آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ویروسی شدن سیستم و اجرا برنامه با یک برنامه

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام.وقت بخیر.سال نو همگی مبارک انشالله با توکل بر خدا و تلاش و پشتکار سال پر از موفقیت برا خودتون رقم بزنید.ویندوز سون.نود32 نسخه 8 آپدیت نشده.چند روزی هست ک سیستم میاد بالا آنتی ویروس اجرا نمیشه هیچ برنامه ای درست اجرا نمیشه و مثلا winrar بخوای اجرا بشه مدیا پلیر اجرا میشه حتی آنتی ویروس.اگ گاهی اوقات روشن میشه آنتی ویروس اجرا میشه این مشکل وجود نداره.چیکار کنم؟میخوام آپدیت کنم اجرا نمیشه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
سلام با توجه به توضیحاتی که دادید نمی توان تشخیص داد که سیستم ویروس دارد یا مشکل دیگری. چون من ویروسی ندیدم که برنامه ها را جا به جا اجرا کند یا اینکه آنتی ویروس یکبار درست کار کند و یکبار اجرا نشود. به نظر می رسد ویندوز شما خراب شده باشد.
با این حال شما مقدار استفاده شده از رم و cpu سیستم خود را بررسی نمایید و ببینید آیا بیش از حد نرمال استفاده شده و چه پروسه هایی ان را مشغول کرده اند.

با تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام.وقت بخیر.سال نو همگی مبارک انشالله با توکل بر خدا و تلاش و پشتکار سال پر از موفقیت برا خودتون رقم بزنید.ویندوز سون.نود32 نسخه 8 آپدیت نشده.چند روزی هست ک سیستم میاد بالا آنتی ویروس اجرا نمیشه هیچ برنامه ای درست اجرا نمیشه و مثلا winrar بخوای اجرا بشه مدیا پلیر اجرا میشه حتی آنتی ویروس.اگ گاهی اوقات روشن میشه آنتی ویروس اجرا میشه این مشکل وجود نداره.چیکار کنم؟میخوام آپدیت کنم اجرا نمیشه

سلام در این مواقع بهترین راه از بین بردن ویروس از طریق بوت هست
یکی از بهترین نرم افزارهای این کار
https://www.majorgeeks.com/files/details/dr_web_livecd_liveusb.html

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
دوست عزیز یه تستی هم بی زحمت بکن جوابشو بزار
اینکه مالتی مدیا (صوتی و تصویری) با چند فرمت .و
فایلهای pdf.word وامثال اینا و...
چند برنامه اول با دابل کلیک اجرا کن ببین تک تک اینها با نرم افزار اجرایی صحیح و مربوط باز و اجرا میشن ؟
اگر نشدن روی اونا راست کلیک کن از طریق open wite ببین چه برنامه ای تو وحله اول بصورت خودکار برا اجرا انتخاب شده ؟ که اصولا خوانایی دارند؟
احتمالی هم که وجود داره یک یا چند برنامه که آخرین بار نصب کردی برای اجرا جای برنامه های مرتبط رو گرفته
خلاصه با تشکر از آقای nekooee و amd کاه راه حرفه ای تری راهنمایی کردن . این نکات رچ هم چک کنید لطفا جوابشو بدید تا بشه نظر نزدیکترو بهتری داد . اشارتون کافی و گویا نیست

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام
ببینید اگه آیکون همه برنامه های ویندوز یه شکل شده باشن و هرکدومو اجرا کردنی مدیا پلیر ویندوز بالا میاد سیستمتون ویروسی نشده
فقط کانفیگ فایلهای اجرایی سیستم که با پسوند exe هستن توی رجیستری بهم خورده و با یک فایل رجیستری درست میشن
این مشکل موقع open with کردن فایلها بوجود میاد و حتی آیکون برنامه ها به یه شکل درمیاد
اگر مشکلتون اینه با اجرای دو فایل رجیستری قرار داده شده و ریستارت کردن سیستم درست میشه
[hide]http://uupload.ir/view/a241_registery_tarfand.zip/[/hide]

آخرین ویرایش:

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام.از فایل های آقای hoss استفاده کردم ولی جواب کامل نگرفتم.فقط آیکن بعضی از برنامه ها درست شد.ولی اجرا ب روال سابق با مدیا پلیر.در جواب ali عزیز کارایی ک شما فرمودین انجام دادم ولی فقط با مدیا پلیر اجرا میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام.از فایل های آقای hoss استفاده کردم ولی جواب کامل نگرفتم.فقط آیکن بعضی از برنامه ها درست شد.ولی اجرا ب روال سابق با مدیا پلیر.در جواب ali عزیز کارایی ک شما فرمودین انجام دادم ولی فقط با مدیا پلیر اجرا میشه.

دوست عزیز آیا شما هر دو تا فایل رجیستری قرار داده شده رو اجرا کردین؟

چون با یکیش نمیشه

هردو فایل رو اجرا کرده و به ترتیب گزینه Yes و Ok رو انتخاب کنید و سپس سیستم رو رستارت کنید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g
بالا