آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش نزدن اینورتر ARC250

saeidpor

کاربر vip
کاربر
2013-12-20
213
488
با سلام ودرود
این دستگاه رو که به برق میزنیم روشن میشه اما جوش نمیزنه ولتاژ24 ولت رله رو داریم و رگلاتور 12 ولت رو هم داریم و ولتاژی درحدود149 الی146 روی پایه های خازن بالشتی داریم دوستان کمک کنید تا عیب این دستگارو پیدا کنیم.

DSC_0711.jpg
DSC_0713.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
ولتاژ خازن صافی در حالت برق 220 ولت مستقم شهر چند ولت است؟
ولتاژی که شما اعلام کردید 149 الی146 کم است و باید حدود 200 ولت باشد حتی با لامپ سری ! که میتواند خرابی کنتاکت رله وخرابی خازن ها و ... باشد.

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,108
لطفا توضیحات کامل بدید ، مراحل زیر رو بررسی و اعلام کنید
۱ - رله ای که ntc ها و ptc رو از مدار خارج میکنه جذب میشه و اگر جذب میشه کنتاکتش سالمه یا نه .
۲- اگر در مرحله یک مشکلی نبود ، ببین خازن های صافی ورودی ولتاژ نوشته شده روی بدنه شان چنده ، اگر ۲۰۰ یا ۲۵۰ بود برای ساخت خازن ۴۰۰ یا ۴۵۰ ولت هر دو خازن که با هم سری شده یک خازن محسوب میشود و شما احتمالا ولتاژ یکی از خازنهای سری را گرفته اید و اگر ۴۵۰ ولت بود باید ۳۱۰ ولت دو سر خازن صافی ورودی داشته باشی
۳ - دستگاه از نوع igbt است یا mosfet , اگر اسیلوسکوپ دارید شکل موج ورودی ای جی بی تی ها و یا ماسفتها رو بگیر و عکس آنرا بزار

saeidpor

کاربر vip
کاربر
2013-12-20
213
488
لطفا توضیحات کامل بدید ، مراحل زیر رو بررسی و اعلام کنید
۱ - رله ای که ntc ها و ptc رو از مدار خارج میکنه جذب میشه و اگر جذب میشه کنتاکتش سالمه یا نه .
۲- اگر در مرحله یک مشکلی نبود ، ببین خازن های صافی ورودی ولتاژ نوشته شده روی بدنه شان چنده ، اگر ۲۰۰ یا ۲۵۰ بود برای ساخت خازن ۴۰۰ یا ۴۵۰ ولت هر دو خازن که با هم سری شده یک خازن محسوب میشود و شما احتمالا ولتاژ یکی از خازنهای سری را گرفته اید و اگر ۴۵۰ ولت بود باید ۳۱۰ ولت دو سر خازن صافی ورودی داشته باشی
۳ - دستگاه از نوع igbt است یا mosfet , اگر اسیلوسکوپ دارید شکل موج ورودی ای جی بی تی ها و یا ماسفتها رو بگیر و عکس آنرا بزار

با سلام و درود
دستگاه ازنوع igbt هست وبه شماره fgh60n60smd هست. ولی متاسفانه اسیلوسکپ ندارم.
کنتاکت رله تست شده سالم هست.
ولتاژ گرفته شده از دوسر یک خازن بود .
دوباره اندازه گیری میکنم ونتیجه رو اعلام میکنم.

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,108
با سلام و درود
دستگاه ازنوع igbt هست وبه شماره fgh60n60smd هست. ولی متاسفانه اسیلوسکپ ندارم.
کنتاکت رله تست شده سالم هست.
ولتاژ گرفته شده از دوسر یک خازن بود .
دوباره اندازه گیری میکنم ونتیجه رو اعلام میکنم.

توی خروجی دستگاه هم هیچ ولتاژی نداری ؟
شکل موج گیت امیتر ای جی بی تی ها رو گرفتی ؟

saeidpor

کاربر vip
کاربر
2013-12-20
213
488

با سلام
طبق فرموده جناب عالی ولتاژخازن های صافی رو اندازه گرفتم 300 ولت دارم اما الان یک مشکلی بوجود اومده که دیگه کنتاکت رله جذب نمیشه . مسیر بوبین رله را برسی کردم ازیک موسفت ب شماره IRFZ44N فقط پایه مننی به رله میده ولتاژ 24 رو دارم اما منفی از طریق این موسفت ب رله اعمال میشه و موسفت ازطریق برد کوچیکی که قطعاتش هم smd هست فرمان میگیره یعنی پایه تحریکش از اون برد میاد.
همکار گرامی متاسفانه اسیلوسکوب ندارم شکل موج igbt رو اندازه بگیرم.
ایراد میتونه از ایسی cs3525a باشه؟
منظور از خروجی دو سر انبر وگیره هست یا دیود های دوبل؟

آخرین ویرایش:

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,108

با سلام
طبق فرموده جناب عالی ولتاژخازن های صافی رو اندازه گرفتم 300 ولت دارم اما الان یک مشکلی بوجود اومده که دیگه کنتاکت رله جذب نمیشه . مسیر بوبین رله را برسی کردم ازیک موسفت ب شماره IRFZ44N فقط پایه مننی به رله میده ولتاژ 24 رو دارم اما منفی از طریق این موسفت ب رله اعمال میشه و موسفت ازطریق برد کوچیکی که قطعاتش هم smd هست فرمان میگیره یعنی پایه تحریکش از اون برد میاد.

