آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نور صفحه لپ تاپ کم است تاریک دیده می شود

dpa

کاربر
2010-10-02
7
8
سلام
لب تاپ hp nx9000 از وقتی آداپتورش ضربه خورده نوره صفحه کم شده و تاریک دیده می شود و بعد ها با باطری خوب بود و لی الان آداپتورش هم عوض کردم و با تعویض باطری هم مشکلم حل نشدآیا راه حلی دارید

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
سلام
لب تاپ hp nx9000 از وقتی آداپتورش ضربه خورده نوره صفحه کم شده و تاریک دیده می شود و بعد ها با باطری خوب بود و لی الان آداپتورش هم عوض کردم و با تعویض باطری هم مشکلم حل نشدآیا راه حلی دارید

با سلام

دوست عزیز آیا باطری و آداپتوری که جایگزین کرده اید دقیقآ مشخصاتش با باطری و آداپتور فابریک خودش که قبلآ استفاده میکردید یکی هستند ؟

منظورم مقدار ولتاژ و آمپر خروجی هستند !

taghi_ar

کاربر
2010-07-28
18
38
اين كه مي فرماييد نورش كم است يعني چي دقيق تر توضيح بديد
بك لايت داريد يا نه
اگر بك لايت نداريد مدار هاي ولتاژ مانيتور يا خود مانيتور ايراد دارد

vcd tanin

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2010-08-29
916
8,971
نصف جهان
با سلام خدمت دوستان
دوست عزیز این لبتاب اگر در قسمت نرم افزاری به علت نوسانات برق دچار مشکل شود احتمال ان را دارد که در قسمت ویندوز دچار مشکل شود به شرطی که همکار گرامی توضیح دادند قسمت ولتاز و تغذیه ایراد نداشته باشد این ایرادی که توضیح دادم ممکن است مشکوک باشد ولی در حدود 1سال پیش این مشکل برای من پیش امد و در قسمت برد و تغذیه در لبتاب دل که داشتم همه را تست کردم سالم بود ولی وقتی که ویندوز را تعویض کردم همه برنامه ها درست شد و نور مانیتور درست شد لطفا اول مدار را کامل تست کن اگر به نتیجه نرسیدی ویندوز را عوض کن با ارزوی موفقیت

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
با درود و عرض ادب

معمولا لب تابهایی که دچار این مشکل میشن به خاطر لامپیه که توی صفحه lcd لب تابها کار گذاشتن. دلیلشم کم نور شدن این لامپها چه در اثر کار زیاد، چه در اثر تغییرات شیمیایی و چه در اثر ضربه قابل پیش بینی هستند. یه مورد دیگه هم اینه که وقتی صفحه lcd رو از بدنه جدا میکنی برد کوچیکی میبینی که از اون 2 الی 3 خروجی برای lcd گرفته شده. اون برد همان تغذیه اصلی لامپهای lcd یه.
اگه ترانس کوچیکی که بصورت سیم پیچ روی این برد دچار لحیم سردی بشه هم ولتاپ صحیحی به لامها نمیرسونه.

موفق باشید....

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
سلام
بخوام يه چيزي بگم كه راحت و اسون باشه و قابل فهم اينه
نئون هاي اطراف صفحه اسيب ديده به احتمال زياد و نور كافي نميدن كه ميتونه
1. عدم رسيدن ولتاژ مناسب باشه
كه بايد مسير از آي سي پخش كننده تا خازن و كليه مقاومت هاي پشت برد صفحه چك بشه
البته مشكل به ادابتوئر ربطي نداره اما ادابتور ميتونه با رساندن ولتاژ غير يكنواخت و نا صحيح در نوسان سازي سهيم و عاملش باشه
2. مشكل از خوده نئون هاست كه نيم سوز شده يا نورشون در اثر كاركرد يا شرايط بد كم شده كه براحتي عوض ميشه
3. نصب نبودن ويندوز لپ تاپ اينم عامليه كه ديدم بشخصه با تعويض ويندوز مشكل حل شده
4. اينم ميگم بين خودمون باشه خيلي كمه ولي بشخصه باز ديدم در يه لپ تاپ مشكل نور داشت بايوس رو پروگرام كرديم حل شد ربطش چي بود خودمم نفهميدم
بنابراين
اول از همه ويندوز عوض كن ( بك آپ اگر داري برنگردونش بلكه يكي نو بريز)
دوم مشكل حل نشد قبل از باز كردن لپ تاپ از آدابتورش يه تست بگير ببين جريان ثابتي رو عبور ميده ؟
سوم نئون ها و مدار اي سي و خازن ها چك بشه

آخرین ویرایش:

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

همونطور که دوستمون گفتند ممکنه نئون باشه ولی تو یه لپ تاپ سونی من این مشکلو داشتم با نصب ویندوز سون حل شد الان هم تویه xp نورش کمه ولی توی سون خوبه توضیح منطقیشو نمیدونم

موفق باشید

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
با درود فراوان به همه دوستان

اینکه دوستان فرمایش میکنند که ممکنه با تعویض ویندوز مشکل کم نوری صفحه کم بشه درسته، امکانش هست. ولی شما قبل از این کار بررسی کنید که آیا موقع بالا اومدن سیستم، یعنی حتی قبل از Load شدن ویندوز اگه تصویر کم نوره اصلا ربطی به ویندوز نداره. همون موردیه که من و یا دوست عزیزمون Mehdiomnia گفتیم درسته. ولی اگه قبل از Load ویندوز مشکل کم نوری رو نداشته باشی و نور صفحه خوبه، فقط ویندوز رو عوض کنی و یا در نهایت برای تکمیل کار بایوس Update کنی به امید ایزد حل میشه...

سپاس از همه شما

بالا