آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: گرم نشدن CPU مادربرد faxconn G31MXP

MaJiD.Rm

کاربر
2012-11-19
14
17
سلام

یه مادربرد دارم مدل faxconn g31mxp روشن میشه ولی cpu داغ نمیشه
روی دیباگر چراغ ریست روشن و چراغ کلاک خاموش هست
پل شمالی و جنوبی گرمای معمولی دارن
روی F-PAnel ولتاژ 5 ولت دارم

صاحب مادربرد میگه هیچ کاری نکردم با مادربرد و فقط توی کیس رو با بلور تمیز کرده و رم رو در اورده و جا زده

ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اصلا رو گفته های مشتری تکیه نکنید .کل برد رو با حوصله بررسی کنید .داخل اسلات های رم و همچنین سوکت CPU رو بررسی کنید .قطعات اطراف سوکت CPU رو با دقت چک کنید تا قطعه ای کنده نشده باشه .معمولا در این پروسه تمیز کردن توسط مشتری ،فن با فشار و غیر اصولی جدا می شه از برد و اکثر مواقع منجر به کنده شدن قطعات SMD اطراف سوکت می شه .همچنین لبه بیرونی مادربرد از سمت اسلات های گرافیک و PCI رو هم چک کنید .اون قسمت ها هم احتمال برخورد پیچ گوشی وجود داره .اعلام نتیجه بفرمائید تا در صورت باقی بودن مشکل بریم مرحله بعد.
موفق باشید .

MaJiD.Rm

کاربر
2012-11-19
14
17
دوست خوبم
اصلا رو گفته های مشتری تکیه نکنید .کل برد رو با حوصله بررسی کنید .داخل اسلات های رم و همچنین سوکت CPU رو بررسی کنید .قطعات اطراف سوکت CPU رو با دقت چک کنید تا قطعه ای کنده نشده باشه .معمولا در این پروسه تمیز کردن توسط مشتری ،فن با فشار و غیر اصولی جدا می شه از برد و اکثر مواقع منجر به کنده شدن قطعات SMD اطراف سوکت می شه .همچنین لبه بیرونی مادربرد از سمت اسلات های گرافیک و PCI رو هم چک کنید .اون قسمت ها هم احتمال برخورد پیچ گوشی وجود داره .اعلام نتیجه بفرمائید تا در صورت باقی بودن مشکل بریم مرحله بعد.
موفق باشید .

من هم به همین مورد شک کردم و تقریبا الان 1 ساعته زول زدم به مادربورد و چیزی ندیدم که کنده شده باشه :upset:

توی تاپیک #15
درخواست شماتیک دادم واسه ولتاژ گیری چون ولتاز گیری رو خوب بلد نیستم گفتم با شماتیک مادربرد پیش برم

یا اینکه با راهنمایی شما مرحله به مرحله پیش بریم ببینیم به کجا میرسیم

پیشاپیش با تشکر ...

بالا