آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
پاسخ : تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

سلام استاد غزال
من در سایت درباره برگزاری کلاس مطالبی دیدم که متاسفانه برگزار نشد
من یه نظر دارم شما می تونید یه تاپیک با رمز ورود ایجاد کنید و هرکس که خواست با مبلغ مناسب شرکت کنه و رمزی برای ورود به آن داده شود
موضوع درس تحلیل مدارات باشه که به صورت pdf در سایت قرار بگیره
و افرارد ایرادی یا سوالی درباره آن داشتن مطرح کنند
به نظر این حقیر کام بسیار بزرگی است که شما بزرگوار قبول کنید خیلی خوب میشه
جای چنین طرحی تو این سایت خیلی خالی است و ما می توانیم از اندوخته های شما استفاده کنیم
ممنون برادر بزرگوار غزال خان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711

مهندس جان یه درخواست داشتم اگر قبول کنید توی سایت یک تاپیک ایجاد کنید به نام تحلیل مدارات اکترونیکی
مدارات کوچک را در آن قرار داده و تحلیل کنید
واقعا من از تحلیل های که انجام دادید خیلی خیلی خوشم امد کار بسیار بزرگی کردید
من خودم خیلی به طراحی و تحلیل مدارات علاقه دارم
اما منابع خوبی نیست که درست حالی کسی بکنه
این روشی که شما انجام دادید خیلی خوبه بیشتر ادم می فهمه که یک مداری قرار بده و روی آن تحلیل کنه
اگر فرمول هم در آن بکار برده شود خیلی بهتر است

ارادتمند و شاگرد کوچک شما صالحی

درود

همانطورکه مطلعید دراتخاذ تصمیمات انجمن ، کوچکترین توانایی و نقشی ندارم و ازانجاکه پرهیز از تبادل نظر درخصوص برگزاری دوره مقرر شده لذا استدعا دارم مطلبی در این خصوص مطرح نفرمایید .

مشکلاتی که شما تصور میکنید بخش بسیار ناچیزی از آنها است ، بخصوص ازآنجاکه اراده و اختیاری در انجمن ندارم و هزینه هایی در این خصوص تحمل کردم که بموجب تصمیم نهایی بی ثمر گردید و لذا پس ازتحمل هزینه های تازه ، تکرار حادثه و منتفی شدن مجدد دوره بعید نیست .

لذا با توجه به این توضیحات که قبلا نیز به کرات اعلام کردم ، استدعا دارم از ادامه دادن موضوع خودداری فرمایید ، درغیر اینصورت مشکلاتی متوجه من خواهد شد .

سپاس

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا

سلام مهندس
به طور خصوصی چطور
اگر مایل هستید به ایمیلم پیام بدید ممنون برادر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711

سلام مهندس
به طور خصوصی چطور
اگر مایل هستید به ایمیلم پیام بدید ممنون برادر

درود

باوجودیکه تقاضا کردم از ادامه بحث خودداری فرمایید اما خواستار پیگیری خصوصی موضوع شدید .
من بیش از شما مشتاق رفع مشکلات مربوطه هستم ، اما من و شما موقعیت و توانایی لازم را برای رفع چنین مشکلی نداریم و راه حلی که پیشنهاد میکنید بدون تردید بارها مورد بحث قرار گرفته.

زیرا من و شما بعنوان مثال دوست داریم از مکان و امکانات موسسه ای استفاده کنیم و همه مقدمات لازم هم آماده شد و فقط موافقت مالک موسسه مورد نیاز است که پس از موافقت اولیه که کلیه مقدمات برای جلسه آغازین آماده شد ، متاسفانه در واپسین لحظات آغاز دوره ، شروط تازه ای مطرح شد که باید کلیه لوازم و فیلم های تمامی دوره آماده شود و یکجا تقدیم گردد .

به این ترتیب ازآنجاکه لوازم و فیلم های هر جلسه با صرف وقت و هزینه هایی آماده میشه و بدیهی است که به وقت و هزینه هایی چندین برابر وقت و هزینه قبلی نیاز داره که

اولا فشار سنگینی بمن تحمیل میکنه .
و ثانیا ممکنه پس از ان نیز شروط جدیدتری مطرح بشه و زحمات و هزینه ها مصروفه مجددا بی ثمر بشه لذا اجرای این شیوه خارج از توانم هست و البته به آهستگی و با ملایمتی که فشار بسیار کمتری بمن وارد کنه تلاش میکنم و پیگیری میکنم اما به این زودی ها نتیجه ای حاصل نمیشه.

امیدوارم قانع شده باشید و باور بفرمایید تابحال بیش از یکصد راهکار از سوی علاقمندان پیشنهاد شده اما مانند شما باور نمیکردند که عملی نیست و با اصرار زیاد خواستار تبادل نظر شدند و بناگزیر موانع مربوطه را برای هر یک از علاقمندان تشریح کردم،
و لذا تبادل نظر من و شما هم ثمری نداره هرچند که دوست داری موانع را برای شما هم تشریح کنم اما معذوراتی دارم و تقاضا دارم معاف فرمایید ، ولی باور کن بیشتر از شما مشتاق رفع مشکل هستم .

