آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

درود

حالا دیدی حدسم درست بود و به این دلیل هیچوقت پاسخ سوالاتم را نمیدادی که تغذیه صحیح و سالم بود .

اگر پست های بیشماری ارسال کردی و فقط همه رو گیج کردی و هیچ نتیجه ای هم نگرفتی به این علت هست که هر چقدر سوال کردم پاسخ ندادی و تصور کردی اگه پاسخ بدی ، کاملا مشخص میشه که تغذیه هیچ اشکالی نداره و دراینصورت به مقصودت نمیرسی .

فقط میگفتی فلان نقطه کار نمیکنه و پاسخم برای نقاط دیگه فقط سکوت است چرا ؟
چون میدیدی بدرستی کار میکنه .

اما اگه میخوای دلیلشو بدونی که چرا هیچ تغذیه ای معجزه مورد نظرت را نمیکنه ، باید پاسخ سوالاتم را بدی تا بفهمی.
عزیزم اگه اطلاعات ناچیز و ناقص و استدلال نادرست حضرت عالی صحیح بود ، دراینصورت از من سوال نمیکردی و باید من از شما سوال میکردم تا یاد بگیرم .

لذا اگه از من سوال میکنی ، باید ابتدا قبول کنی اطلاعات و دانش من کمی بیشتر از حضرت عالی است و باید دلیل و استدلال خودتو کنار بذاری و پاسخ سوالمو بدی تا روشنت کنم .

اما مدام ساز خودتو زدی و گفتی چرا ترانس به این بزرگی نمیتونه در فلان ولتاژ فلان جریانو بده .
و من هر چقدر تلاش کردم حاضر نشدی به استدلال خودت کمترین شکی کنی و مطمئن بودی استدلالت درسته و من اشتباه میکنم و لذا نباید به سوال و اطلاعاتم توجه کنی و فقط باید حرف خودتو تکرار کنی.

حالا در طی اینهمه پست که ادعای خودتو تکرار کردی ، آیا نتیجه ای هم گرفتی ؟
اگه پاسخ میدادی ظرف ۱۰ جمله بهت میفهموندم ولی پاسخ ندادی و فقط جملات تکراری را مدام تکرار کردی .

حالا اگه سرت به سنگ خورده و لااقل شک کردی که شاید دانش حضرت عالی یه ذره اشگال داشته باشه دراینصورت ابتدا با این جمله بهت ثابت میکنم در این مدت چقدر دنبال نخود سیاه بودی بطوریکه :

کافیه برای همین ترانس بزرگی که بهش مینازی و میگی باید در فلان ولتاژ فلان جریانو بده ، برو در دنیا بگرد و تمام تغذیه های عالم را با این ترانس ابر قدرتت تست کن اگه تغذیه ای پیدا کردی که تونست برات معجزه مورد نظرت را انجام بده دراینصورت یک کلیپ ازش تهیه و ارسال کن و تا ابد منو بنده و برده خودت کن .

اگه متوجه نشدی اعلام کن دوباره توضیح بدم .

بعبارتی اگه تغذیه ای در دنیا پیدا کردی که تونست خواسته حضرتعالی رو محقق کنه ولی این تغذیه طراحی من نتونست اونوقت بیا بزرگترین جایزه عمرت را از من بگیر .

بعد از اثبات و روشن شدن حقیقت فوق ، با چند پرسش و پاسخ بهت میفهمونم چرا اینقدر در اشتباهی و توقعی که داری از محالات است
البته دریافت ۴۰ ولت ۴۰ آمپر هم از یک تغذیه مقدوره اما نه با این ولتاژ ترانس .

فعلا منتظر هستم تا لااقل یک تغذیه در دنیا پیدا کنی که طبق آرزوی خودت با ترانس بزرگت ، برات معجزه کنه تا بمن ثابت بشه تغذیه طراحی من اشکال داره و نمیتونه معجزه کنه .

مثلا ثابت کن ترانس حضرت عالی با اون تغذیه که پیدا میکنی مثلا در ولتاژ A ولت B آمپر میده اما در تغذیه من نمیده .

در اینصورت علاوه بر جایزه بزرگی که نزد من داری ، ضمنا اعتراف میکنم در برابر حضرتعالی ، دانشی هم ندارم ً

سپاس

درود و وقت بخیر
در این که شما استاد و بزرگ مایی هیچ شکی نیست و این از هیچکس پوشیده نیست
بنده هم بابت کوتاهیم خیلی عذر میخوام که شمارو اذیت کردم و این باعث شرمساری بنده هست لطفا مرا ببخشید
دقیقا من دنبال همین جواب بودم که بدونم کل توان ترانس رو میشه مصرف کرد بدون افت ولتاژ در خروجی تغذیه که شما میگی خیر
خودمم حدس میزدم نمیشه چون منبع تغذیه داژنگ ۳۰۵ با اون عظمته ترانسش ۵ امپر میده اونم تو ولتاژ ۵ الی ۶ پس حتما باید جریان ترانس رو تقریبا دو برابر یا لااقل سه امپر بالاتر انتخاب کنیم که خیلی کم نیاره
چون چند نفری از دوستان که این تغذیه رو مونتاژ کرده بودن ادعا کردن تمام توان ترانس رو در خروجی برد دارند بدون هیچ افت ولتاژ یا جریانی بنده ب شک افتادم و شما استاد عزیز و گران قدر این شک حقیر رو برطرف کردین
از شما ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود
استاد بنده پایه وسط ولوم اصلی رو جدا کردم از برد و به پایه سمت چپ فاین دادم و وسط فاین رو به مدار
پایه ابتدایی یا انتهایی که فرمودین باید متصل کنم بعد تست کنم ببینم ولوم در جهت درست کار میکنه یا در جهت عکس اگر جهتش مخالف بود باید اون یکی پایه کناری رو متصل کنم درسته؟!
پایه مثلا راست ولوم ۲کیلو رو جدا میکنم به وسط فاین میدم بعد راست فاین رو به مدار ؟!درسته؟!
استاد عزیزم ولوم ۵۰۰اهمی فقط دارم کارم رو راه میندازه یا حتما باید ۱۰۰اهمی تهیه کنم؟!
سپاس

درود

بله پایه کناری ولوم جریان را ازاد کن و فاین را نصب کن
فاین ۵۰۰ اهمی اشکال نداره .

سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

بله پایه کناری ولوم جریان را ازاد کن و فاین را نصب کن
فاین ۵۰۰ اهمی اشکال نداره .

سپاس

درود ممنون استاد
استاد ببخشید من تغذیه شمارو به هم دانشگاهیم معرفی کردم و ایشون ساختش اما میگه ولوم ۲ کیلو پیدا نکردم و از سایت هم میگه سفارش بدم هزینش زیاد میشه میخواد بدونه به جایه ۲ کیلو میشه از چیز دیگه ای استفادت کرد ؟! برای خودمم سواله ممنون میشم راهنمایی کنید
مثلا از ۵کیلو یا ۱۰ کیلو
اگر میشه لطفا راهنمایی کنید
سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود ممنون استاد
استاد ببخشید من تغذیه شمارو به هم دانشگاهیم معرفی کردم و ایشون ساختش اما میگه ولوم ۲ کیلو پیدا نکردم و از سایت هم میگه سفارش بدم هزینش زیاد میشه میخواد بدونه به جایه ۲ کیلو میشه از چیز دیگه ای استفادت کرد ؟! برای خودمم سواله ممنون میشم راهنمایی کنید
مثلا از ۵کیلو یا ۱۰ کیلو
اگر میشه لطفا راهنمایی کنید
سپاس

درود

بجای ولوم ۲ کیلو اهمی ، میتونی از هر ولومی نزدیک به ۲ کیلو اهم استفاده کنی.
یعنی حتی المقدور نزدیک به ۲ کیلو باشه اما اگه نزدیکترین ولوم موجود ، ۱۰ کیلو اهم هست ، اشکال نداره .

سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

بجای ولوم ۲ کیلو اهمی ، میتونی از هر ولومی نزدیک به ۲ کیلو اهم استفاده کنی.
یعنی حتی المقدور نزدیک به ۲ کیلو باشه اما اگه نزدیکترین ولوم موجود ، ۱۰ کیلو اهم هست ، اشکال نداره .

سپاس

درود ممنون استاد برای تست لحظه ای منبع ایرادی نداره یا کلا میشه جایگزین کرد با ولوم ۲ کیلویی و مشکلی پیش نمیاد؟!
سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود ممنون استاد برای تست لحظه ای منبع ایرادی نداره یا کلا میشه جایگزین کرد با ولوم ۲ کیلویی و مشکلی پیش نمیاد؟!
سپاس

درود

چرا کوچکترین و ریزترین موضوعات را هم سوال میکنی ؟

اگه بجای سوال کردن ، تست میکردی و عملا آزمایش میکردی آیا ضرر هنگفتی میکردی ؟

اعتماد بنفست چی شده ؟
سعی کن خودت تحقیق و تجربه کنی تا پر بارتر باشی.
هرچند استفاده دائمی ولوم ۱۰ کیلو بجای ۲ کیلو بلااشکال است .

اما اگه میخوای ۱۰ کیلو دقیقا مشابه ۲ کیلو عمل کنه کافیه :

یک مقاومت ۲،۵ کیلو با ابتدا و انتهای ولوم ۱۰ کیلو موازی کنی تا ولوم ۱۰ کیلو دقیقا مشابه ولوم ۲ کیلو بشه.
و اگه این شیوه با خطایی مواجه بشه ، تجربه میکنی و اصلاح میکنیم.

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

چرا کوچکترین و ریزترین موضوعات را هم سوال میکنی ؟

اگه بجای سوال کردن ، تست میکردی و عملا آزمایش میکردی آیا ضرر هنگفتی میکردی ؟

اعتماد بنفست چی شده ؟
سعی کن خودت تحقیق و تجربه کنی تا پر بارتر باشی.

سپاس

درود استاد همانطور که گفتم تغذیه برایه یکی از دوستانم هست و من برای ایشون سوال پرسیدم و خواستم مطمئن جواب بدم به ایشون

چشم من خودم تست میکنم رویه برد خودم اکر مشکلی پیش نیومد به دوستم اطلاع میدم
بهش بگم به جایه ۲ کیلو ۵ کیلو بزار یه مقاومت صد تومنیش هم بسوزه میخواد داستان ببافه
سوالیم که کردم خودمم بهش علاقه داشتم و سوال خودمم بود
در هر صورت خیلی ممنونم از شما
سپاس

• Like

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران

سلام بر استاد خوب و مهربانم
من این تغذیه را مونتاژ کردم . وبه درستی هم کار میکنه. فقط باید در موقع خرید ولتمتر پنلی خوب و عالی تهیه کنید .
و از استاد مهربانم تشکر دارم . این مدار و بغیه مدارات مشابه به زبان ساده توضیح میدهند. و جای تشکر دارد .
به این دلیل الان با خیال راحتر میتونی از این تغذیه استفاده کنی . اگر خراب شد . خراب نمیشه .چون من این تجربه را دارم در هر دستگاهی چه الکترونیکی چه مکانیکی بدونی در داخل چه به چی است . مسلط به دستگاه باشی عمرا خراب بشه.
در منزل خودم وقتی که استاد عزیزم تعمیر لامپ های ال ای دی را آموزش دادن . من از موقع منتظر خراب شدن ال ای دی ها هستم و اگر خراب بشه . قبل از این آموزش ماهی یک دونه ال ای دی خراب میشد. بازم متشکرم استاد مهربانم
متشکرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود استاد همانطور که گفتم تغذیه برایه یکی از دوستانم هست و من برای ایشون سوال پرسیدم و خواستم مطمئن جواب بدم به ایشون

چشم من خودم تست میکنم رویه برد خودم اکر مشکلی پیش نیومد به دوستم اطلاع میدم
بهش بگم به جایه ۲ کیلو ۵ کیلو بزار یه مقاومت صد تومنیش هم بسوزه میخواد داستان ببافه
سوالیم که کردم خودمم بهش علاقه داشتم و سوال خودمم بود
در هر صورت خیلی ممنونم از شما
سپاس

درود

اگه میخوای بدونی چرا در ولتاژی که میخوای جریان بگیری بهت جریان نمیده باید پاسخ سوالات زیر را بفرستی تا بهت ثابت کنم دنبال نخود سیاه بودی.

لذا پاسخ این سوالاتو بده .
۱- تا چند ولت میتونی جریان بگیری و تغذیه مشکلی نداره؟

۲- ولتاژ متناوب دو سیم ثانویه ترانس در بی باری چند ولته ؟

۳- زمانیکه باری به خروجی تغذیه متصل کردی که ولتاژ خروجی تغذیه افت میکنه ، بار را قطع نکن و در همین حالت ببین
ولتاژ خروجی
و ولتاژ کلکتور tip35
و ولتاژ خازن بزرگ چند ولته ؟

اگه پاسخ سوالات فوق را بفرستی برات توضیح میدم و میفهمی دنبال نخود سیاه بودی و چرا جریان در برخی از ولتاژهای دلخواهت نمیده؟

سپاس

آخرین ویرایش:

A302866A

کاربر
2012-08-03
6
8
پاسخ : تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

سلام
منبع تغذیه رو ساختم با ولتاژ ورودی ۲۰ ولت
مشکلی که من دارم اینه که وقتی خروجی اتصال کوتاه میکنم
Led روشن میشه ولتاژ بیس Q2 صفر میشه