_ چرا سیم ترموسویچ محافظ حرارت روی هیت سینک آلومینیومی قطع شده . از نوع NORMAL OPEN یا NORMAL CLOSE است ؟ با اهم متر چک کن اگه راه میده باید سیم رو وصل کنی .اگه راه نده که مشکلی نیست .

_ ماسفتی ک باعث تحری ک رله میشه سالمه ؟

_ میشه چندتا عکس واضح از برد PWM بذاری ، به نحوی که شماره آی سی ها معلوم باشه و از پشت و جلوی برد اصلی ( برد بزرگه ) هم عکس با کیفیت بذار تا ببینم نقشه ای ازش دارم برات بفرستم عکس شماره تراسدیوسر جریان خروجی رو هم برام بذار .

_ ماسفتهای راه انداز برد درایور آی جی بی تی ها رو چک کردی که سالم هستند یا نه منظورم اون چهارتای کنار هم که پشت برد PWM قرار داره ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeidpor

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام
در پست یک گفته بودید ولتاژ ۲۴ ولت رله رو دارید الان میگید نداریمthinker
همین مشکل برای همین مدل دستگاه داشتم که دقیقا رفع مشکلش یادم نیست اما شما مقاومت گیت ماسفت رو چک کن,فکر نمیکنم ایراد خاصی باشه
۲ سر تیغه رله رو اتصال کوتاه دستگاه رو با لامپ سری روشن کن ببین خروجی ظاهر میشه(حواست باشه که لامپ با نور طبیعی روشن بمونه)

saeidpor

کاربر vip
کاربر
2013-12-20
213
488
_ چرا سیم ترموسویچ محافظ حرارت روی هیت سینک آلومینیومی قطع شده . از نوع NORMAL OPEN یا NORMAL CLOSE است ؟ با اهم متر چک کن اگه راه میده باید سیم رو وصل کنی .اگه راه نده که مشکلی نیست .

_ ماسفتی ک باعث تحری ک رله میشه سالمه ؟

_ میشه چندتا عکس واضح از برد PWM بذاری ، به نحوی که شماره آی سی ها معلوم باشه و از پشت و جلوی برد اصلی ( برد بزرگه ) هم عکس با کیفیت بذار تا ببینم نقشه ای ازش دارم برات بفرستم عکس شماره تراسدیوسر جریان خروجی رو هم برام بذار .

_ ماسفتهای راه انداز برد درایور آی جی بی تی ها رو چک کردی که سالم هستند یا نه منظورم اون چهارتای کنار هم که پشت برد PWM قرار داره ؟

باسلام
ترموسویچ سالم هست خودم سیمش رو قطع کردم . اتصال کوتاه هست وسالم
موسفت تحریک رله سالم هست
مشکل ازبرد pwm بود . وقتی متوجه این مشکل شدم که برد pwm رو روی مدار درحالت برق دار بودن تکان دادم که باعث قطع وصل رله شد واین برد را از روی برد اصلی جدا کردم و زیر ذربین نگاه کردم که دیدم روی برد لیحم سرد زیادی هست ولی درحالت طبیعی با نگاه چشم اصلا معلوم نبود .لحیم کاری رو انجام دادم و روی برد اصلی جا زدم وبه محض وصل کردن به برق رله جذب شد و ولتاژ خروجی روی پایه هایی که به ترانس وصل میشه حدودا 350الی360 ولت رو داشتم والان به خوبی جوش میزنه حدودا دوساعت هم جوشکاری کردم که بخوبی جوش میزنه.

از همکاران عزیز نهایت تشکر وقدر دانی رو دارم.

saeidpor

کاربر vip
کاربر
2013-12-20
213
488
در پست یک گفته بودید ولتاژ ۲۴ ولت رله رو دارید الان میگید نداریمthinker
همین مشکل برای همین مدل دستگاه داشتم که دقیقا رفع مشکلش یادم نیست اما شما مقاومت گیت ماسفت رو چک کن,فکر نمیکنم ایراد خاصی باشه
۲ سر تیغه رله رو اتصال کوتاه دستگاه رو با لامپ سری روشن کن ببین خروجی ظاهر میشه(حواست باشه که لامپ با نور طبیعی روشن بمونه)

همکار عزیز سپاس تشکر را دارم از راهنمایی شما همکاران تقدیر وتشکرمیکنم

بالا