آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن ناگهانی تبلت ایسوس مدل ME175CG

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام

تبلت ایسوس مدل ME175CG کاملا سالم و بدون تعمیر بوده . در هنگام استفاده ناگهان هنگ کرد و تصویر فریز ماند تا با دگمه پاور نگه داشتم و خاموش شد . و دیگه اصلا روشن نشد
باز کردم باطری را حدود 10 دقیقه جدا کردم از مین و دوباره زدم اما هیچ تعغیری نکرد . با کابل یو اس بی به کامپیوتر متصل کردم هیچ سخت افزاری شناخته نمیشه .

رام فابریک کارخونه روش بوده و اصلا فلش و یا رام تزریق نشده بوده

لطفا راهنمایی کنید . ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yas5762

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام.ولتاژ باتری چقدر هست؟معمولا ایسوس وقتی بریک میکنه درایور clover میشناسه
باتری رو حتما تست کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام.ولتاژ باتری چقدر هست؟معمولا ایسوس وقتی بریک میکنه درایور clover میشناسه
باتری رو حتما تست کنید

سلام
ولتاژ باطری 4.1 ولت نمایش میدهد
بریک شدن باید دلیل داشته باشه نمیشه که همینطوری الکی و بدون هیچ دستکاری بریک بشه !!!
دستگاه کاملا مرده هستش هیچ درایوری روی سیستم شناسایی نمیشه

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
اگه سوکت سالم هست تاچ و ال سی دی رو در بیار بذون برد رو با باتری و بدون باتری بزن تست کن.بی دلسل که بریک نمیکنه

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
اگه سوکت سالم هست تاچ و ال سی دی رو در بیار بذون برد رو با باتری و بدون باتری بزن تست کن.بی دلسل که بریک نمیکنه

سلام
منظورتون اینه که سوکتهای تاچ و ال سی دی رو در بیارم و با باطری که به برد متصل هستش پاور رو بزنم ؟ اونوقت از کجا بفهمم تعغیرشو ؟

پس دلیل این خرابی چی میتونه باشه ؟

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام.شما ابتدا جریان کشی رو اعلام کنید.اگه 6 تا 8 دهم جریان کشید از هارده.احتمالا هارد معیوبه.

• Like

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام.شما ابتدا جریان کشی رو اعلام کنید.اگه 6 تا 8 دهم جریان کشید از هارده.احتمالا هارد معیوبه.

الان دستگاه پیشم نیست اما آخرین بار همین مقدار جریان را نمایش میداد . و هیچ تعغیری نمیکرد . پس با این وجود میتونه میشگل هارد باشه . سوالم اینه که چه عواملی باعث خرابی هارد میشه . که بنده رعایتش نکردم؟ نه ضربه ای نه رام غیر رسمی .نه جابه جایی فایل زیاد
راهکارش چیه و آیا قایب تعویض هارد داره . و بعد تعویش آیا به درستی کار میکنه یا فایده نداره ؟
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
427
1,073
من تبلت نوع چینی داشتم که همین مشکل رو با هیت گرفتن حل کردم؛

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام.والله باتوجه به تجربه بنده به خصوص از دو سال تا الان که بحث هارد در گوشی ها ی هواوی و تبلت های لنوو و (خیلی کم ایسوس) دیدم مخصوصا هواوی ....عمر مفید این قطعه است که تمام میشود و ظاهرا جوری تنظیم کردن که بعد 5 سال بسوزند چون امسال خیلی خیلی هارد میسوزه در هواوی قدیمی.با توجه به مراجعه مشتریا!!!ویکی دیگه ضربه هست و همچنین اب خوردگی نوسانات شارژر و فعالیت بیش از حد گوشی یا تبلت مخصوصا بازی کزدن که به علت اینکه حرارت تولید میشه و از عمر قطعه کم میکنه.خب در الکترونیک حرارت دشمن قطعات هست البته استثناهایی هم وجود داره که در اینجا بحثش نیست.نرم افزارهای مخرب رو هم در نظر بگیرین مثل ویرروسها بد افزار ها و .....بعضی وقتها هم خود به خود معیوب میشن که توضیحی نمیشه داد و یا حداقل بنده نمیتونم علت رو بگم.

• Like

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
شرمنده یادم رفت بگم.بله هارد قابل تعویضه و البته جنس بد و خوب داریم که اینم بستگی به موجود بودن جنس اصلی مهارت تعمیرکار و در آخر وجدان تعمیرکار داره که جنس اصلی رو بندازه...(بله به خوبی کار میکنند ..)

• Like
بالا