آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: از کار افتادن کنترل دما هیتر گرداک 952

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام
الان روی دما هیچ کنترلی نداریم(امکان کنترل فشار هوا وجود داره و سالمه) .ولوم رو میچرخونیم ولی تغییری نمیکنه و دما تا بالاترین درجه میره و به اجبار مجبور میشیم خاموش کنیم.تریاک های خروجی کاملا چک شدن و سالم بودن.دوستانی که در این زمینه تجربه داشتن ممنون میشم راهنمایی بکنن

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
الان روی دما هیچ کنترلی نداریم(امکان کنترل فشار هوا وجود داره و سالمه) .ولوم رو میچرخونیم ولی تغییری نمیکنه و دما تا بالاترین درجه میره و به اجبار مجبور میشیم خاموش کنیم.تریاک های خروجی کاملا چک شدن و سالم بودن.دوستانی که در این زمینه تجربه داشتن ممنون میشم راهنمایی بکنن

درود

این عیب همزمان با اتفاقی ظاهر شد ؟
مثلا عیب دیگری اتفاق افتاد و رفع کردید و بعد از آن چنین عیبی ظاهر شده ؟

تاکنون چه اقداماتی شده و چه قطعاتی عوض کردید؟
آیا از الگوریتم و مراحل رفع عیب که در تاپیک تحلیل و عیب یابی آن تقدیم شده استفاده کردید ؟
یا اصلا مطالعه نکردید؟
با توجه به تعداد متقاضی و نیاز به تاپیک مورد اشاره جهت عیب یابی ، یکی از دو تاپیک تحلیل و عیب یابی هیتر گرداک و یاکسان را بعنوان تاپیک مهم منظور کردم تا دسترسی و جستجوی هر دو تاپیک بخش هویه و هیتر گرداک و یاکسان تسهیل گردد.

https://www.irantk.ir/threads/85277-تحلیل-و-عیب-یابی-گرداک-952-و-یاکسان-701-702-بخش-هیتر#page=3

سپاس

آخرین ویرایش:

Kamal2013

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-01-27
331
1,112
سلام

درود
این مشکل برای من پیش اومد با کلی کار کردن دیدم که کله ولوم هرز شده و ولوم فقط میچرخه و هیچ عملی انجام نمیده با سفت کردم ولوم مشکل حل شد .
شما کله ولوم رو بردارید و بادست ولوم رو بچرخونید ببیند تغییر میکند.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
درود

این عیب همزمان با اتفاقی ظاهر شد ؟
مثلا عیب دیگری اتفاق افتاد و رفع کردید و بعد از آن چنین عیبی ظاهر شده ؟

تاکنون چه اقداماتی شده و چه قطعاتی عوض کردید؟
آیا از الگوریتم و مراحل رفع عیب که در تاپیک تحلیل و عیب یابی آن تقدیم شده استفاده کردید ؟
یا اصلا مطالعه نکردید؟
با توجه به تعداد متقاضی و نیاز به تاپیک مورد اشاره جهت عیب یابی ، یکی از دو تاپیک تحلیل و عیب یابی هیتر گرداک و یاکسان را بعنوان تاپیک مهم منظور کردم تا دسترسی و جستجوی هر دو تاپیک بخش هویه و هیتر گرداک و یاکسان تسهیل گردد.

https://www.irantk.ir/threads/85277-تحلیل-و-عیب-یابی-گرداک-952-و-یاکسان-701-702-بخش-هیتر#page=3

سپاس
هیتر را یکی از همکاران یرای تعمیر آورده است .
مشکل این بود که هوا ی گرم نمی داد و هوا سرد بود
المنت هیتر را تعویض کردم .این مشکل حل شد
به گفت همکار یک بار هم المنت را تعویض کرد بود ولی نتوانست بود قسمت کنترل دما را حل کند .
درمورد سوال سوم شما نه مطاله نکردم

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735

درود
این مشکل برای من پیش اومد با کلی کار کردن دیدم که کله ولوم هرز شده و ولوم فقط میچرخه و هیچ عملی انجام نمیده با سفت کردم ولوم مشکل حل شد .
شما کله ولوم رو بردارید و بادست ولوم رو بچرخونید ببیند تغییر میکند.
تشکر چک کرم ولوم مشکلی ندارد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
هیتر را یکی از همکاران یرای تعمیر آورده است .
مشکل این بود که هوا ی گرم نمی داد و هوا سرد بود
المنت هیتر را تعویض کردم .این مشکل حل شد
به گفت همکار یک بار هم المنت را تعویض کرد بود ولی نتوانست بود قسمت کنترل دما را حل کند .
درمورد سوال سوم شما نه مطاله نکردم
درود

عزیزم گزارش باید کامل باشه تا قابل بررسی بشه و زودتر نتیجه بگیری
جای دو سیم سنسور هیتر را جابجا کن درست میشه ( دو سیمی که نازکتره )
اگه تاپیک مورد اشاره را مطالعه میکردی علاوه بر مراحل عیب یابی اتفاقا همین عیب هم مطرح شده و لذا در صورت مطالعه میتونستی رفع کنی.
سپاس

آخرین ویرایش:

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
درود

عزیزم گزارش باید کامل باشه تا قابل بررسی بشه و زودتر نتیجه بگیری
جای دو سیم سنسور هیتر را جابجا کن درست میشه ( دو سیمی که نازکتره )
اگه تاپیک مورد اشاره را مطالعه میکردی علاوه بر مراحل عیب یابی اتفاقا همین عیب هم مطرح شده و لذا در صورت مطالعه میتونستی رفع کنی.
سپاس
وقتی سیم ها را جا به جا کردم نمایشگر دما را نمایش نمیدهد و فرقی هم نکرد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
وقتی سیم ها را جا به جا کردم نمایشگر دما را نمایش نمیدهد و فرقی هم نکرد

درود

قطعا خطایی داشتی
چه ربطی به نمایش نمایشگر داره؟
دسته هیتر چند سیم داره ؟
احتمالا ۵ سیمه است و یک سیم سنسور را با یک سیم دیگه جابجا کردی
آیا حرارت هم فرقی نکرد؟
چطور ممکنه نمایشگر نشون میداده و حالا نشون نمیده و فرقی هم نکرده باشه؟
دفعه بعد یه لطفی کن توضیح بده تا منظور شما رو بفهمم و زودتر نتیجه بگیری

سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

nanomass

کاربر
2019-07-30
5
6
28
سلام دوستان
من هویه گرداک ۹۵۲ دماها رو خیلی زود نشون میده و اعداد صعودی هستن ولی دقیق نیستن مثلا هویه تا روشن میکنم دما ۱۵۷ میشه بعد بالا میره تا ۲۰۴ ولی بالاتر نمیره واعداد بهم ریخته بالا میره لطفا کمکم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام دوستان
من هویه گرداک ۹۵۲ دماها رو خیلی زود نشون میده و اعداد صعودی هستن ولی دقیق نیستن مثلا هویه تا روشن میکنم دما ۱۵۷ میشه بعد بالا میره تا ۲۰۴ ولی بالاتر نمیره واعداد بهم ریخته بالا میره لطفا کمکم کنید

درود

اولا باید در تاپیک مجزایی مطرح میکردی.

ثانیا گزارش شما ضعیفه و قابل بررسی نیست.

تاکنون چه اقداماتی کردید؟
یا اصلا مطالعه نکردید؟
اینجاست
https://www.irantk.ir/threads/85277-...Aر#page=3

سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh
بالا