میدونم که از نظر شما بسادگی قابل حل است اما مانند کلیه علاقمندانی که تصور میکنند با روش هایی قابل حل است ، توجهی به تعهدات اخلاقی و انسانی اینجانب نمیشه و راه حل خارج از انجمن پیشنهاد میشه که اگرچه از نظر قانونی ، تعهد و تکلیفی ندارم و مشکلی وجود نداره اما ملزم به رعایت اصولی هستم ، یعنی در کلیه راهکارها باید انسانیت و اصول اخلاقی را قربانی کنم که از من ساخته نیست.

متاسفانه با اصرار شما ناگزیر به خلف وعده و توضیحات فوق و تحمل شرمندگی بسیار زیادی شدم و امیدوارم این قصور از سوی مسئولین محترم چشم پوشی شود .

و بنابمراتب مجددا استدعا دارم از ادامه این بحث خوددا ی فرمایید ، اگه زمانی رفع بشه خودم اعلام میکنم .

سپاس

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,208
2,939

سلام خدمت مهندس گرامی دوستان تماس گرفت حالا قرار شده دستگاه را بفرستد.
میدانم علاقه به تولید وساخت دارید این کار را مشاهده کنید ببیند مورد پسند جنابعالی هست یا نه؟

https://www.irantk.ir/threads/11377...تا-30-LEADER-صنعتی-5-امپر?p=650540#post650540

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711

سلام خدمت مهندس گرامی دوستان تماس گرفت حالا قرار شده دستگاه را بفرستد.
میدانم علاقه به تولید وساخت دارید این کار را مشاهده کنید ببیند مورد پسند جنابعالی هست یا نه؟

https://www.irantk.ir/threads/11377...تا-30-LEADER-صنعتی-5-امپر?p=650540#post650540

درود

ضمن تحسین و تقدیر بی انتها ، بابت ظرافت و دقت و زیبایی ستودنی محصولی که عرضه فرمودید.
مهارت و تخصص و استادی شما ثابت شده است و بدون مستندات هم قابل تردید نبود .

اما همانطور که فرمودید با هزینه سه میلیون و دویست قابل اجراست و بی تردید فاقد ضعف و نقصی است و قابل قیاس با منبع تغذیه مورد اشاره این تاپیک نیست ،

زیرا هدف شما منبع حرفه ای فاقد ضعف و نقص بوده که هزینه سنگین و پیچیدگی آنرا اجتناب ناپذیر میسازد اما هدف تغذیه مورد نظر این تاپیک ، هزینه ناچیز و سادگی منحصربفرد و احتراز از پیچیدگی بوده تا جملگی دانشجویان و تعمیرکاران و علاقمندان با هر سطحی از توانایی مالی قادر به مونتاژ و استفاده باشند .

و لذا بناگزیر جهت حذف رله ، محدودیت ولتاژ تا حدود ۲۰ ولت ضروری گردید که برای عمده علاقمندان ، مشکلی ایجاد نمیکند.

ضمنا بابت اظهار لطفی که مایه سرافرازی گردید بینهایت سپاسگزارم ،
گفتند نظر شما خرابی cpu بوده که قابل تهیه نبوده و قابل تعمیر نیست و لذا عودت کرده ، اما کمترین اثری در بزرگواری و بذل عنایات و کرامات شما نداشت .

سپاس

آخرین ویرایش:

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا

سلام به برادر و سرور خوبم جناب غزال که من خیلی به ایشان ارادت دارم
مطالب شما را خواندم اما مشکل شما را نفهمیدم چیست
اگه دوست داشتید خصوصی خود را باز کنید تا در باره این موضوع صحبت کوچکی داشته باشیم
اکه مایل باشید مدانم متذکر شدید که بحثی نکنم ببخشید این شاگرد ناخلف را
می تونید ساعت باز کردن خصوصیت تو خصوصی برام بفرستی
باز از شما برادر عزیزم معذرت می خواهم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,208
2,939

درود

ضمن تحسین و تقدیر بی انتها ، بابت ظرافت و دقت و زیبایی ستودنی محصولی که عرضه فرمودید.
مهارت و تخصص و استادی شما ثابت شده است و بدون مستندات هم قابل تردید نبود .

اما همانطور که فرمودید با هزینه سه میلیون و دویست قابل اجراست و بی تردید فاقد ضعف و نقصی است و قابل قیاس با منبع تغذیه مورد اشاره این تاپیک نیست ،

زیرا هدف شما منبع حرفه ای فاقد ضعف و نقص بوده که هزینه سنگین و پیچیدگی آنرا اجتناب ناپذیر میسازد اما هدف تغذیه مورد نظر این تاپیک ، هزینه ناچیز و سادگی منحصربفرد و احتراز از پیچیدگی بوده تا جملگی دانشجویان و تعمیرکاران و علاقمندان با هر سطحی از توانایی مالی قادر به مونتاژ و استفاده باشند .

و لذا بناگزیر جهت حذف رله ، محدودیت ولتاژ تا حدود ۲۰ ولت ضروری گردید که برای عمده علاقمندان ، مشکلی ایجاد نمیکند.

ضمنا بابت اظهار لطفی که مایه سرافرازی گردید بینهایت سپاسگزارم ،
گفتند نظر شما خرابی cpu بوده که قابل تهیه نبوده و قابل تعمیر نیست و لذا عودت کرده ، اما کمترین اثری در بزرگواری و بذل عنایات و کرامات شما نداشت .

سپاس

مهندس گرامی این نظر لطف شماست .من هم هیچ موقع قصد مقایسه نداشتم چون اینجا تشریف می اورید پست گذاشتم .

در مورد ان دستگاه dvr تا تست کامل نشود بهیچ عنوان نمیشود نظر دقیق داد.
در dvr ها معمولا پایه ای را برای بوق بیزر انتخاب میکنند که وقتی cpu روشن میشود بدونه لود بوت لودر خروجی ان پایه صفر است و از طریق نرم افزار ان پایه را فعال میکنند تا بوق بزند.
گاهی هم طراح پایه ای را انتخاب میکند که در حالت بوت نشدن ان پایه یک است و بوق میزند و از طریق نرم افزار ان پایه را صفر میکند

گاهی هم cpu خراب میشود و ان پایه دائما یک میشود و بوق میزند تا بررسی نشود نمیتوان نظر دقیق داد. اگر اسکوپ دارید من چند تا تست میگویم انجام دهید مشخص میشود که سالم است یا خراب شده است.حتی با اسکوپ میشود فهمید که نرم افزار داخل فلش خراب شده است یا نه.اگر در اینده dvr برای شما امد به من زنگ بزنید راهنمایی میکنم که چکارهایی انجام دهید
با تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711

مهندس گرامی این نظر لطف شماست .من هم هیچ موقع قصد مقایسه نداشتم چون اینجا تشریف می اورید پست گذاشتم .

در مورد ان دستگاه dvr تا تست کامل نشود بهیچ عنوان نمیشود نظر دقیق داد.
در dvr ها معمولا پایه ای را برای بوق بیزر انتخاب میکنند که وقتی cpu روشن میشود بدونه لود بوت لودر خروجی ان پایه صفر است و از طریق نرم افزار ان پایه را فعال میکنند تا بوق بزند.
گاهی هم طراح پایه ای را انتخاب میکند که در حالت بوت نشدن ان پایه یک است و بوق میزند و از طریق نرم افزار ان پایه را صفر میکند

گاهی هم cpu خراب میشود و ان پایه دائما یک میشود و بوق میزند تا بررسی نشود نمیتوان نظر دقیق داد. اگر اسکوپ دارید من چند تا تست میگویم انجام دهید مشخص میشود که سالم است یا خراب شده است.حتی با اسکوپ میشود فهمید که نرم افزار داخل فلش خراب شده است یا نه.اگر در اینده dvr برای شما امد به من زنگ بزنید راهنمایی میکنم که چکارهایی انجام دهید
با تشکر

درود
بینهایت سپاسگزارم

ازآنجاکه در این زمینه تخصص ویژه دارید شما رو معرفی کردم و اساسا یکلحظه هم دستگاه را ندیدم و متاسفانه از مشاوره با شما اینطور برداشت کرده که قابل تعمیر نیست و به صاحبش مسترد کرده .

در هر صورت زحمات قابل ستایشی تحمل و سرافراز فرمودید و امیدوارم جبران مافات مقدورم گردد.

سپاس و تقدیر.

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم

درود بر استاد غزال عزیز

یکی از دوستان با راهنمایی بنده این منبع تغذیه عالی رو ساختند. مدار به خوبی از صفر تا 28 ولت متغیر بوده. ترانس مورد استفاده ایشون 24 ولت عنوان شده. برای اولین بار جهت تست اتصال کوتاه خروجی رو اتصال کوتاه میکنند با وجود روشن شدن LED مدار جریان کشی کرده و مقاومت متصل به LED سوخته و مدار معیوب شده. مطابق مراحل عیب یابی ایشون مدار رو مجدد اصلاح کردند و ترانزستور قدرت سوخته بوده. الان که مجدد مدار رو تعمیر کردند خواستم بپرسم دلیل عدم فعال شدن حفاظت از اتصال کوتاه چی میتونه باشه ؟ چطور پیش از اتصال مجدد مدار رو باید چک کرد و فهمید که آیا این قابلیت کار میکند یا خیر. چون دیگه اتصال کوتاه نکردند از ترس اینکه بسوزه.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. سپاس از شما استاد گرانقدر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا