بود و خودم سر وسط گرفتم ازش که ۲۴ ولت بده و از اونجایی که سیم ترانس خیلی ضخیم و از جنس الومینیومی بود هیچ جوره نتونستم اتصال خیلی قوی بر قرار کنم سیم افشانو دورش پیچیدم با انبر دست سفتش کردم رو سیم افشان لحیم زدم سفت بمونه ولی الومینیوم لحیم نگرفت از روشم چسب زدم که استاد فرمودن احتمالا از همونه مشکل
گفتم اگر اجازه بدن و صلاح باشه سر ۲۶ رو متصل کنم و تست کنم ببینم باز هم همین قدر افت میکنه ولتاژ یا ن
اگه کرد مشکل از ترانس نیست اگر درست شد و افت ولتاژ نرمال شد ایراد همون ترانسه و نهایت سیم پیچ الو مینیومی ثانویه را باز میکنمو از اون قسمتی که۲۴ ولت میده سیم رو قطع میکنم و با کابل شویی یا هر اتصال محکمی که هست به یکدیگر متصل کنمو بدم به مدار
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

درود استاد وقت بخیر
خسته نباشید
ببخشید انگار من یکم لحن بیانم مناسب نبود و چون عجله ای نوشتم و فقط خواستم گزارش کنم مثل اینکه یکم ناخوشایند شده بود بابت این مسئله واقعا معذرت میخوام و از کمک هایه شما و صبرو شکیبایی و وقتی که برای پاسخ گویی برای بنده گذاشتین نهایت قدر دانی و تشکر را دارم واقعا ممنونم
شما فرمودین که ولتاژ مثلا ۱۰و۱۵و... تنظیم کنو ببین نهایت چند امپر میده بدون افت ولتاژ
منم همچین باری ندارم که تست کنم ببینم چند امپر میده و خوردم به به بن بست چند سریم عنوان کردم به خیال اینکه شما جایگزینی بگین که باهاش تست کنم یا همون سیم المنتو یه بلایی سرش بیاریم
ولی خب واقعا هیچ چیزی ندارم برای تست کردنش و موندم چه کنم فقط سیم المنت دارم اونم تو هر ولتاژی میزنم ولتاژ میاد روی ۴ ۳ و نهایت۲۷ ۸ امپر میکشه
نهایت باری که دارم ۱۲ ولته و ۶ امپر
چیزی ندارم که هم ۱۵ ولت باشه هم امپر بالا تا تست کنم
برای تست بعدی ۲۰ ولت امپر بالا و ...
به دلیل همین موضوع بود که نمیتونستم گزارش کنم
بابت استفاده تغذیه هم واقعا نمیدونم برای چه کاری میخواد فقط گفت بساز منم گفتم هم برام تجربه خوبی میشه هم یه چیزی یاد میگیرم
بابت سر وسط ترانس هم که اضافه کردم و اتصالش خیلی محکم و استاندارد نیست شما فرمودین احتمالا عیب از اونه من گفتم اگر صلاح بدونین سر ۲۶ ولت رو بدم به مدار و بازم با سیم المنت تستی بکنم ببینم باز هم این قدر افت ولتاژ داره یان اگر صلاح بدونین و اجازه بدین من این تستو انجام بدم
سپاس
واقعا بابت زحماتتون تشکر میکنم خیلی ممنون

درود

شاید در ۱۰ پست گفتی ۲۵ امپر و ۲۰ امپر و حتی ۳۰ امپر گرفتی .
اگه واقعا ولتاژ بالای ۱۰ ولت با 7 آمپر ، افت شدیدی میکنه و ۲ ولت میشه چجوری اون جربان ها رو گرفتی ؟

اگه اتصال ترانس درست نیست چرا همون موقع اطلاع ندادی ؟
با فرض که دو سر ۲۶ ولتو استفاده کنی چجوری میخوای آلمینیوم را به برد لحیم کنی ؟

اینکه ابزار نداری چجوری میخوای اندازه گیری کنی ؟
بارها یعد از چند پست گفتی اشکال مربوط به مولتیمتر سیار یا ولتمتر پنلی بود .

اخه چطور ممکنه با ترانس کوچیک ولتاژهای ۲۰ ولت میگیری ولی با ترانس بزرگ افت میکنه و ۲ ولت میشه ؟

حتی یک بعد کار درست نیست و از همه طرف معما درست میکنی.

حالت ثابتی نداری و هر بار گزارش متفاوتی میفرستی
اگه اشکال ثابتی داشته باشه صد بار هم تست کنی یک نتیجه میده نه صد جور متفاوت .
.
اینهمه گفتم زمانیکه ولتاژ افت میکنه ولتاژ خازن بزرگ را اعلام کن ولی دریغ از پاسخ ، چرا ؟
چون کل امکاناتت ولتمتر پنلی هست و به همین خاطر نمیتونی پاسخ منو بدی و منم خدا نیستم با علم غیب ایرادو پیدا کنم.

نحوه گزارش کردنت را ببین

فقط سیم المنت دارم اونم تو هر ولتاژی میزنم ولتاژ میاد روی ۴ ۳ و نهایت۲۷ ۸ امپر میکشه

این اعداد ۳۴ و ۸۲۷ چیه یعنی گزارش کردن هم اموزش بدم که اعداد را درست بنویسی و اگه دو سه عدد کنار هم بنویسی
من چطور تشخیص بدم چیه ؟

چرا بیشتر از ۱۵ پست هر سوالی کردم جواب مدادی و تند تند سوال میکردی ؟

کلا معما مطرح میکنی .
عزیزم اینهمه وقت گذاشتم ولی با این شیوه احدی به پاسخ نمیرسه.

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

شاید در ۱۰ پست گفتی ۲۵ امپر و ۲۰ امپر و حتی ۳۰ امپر گرفتی .
اگه واقعا ولتاژ بالای ۱۰ ولت با 7 آمپر ، افت شدیدی میکنه و ۲ ولت میشه چجوری اون جربان ها رو گرفتی ؟

اگه اتصال ترانس درست نیست چرا همون موقع اطلاع ندادی ؟
با فرض که دو سر ۲۶ ولتو استفاده کنی چجوری میخوای آلمینیوم را به برد لحیم کنی ؟

اینکه ابزار نداری چجوری میخوای اندازه گیری کنی ؟
بارها یعد از چند پست گفتی اشکال مربوط به مولتیمتر سیار یا ولتمتر پنلی بود .

اخه چطور ممکنه با ترانس کوچیک ولتاژهای ۲۰ ولت میگیری ولی با ترانس بزرگ افت میکنه و ۲ ولت میشه ؟

حتی یک بعد کار درست نیست و از همه طرف معما درست میکنی.

حالت ثابتی نداری و هر بار گزارش متفاوتی میفرستی
اگه اشکال ثابتی داشته باشه صد بار هم تست کنی یک نتیجه میده نه صد جور متفاوت .
.
اینهمه گفتم زمانیکه ولتاژ افت میکنه ولتاژ خازن بزرگ را اعلام کن ولی دریغ از پاسخ ، چرا ؟
چون کل امکاناتت ولتمتر پنلی هست و به همین خاطر نمیتونی پاسخ منو بدی و منم خدا نیستم با علم غیب ایرادو پیدا کنم.

نحوه گزارش کردنت را ببین

این اعداد ۳۴ و ۸۲۷ چیه یعنی گزارش کردن هم اموزش بدم که اعداد را درست بنویسی و اگه دو سه عدد کنار هم بنویسی
من چطور تشخیص بدم چیه ؟

چرا بیشتر از ۱۵ پست هر سوالی کردم جواب مدادی و تند تند سوال میکردی ؟

کلا معما مطرح میکنی .
عزیزم اینهمه وقت گذاشتم ولی با این شیوه احدی به پاسخ نمیرسه.

سپاس

درود وقت بخیر
استاد عزیز ۲۷ امپر ن ۷ امپر
اتصال ترانس هم تا جاییکه تونستم محکمه ولی خب اون چیزی که مطمعن بشم ازش نیست و اینکه دو سر خروجی سیم افشان مسی نمره ۶ گذشتن براش اونو لحیم میکنم
خب استاد با ترانس بزرگ هم ولتاژ ۳۰ میگیرم ولی وقتی جریا زیاد میکشا افت میکنه ترانس کوچک هم همینه جریان زیاد میکشی ولتاژ افت میکنه البته رجانی بیشتر از تحمل واقعی ترانس فکر کنم حالت شورت سیرکوییت بگن بش وقتی ۲۷ امپر میگیرم ولتاژ میاد روی ۲ ۳ ولت
فقط مشکلم افت شدید ولتاژه در امپر بالا حالا یا ترانس قادر به تحمل این بار نیست که شما گفتین بعیده یا اتصالات سر سوم ترانس ضعیفه اگر مشکلی در برد باشه که در امپر پایینم کار نمیکنه درسته؟
بعد از اینکه منبعو فرستادم رفت شما فرمودین ولتاژ خازن بزرگو بگیر و منبع دست من نبود ولی میتونم بگم برادرم تست کنه اگه با این تست معلوم میشه از ضعف ترانسه یا از برده ایراد
اعداد کنار هم هم ۳الی۲ ولت ۲۷ و ۲۸ امپر
سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764

درود وقت بخیر
استاد عزیز ۲۷ امپر ن ۷ امپر
اتصال ترانس هم تا جاییکه تونستم محکمه ولی خب اون چیزی که مطمعن بشم ازش نیست و اینکه دو سر خروجی سیم افشان مسی نمره ۶ گذشتن براش اونو لحیم میکنم
خب استاد با ترانس بزرگ هم ولتاژ ۳۰ میگیرم ولی وقتی جریا زیاد میکشا افت میکنه ترانس کوچک هم همینه جریان زیاد میکشی ولتاژ افت میکنه البته رجانی بیشتر از تحمل واقعی ترانس فکر کنم حالت شورت سیرکوییت بگن بش وقتی ۲۷ امپر میگیرم ولتاژ میاد روی ۲ ۳ ولت
فقط مشکلم افت شدید ولتاژه در امپر بالا حالا یا ترانس قادر به تحمل این بار نیست که شما گفتین بعیده یا اتصالات سر سوم ترانس ضعیفه اگر مشکلی در برد باشه که در امپر پایینم کار نمیکنه درسته؟
بعد از اینکه منبعو فرستادم رفت شما فرمودین ولتاژ خازن بزرگو بگیر و منبع دست من نبود ولی میتونم بگم برادرم تست کنه اگه با این تست معلوم میشه از ضعف ترانسه یا از برده ایراد
اعداد کنار هم هم ۳الی۲ ولت ۲۷ و ۲۸ امپر
سپاس

درود

کی میتونه از این نحوه نوشتن بفهمه منظورت ۲ ولت یا ۳ ولته و یا ۳۲ ولته ؟
آیا اینم به ترانس ارتباط داره که درست نمی نویسی؟ و باید سوال کنم منظورت چیه تا توضیح بدی ؟
تمام پاسخ هات اینجوریه که چند تا عدد کنار هم مینوشتی که من سوال کنم اینا چیه تا توضیح بدی هنوزم همون شیوه را ادامه میدی که تحقیق کنم ۳۲۷ یعنی ۳۲ ولت ۷ آمپر و لذا باید با مصیبت میفهمیدم چی نوشتی .

من بارها و بارها ولتاژ خازن را خواستم اما الان میگی وقتی به برادرم دادم سوال کردی ، بله درست میگی چون هیچکدام از پاسخ های منو نمیخوندی که ببینی ولی الان بخون ببینم چقدر سوال کردم و فقط تند تند و رگباری پست میفرستادی و هر بار سوال های ضد پست قبل میپرسیدی

من به اندازه یک کتاب تایپ کردم و آخرین بار مدام گفتم آخرین باره ولی یهو به سیم اخر زدی و به روال سابق برگشتی .

وقتی پاسخم را ارسال میکردم قبل از مطالعه پستم و قبل از اجرای توصیه ، میدیدم چند عیب دیگه اضافه کردی و چند پست جدید و سوالای تازه فرستادی و دیگه پاسخ قبلی من با توجه به عیب های جدید ، فایده نداره لذا پاسخ جدید میفرستادم و میدیدم دوباره چند پست و چند عیب جدید اضافه کردی و به همین ترتیب ادامه دادی جوری که در عمرم اینقدر عصبانی نشده بودم .

حالا میخوای یکبار دیگه منو آلوده کنی ولی ثمری نداره و محاله و حاضر نیستم تا پایان عمرم یکبار دیگه شاهد این رفتار شما باشم .
اگه هوس بود همون بیست دفعه بس بود.

سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

کی میتونه از این نحوه نوشتن بفهمه منظورت ۲ ولت یا ۳ ولته و یا ۳۲ ولته ؟
آیا اینم به ترانس ارتباط داره که درست نمی نویسی؟ و باید سوال کنم منظورت چیه تا توضیح بدی ؟
تمام پاسخ هات اینجوریه که چند تا عدد کنار هم مینوشتی که من سوال کنم اینا چیه تا توضیح بدی هنوزم همون شیوه را ادامه میدی که تحقیق کنم ۳۲۷ یعنی ۳۲ ولت ۷ آمپر و لذا باید با مصیبت میفهمیدم چی نوشتی .

من بارها و بارها ولتاژ خازن را خواستم اما الان میگی وقتی به برادرم دادم سوال کردی ، بله درست میگی چون هیچکدام از پاسخ های منو نمیخوندی که ببینی ولی الان بخون ببینم چقدر سوال کردم و فقط تند تند و رگباری پست میفرستادی و هر بار سوال های ضد پست قبل میپرسیدی

من به اندازه یک کتاب تایپ کردم و آخرین بار مدام گفتم آخرین باره ولی یهو به سیم اخر زدی و به روال سابق برگشتی .

وقتی پاسخم را ارسال میکردم قبل از مطالعه پستم و قبل از اجرای توصیه ، میدیدم چند عیب دیگه اضافه کردی و چند پست جدید و سوالای تازه فرستادی و دیگه پاسخ قبلی من با توجه به عیب های جدید ، فایده نداره لذا پاسخ جدید میفرستادم و میدیدم دوباره چند پست و چند عیب جدید اضافه کردی و به همین ترتیب ادامه دادی جوری که در عمرم اینقدر عصبانی نشده بودم .

حالا میخوای یکبار دیگه منو آلوده کنی ولی ثمری نداره و محاله و حاضر نیستم تا پایان عمرم یکبار دیگه شاهد این رفتار شما باشم .
اگه هوس بود همون بیست دفعه بس بود.

سپاس

درود ممنون استاد تا اینجاشم خیلی خیلی زحمتتون دادم بله یکم عجله کردم و اینم شد نتیجش اشتباهم رو میپذیرم درسته شما ام خیلی لطف کردین که با این اوضاع باز کمکم کردین ممنون

فقط یه سوالی داشتم گفتین دوتا برد بسازیمو خروجیشو سری کنیم
میشه یکم بیشتر توضیح بدین ؟ یعنی یه ترانس دو سر بردارم هم به برد ۱ بدم هم برد ۲ ؟ یا چطوری باشه ؟ خب این از ترانس
بعد اینکه دوتا برد باید جطوری باشه هر ۲ برد باید باقی بمونه و کار میکنه؟ یا دوتاش حذف میشه؟
ماژول ولت امپر چطوری میشه دوتا میخواد؟
و اینکه برای ۶ امپر هر برد ۲ عدد ترانزیستور قدرت لازم دارن؟
میشه یکم بیشتر توضیح بدین استاد من میخام سری کنم تا ۴۰ ولت بگیرم
سپاس ❤️

• Like
بالا