آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن کنترل دما هیتر گرداک 952

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
درود

این اشکال مربوط به انگولک هایی هست که قبل از جابجا کردن سیم ترموکوپل ، برای رفع عیب انجام دادی.

هر اقدامی قبل از جابجایی دو سیم ترموکوپل کردی بحالت اول برگردون.
درغیراینصورت سیم ها را بدرستی جابجا نکردی .

کدوم سیم ها رو جابجا کردی ، المنت و ترموکوپل چند سیم داره تصویر ارسال کن.

سپاس
مهندس جان من بچه نیستم اینطور گفتید : من این هیترو از کسی خریدم و نمیدونم چه کارهاییروش انجام داده ولی ظاهرا انچنان دستکاری نشده ....شما قطعهایی که مربوط به کنترل هیتر و یکسره شدن (عدم کنترل کلید پاور )را لطف کنید بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
درود

این اشکال مربوط به انگولک هایی هست که قبل از جابجا کردن سیم ترموکوپل ، برای رفع عیب انجام دادی.

سپاس
ظاهرا اشنایی با برد و قطعات ندارید که تایپ تکرار میکنید....ممنونم از سایت دیگه اطلاع میگیرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
مهندس جان من بچه نیستم اینطور گفتید : من این هیترو از کسی خریدم و نمیدونم چه کارهاییروش انجام داده ولی ظاهرا انچنان دستکاری نشده ....شما قطعهایی که مربوط به کنترل هیتر و یکسره شدن (عدم کنترل کلید پاور )را لطف کنید بفرمایید

درود

بزرگوار بچه ها قادر به انجام اینگونه امور نیستند.
ضمنا نگفتید قبلا در اختیار غیر بوده و از موقعیت و شرایط دستگاه اطلاعی ندارید .

تنها موردی که قبلا در عیب یابی این دستگاه مطرح نشده بود همین مطلب عدم تطبیق ترموکوپل المنت متفرقه و یا خطای تولید است که هرچند ارتباطی با ایرادات دستگاه نداره اما ضمن تقدیم این موضوع به حضرتعالی ، به الگوریتم عیب یابی نیز اضافه شد .

در ضمن قطعاتی بنام ایرادات دستگاه از جمله یکسره کن هیتر و امثالهم وجود نداره که با شناسایی و تعویض آنها ، عیب رفع بشه بلکه باید عیب یابی کنید که الگوریتم عیب یابی در انجمن تقدیم شده و استفاده فرمایید.

سپاس

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
قسمت اول تحلیل و عیب یابی ایندستگاه ( بخش هویه ) در تاپیک زیر تقدیم گردید
http://www.irantk.ir/irantk42976

استاد مهربانم . از تحلیل های مدارات به زبان ساده و شیرین یک دنیا ممنونم .
متشکرم.

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
درود

سپاس
با سلام :من خودم تعمیرکار بودم فقط خواستم بدونم کدوم قطعه خرابه که مستقیم اونجا تست بگیرم که خودم پیدا کردم دو عدد ترایاک سوخته و اتصال داشت که تعویض شد و مشگل حل شد ربطی یه سیمهای حرارت سنج و ولوم نداشت ...با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام :من خودم تعمیرکار بودم فقط خواستم بدونم کدوم قطعه خرابه که مستقیم اونجا تست بگیرم که خودم پیدا کردم دو عدد ترایاک سوخته و اتصال داشت که تعویض شد و مشگل حل شد ربطی یه سیمهای حرارت سنج و ولوم نداشت ...با تشکر

درود

لطفا شماره ترایاک و لوکیشن آنها را برای متقاضیان اعلام فرمایید .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

پس چی شد بزرگوار ؟
یکساعت گذشت و هنوز آنلاینی و در این تاپیک هم حضور دارید ولی پاسخ نفرمودی .
لوکیشن قطعات معیوب را هم اعلام فرمایید کافیه.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
نوشته اصلی توسط ali969
درود

متاسفانه یا خوشبختانه در طول چند سال فقط با چند تن از علاقمندان مواجه شدم که اصرار داشتند با نام کاربری و لذا با هویت نامعلوم و آنهم در جمع ناشناسان ، خود را بسیار ماهر و حرفه ای القا کنند .

