آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

ali_gheybi

کاربر
2022-01-08
8
9
پاسخ : تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

درود

اگه کلیه ولتمتر آمپرمترها بدرستی روی این تغذیه نشون نمیده یکی از دو دلیل زیر میتونه داشته باشه.

یا سبم ها رو بدرستی به محل مناسب متصل نکردی.
یا خطا و خرابی در تغذیه ای که مونتاژ کردی وجود داره .

در هر صورت هر ولتمتر آمپرمتری قابل استفاده است.
ضمنا تا جایی که بخاطر دارم برای ۳۰ آمپر هم هر چه سوال کردم پاسخ ندادی و مدام عدم توفیق خود را اعلام کردی و عاقبت غیب شدی.

لذا با شناختی که از شما دارم اگرچه میدونم پاسخ نمیدی اما مولتیمتر را در حالت ولتمتر قرار بده و به خروجی تغذیه متصل کن ببین ولتاژ ثابتی نشون میده یا نه و نتیجه را اعلام کن تا علت را پیدا کنم.
ضمنا در حالتی که ولتمتر ولتاژ ثابتی نشون نمیده شرایط تغذیه را اعلام کن که در چه ولتاژی و در چه جریانی ، ولتمتر مقدار ثابت نشون نمیده ؟
پاسخ هایی در خصوص غذا خوردن شما و یا مسافرت شما به دردم نمیخوره و باید پاسخ سوالم را ارسال کنی .

یکبار پست خود را بخون ببین کوچکترین گزارشی در مورد تغذیه دادی ؟
من بدون گزارش مفید چطور ارزیابی کنم .
میفرمایید دلم درد میکنه ولی نمیگم چی خوردم و یا تب دارم یا ندارم و یا فشار خونم طبیعی هست یا نه ؟
فقط میگم دلم دردمیکنه و لذا خودت گزارش و اطلاعات لازم و ضروری را از طریق امدادهای غیبی بدست بیار ولی متاسفانه ارتباط با موجودات غیبی را بلد نیستم .
به این ترتیب و با توجه به سابقه شما که اطلاعات لازم را مخفی میکنی لذا بازم بعید میبینم به نتیجه مفیدی برسی.
معمولا پس از سوالاتم غیب میشی و پس از مدتی فقط میگی مشکلاتم رفع شد و مشکلات جدیدی مطرح میکنه و روند غیب شدن تکرار میشه ..

سپاس

درود
استاد با مولتی متر ولتاژ درست و ثابتی داره
همه چیز منبع اوکی هست
دقیقا همون قطعاتی که گفته سده استفاده کردم فقط به جایه چهار دیود که پل دیودی را تشکیل میدادند یک پل دیود ۱۵ امپر استفاده کردم
ولتاژ با مولتی متر میخکوب هست
روی ۱۲ میزارم و لامپ ۲ امپری را متصل میکنم دقیقا ۲ امپر میکشه روی ۱۲ ولت و ن ولتاژ کمو زیاد میشه و پرش داره ن جریان
بابت شرایط بیشتر از اینم بنده واقعا نمیدونم دقیقا چیو باید گزارش کنم
سیم ولت متر رو هم دقیقا به محلی که فرمودید متصل کردم
حالا اون محل هیچی همینطوری که خودم وصل میکنم چی؟ اگر اشتباه بود روی برد دیگه هم نباید حواب میداد درسته؟ دقیقا همونطوری متصل کردم و روی برد دیگه جواب داد
سیم امپر متر رو به منفی خروجی زدم یکیش رو و سیم دیگر امپر متر که ازاد موند شد منفی خروجی من
سیم ولت متر رو به مثبت وصل کردم
و تغذیع مدار رو هم با یک منبع کاملا جدا تامین کردم
در صورت نیاز ویدیو ارسال کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

درود
استاد با مولتی متر ولتاژ درست و ثابتی داره
همه چیز منبع اوکی هست
دقیقا همون قطعاتی که گفته سده استفاده کردم فقط به جایه چهار دیود که پل دیودی را تشکیل میدادند یک پل دیود ۱۵ امپر استفاده کردم
ولتاژ با مولتی متر میخکوب هست
روی ۱۲ میزارم و لامپ ۲ امپری را متصل میکنم دقیقا ۲ امپر میکشه روی ۱۲ ولت و ن ولتاژ کمو زیاد میشه و پرش داره ن جریان
بابت شرایط بیشتر از اینم بنده واقعا نمیدونم دقیقا چیو باید گزارش کنم
سیم ولت متر رو هم دقیقا به محلی که فرمودید متصل کردم
حالا اون محل هیچی همینطوری که خودم وصل میکنم چی؟ اگر اشتباه بود روی برد دیگه هم نباید حواب میداد درسته؟ دقیقا همونطوری متصل کردم و روی برد دیگه جواب داد
سیم امپر متر رو به منفی خروجی زدم یکیش رو و سیم دیگر امپر متر که ازاد موند شد منفی خروجی من
سیم ولت متر رو به مثبت وصل کردم
و تغذیع مدار رو هم با یک منبع کاملا جدا تامین کردم
در صورت نیاز ویدیو ارسال کنم

درود

این گزارش خوبی بود
و با توجه به اینکه از صحت و سلامت تغذیه اطمینان حاصل کردی تکلیف مشخص شده.

وقتی با یک منبع خارجی ولتمتر آمپرمتر را تغذیه میکنید دقیقا بگو تک تک سیم های آنرا به کجا متصل میکنی (سیم مشکی و قرمز ضخیم و سیم مشکی و زرد و قرمز نازکتر ) تا اشکال رو پیدا کنم.
دراینصورت که منبع تغذیه سالمه فقط اشکال در نصب سیم هاست

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

درود

جناب علی غیبی :
ملاحظه فرمودید همانطور که پیش بینی کردم مجددا غیب شدی ، باوجودیکه سوال سختی نکردم و پرسیدم سیم های آمپرمتر ولتمتر را به کدام نقاط متصل کردی ؟

آیا پاسخ این سوال نیاز به آزمایش یا نیاز به قطعه ای داره که طبق معمول غیب شدی ؟

سپاس

Pouya.mm

کاربر
2022-05-07
19
36

سلام دوستان کسی میدونه چگونه باید عکس هنگام نوشتن پست آپلود کرد؟
با عکس راهنمایی کنه لطفا

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

سلام دوستان کسی میدونه چگونه باید عکس هنگام نوشتن پست آپلود کرد؟
با عکس راهنمایی کنه لطفا

درود

فقط اعضاء انجمن قادر به ارسال عکس هستند.

سپاس

Pouya.mm

کاربر
2022-05-07
19
36

درود

فقط اعضاء انجمن قادر به ارسال عکس هستند.

سپاس

سلام و درود
استاد میخواستم بدونم راه دیگه ای نیست عکس ارسال کنم؟
لینک چی؟
لینک میتونم ارسال کنم؟
و اینکه چجوری باید عضو انجمن شد؟
ممنون

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
197
43
کرج

سلام و درود
استاد میخواستم بدونم راه دیگه ای نیست عکس ارسال کنم؟
لینک چی؟
لینک میتونم ارسال کنم؟
و اینکه چجوری باید عضو انجمن شد؟
ممنون

--------------
با اجازه استاد
سلام
دوست گرامی شما لازم سالیانه مبلغ ناچیزی بابت سایت پرداخت کنید تا هزینه های سایت پرداخت بشه و این هزینه بابت خدمات ارزشمند اساتید بسیار بالای الکترونیک این سایت نیست فقط بابت نگهداری سایت و بالا بردن میزان سطح علمی علاقمندان به الکترونیک میباشد اون هم به رایگان و برای رضای خدا
بنابراین برای بهتر شدن خدمات به جناب عالی لازم است ابتدا حق اشتراک خود را پرداخت کرده و سپس قوانین سایت را مطالعه فرمایید تا سوالات بجا و در مکان مشخص از اساتید بفرمایید تا هم شان منزلت خویش را حفظ کنید هم وقت استاد را تلف نفرمایید با کمال تشکر و قدردانی ازجناب عالی و همه زحمت کشان و مدیران بسیار محترم سایت تعمیرکاران ایران که واقعا بی نظیر ترین سایت حال حاظر ایران میباشد . ************ پیروز و سربلند باش ایران من ***********************

آخرین ویرایش:

Pouya.mm

کاربر
2022-05-07
19
36

--------------
با اجازه استاد
سلام
دوست گرامی شما لازم سالیانه مبلغ ناچیزی بابت سایت پرداخت کنید تا هزینه های سایت پرداخت بشه و این هزینه بابت خدمات ارزشمند اساتید بسیار بالای الکترونیک این سایت نیست فقط بابت نگهداری سایت و بالا بردن میزان سطح علمی علاقمندان به الکترونیک میباشد اون هم به رایگان و برای رضای خدا
بنابراین برای بهتر شدن خدمات به جناب عالی لازم است ابتدا حق اشتراک خود را پرداخت کرده و سپس قوانین سایت را مطالعه فرمایید تا سوالات بجا و در مکان مشخص از اساتید بفرمایید تا هم شان منزلت خویش را حفظ کنید هم وقت استاد را تلف نفرمایید با کمال تشکر و قدردانی ازجناب عالی و همه زحمت کشان و مدیران بسیار محترم سایت تعمیرکاران ایران که واقعا بی نظیر ترین سایت حال حاظر ایران میباشد . ************ پیروز و سربلند باش ایران من ***********************

سلام و عرض ادب
یعنی اگه بنده هزینه پرداخت کنم بلافاصله میتونم لینک و عکس آپلود کنم؟
یه شرطی هم انگار دیدم که باید 200 ارسال در انجمن داشته باشم
داستان اون چیه
بدرود

آخرین ویرایش:
  • Like

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر

سلام
ارسال لینک یعنی قرار دادن لینک در پست ها با اکانت VIP هم امکان پذیره و نیازی به اکانت VIP2 یا همان 200 پست ارسالی داشتن نداره .
موفق باشید

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

سلام و عرض ادب
یعنی اگه بنده هزینه پرداخت کنم بلافاصله میتونم لینک و عکس آپلود کنم؟
یه شرطی هم انگار دیدم که باید 200 ارسال در انجمن داشته باشم
داستان اون چیه
بدرود

درود

با عضویت قادر به استفاده از کلیه امکانات و اطلاعات انجمن هستید.

اما در بخش قرمز فایل ها و اطلاعاتی موجوده که برای شما ضروری نیست و هیچگونه نیازی به آنها ندارید و مورد نیاز تعمیرکاران است.

در هر صورت برای استفاده از این بخش باید ۲۰۰ پست ارسال کرده باشید و درواقع بعنوان هدیه به اعضائی اهدا میشه که حداقل با ارسال ۲۰۰ پست در راستای اهداف انجمن تلاش کنند .

سپاس

بالا