آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کم و زیاد شدن ولتاژهای خروجی پاور گرین 450 وات 20 پین با جریان کشی خیلی معمولی

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
از سمت دیگر برد پاور یک تصویر بگذارید .

20190412_204124.jpg

20190412_204116.jpg

خدمت شما

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jac

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام دوست عزیز شما خازن های اولیه رو با جنس مرغوب تعویض کن بعد برو سراغ آیسی کنترل ولتاژ قطعات اطراف آیسی رو چک کن بین کدومش خرابه دیودهاش شاتکی خروجی رو هم چک کن

توی یکی از موردا خازنهای اولیه رو هم با نوع مرغوبش (خازنهای جنس خوب روی پاور گرین سالم) عوض کردم جواب نداد

اطراف آی سی رو هم هرچقدر چک کردم به قطعه مشکوکی برخورد نکردم بجز ترانزیستورهای h945 که تعدادشون زیاده و نحوه تست اصولی و دقیقشون رو نمیدونم چجوریه

دیودهای شاتکی هم که 2 تا داره هر دو سالمن فقط یدونیه رگولاتور هم کنار دیود شاتکیا تو همون سینک دوم داره که واسه ولتاژ -12 و -5 ولت هستش که این دو تا ولتاژ مشکلی ندارن

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگر از کیفیت خازن های تعویض شده اطمینان دارید ،احتمال داره چاپرها مشکل داشته باشن .البته خازن های موجود در بازار بخاطر وضعیت قطعات الکترونیک ،اکثرا جنس با کیفیت پائین هستن .بهتره قبل از استفاده تست کنید و از ظرفیت و ESR خازن ها مطمئن بشید .ببینید اطراف ایسی ،مقاومت نیم سوز یا تغییر ظرفیت داده ندارید .
موفق باشید .

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
دوست خوبم
اگر از کیفیت خازن های تعویض شده اطمینان دارید ،احتمال داره چاپرها مشکل داشته باشن .البته خازن های موجود در بازار بخاطر وضعیت قطعات الکترونیک ،اکثرا جنس با کیفیت پائین هستن .بهتره قبل از استفاده تست کنید و از ظرفیت و ESR خازن ها مطمئن بشید .ببینید اطراف ایسی ،مقاومت نیم سوز یا تغییر ظرفیت داده ندارید .
موفق باشید .

سلام و وقت بخیر به استاد عزیز

بابت کیفیت خازنها منم وسواس دارم و قبول دارم خازن خوب توی بازار سخت گیر میاد بهمین خاطر هم تو خرید خازن دقت میکنم و هم قبل از استفاده ظرفیت هاشون رو با خازن سنج چک میکنم

و توی پاورهایی که میزارم رو همشون جواب دادن و میدن

حقیقتاً چون این مشکل توی هر 6-7 پاور قدیمی مشترک هست منهم به چاپرهاشون مشکوک هستم

در مورد قطعات اطراف آی سی هم تقریباً همه مقاومت هارو تست کردم که طبق تجربه روی مدار با احتساب تلرانسشون سالم هستن که احتمال خراب بودنشونو کم میدونم

اگه چاپر مشابه پیدا کردم تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

بالا