نمیدونم این موضوع چه آثار مفید و سودی داره که گاها بعنوان اولویت برخی از افراد قرار میگیره ، اما میدونم آثار منفی و زیان قابل توجهی داره و مدعی قطعا تجربه و تحمل کرده.

فرمودی :
من خودم تعمیرکار هستم فقط میخواستم قطعه معیوب را مشخص کنید که فقط آنرا تعویض و لحیم کنم ولی چون در مدت طولانی نتونستید و زیاد معطل شدم ، لذا خودم در زمان کوتاهی تونستم عیب یابی و تعمیر کنم .

نظر به اینکه در چنین شرایطی ، سوالی مطرح کرده ام که بدلایل زیر منجر به غیبت کبرای مخاطب محترم گردید.
و ازآنجاکه آثار منفی ناشی از خصیصه فوق ، همراه با خسارات و پیام های عبرت آموز است لذا بجهت استفاده از پیام های ارزنده و عبرت آموز آن نکات و دلایل زیر تقدیم میگردد تا از بروز خسارات مشابه ، پیشگیری گردد
.

کسی که زمان قابل توجهی در انتظار است تا از قطعات معیوب دستگاهی مطلع شود و وقتی احساس میکنه عظمت فنی هویتش مورد تردید قرار گرفته ناگهان متوجه میشه خودش تعمیرکاره و پس از ۱۲ ساعت عیب را رفع میکنه ، دو حالت داره :

۱- در صورت صحت ادعا ، درواقع اعلام میکنه تخصص لازم را داشته و اتفاقا سریعتر از دیگر متخصصین ، قادر به کشف عیب بوده ولی چون دوست نداشته به زحمت بیافته لذا زحمت بیشتری بدیگران محول فرموده و پس از مدت قابل توجه که نتیجه ای نگرفته بناگزیر خودش در زمان کوتاهی عیب را رفع کرده و عجیبتر اینکه صراحتا اعلام هم کرده که درواقع خودم توانایی داشتم ولی قصد بارکشی داشتم.

بنابرین چنین اقاریری که خودم قدرت خارق العاده ای دارم ، اما از دیگران که قدرت کمتری هم دارند ، میخوام یکنفر وسایل منو تا منزلم بیاره که خسته نشم ، بدیهی است ، چنین رفتاری در صورت صحت ادعا ، رفتار شایسته ای نیست و قابل سرزنش است.

۲- در صورت عدم صحت ادعا ، ، نیاز به توضیح نداره که عدم شایستگی ادعای ناصحیح و کاذب ، چه شدت و میزانی داره.

به این ترتیب اگرچه ضعف فنی ، اشکالی نداره و عیب و عار نیست ، و اتفاقا ادعای کاذب ، عیب است و زیانبار ، اما فرض کنیم ، بدون زیان موفق به القاء عظمت فنی خود باشیم ، دراینصورت نیز با محرومیت آتی چکار کنیم ؟
چون با ادعای قدرت و مهارت فنی ، دیگه نمیتونیم مشکلات فنی خود را مطرح کنیم .

مضافا که مخفی کردن حقایق ، بسهولت میسر نمیشه و تناقض جملات به فوریت ، حقایق داستان را افشاء میکنه .
به همین جهت در چند موردی که با رفتار مشابه مواجه شدم ، سوالی مطرح کردم که در صورت صحت ادعا ، از دانش بیکران مخاطب گرامی بهره مند شویم و در صورت عدم صحت ادعا ، حقایق مربوطه محرز گردد تا از بروز خسارات ناشی از آن پیشگیری شود که بلااستثناء منجر به عدم پاسخگویی و ترک تاپیک و غیبت کبرای مخاطب محترم گردید.

بنابمراتب و با توجه به اینکه تجربیاتی را باصرف وقت و هزینه های مادی و معنوی کسب کرده ام که به رایگان تقدیم میکنم لذا میتونی بدون هزینه و بدون تحمل خسارت از آنها استفاده فرمایید که یکی از مهمترین تجربیات ارزنده تر از طلا و الماس بشرح زیر است که توصیه میکنم:

قبل از هر اقدامی ، ابتدا آثار و تبعات آنرا ارزیابی فرمایید و چنانچه آثار مثبتی در آن ندیدی ، هرگز اقدام نکن زیرا در غیراینصورت قربانی هوس های خود شده ای و باید زیان های ناشی از آنرا تحمل کنی .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا