آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل با لپ تاپ ایسر Acer E1 572 و عدم روشن شدن بعد از اتصال کوتاه کابل تصویر!

AbasMasoumi

کاربر
2019-02-05
20
16
49
سلام من تعمیرکار لپ تاپ نیستم فقط فروشنده لپ تاپ هستم یه لپ تاپ برای مشتریم بود آورده بودن که گرد و خاکش را تمیز کنم قبل از باز کردن روشن کردن دیدم همه چیز عالی کار میکنه باز کردم لپ تاپ رو باتری سر خود بود فراموش کردم باتری را دربیارم بعد آمدم کابل تصویر را جا بزنم انگار حالت یه اتصاصی بسیار کوچک و نامحسوس زد بعد که لپ تاپ را جمع کردم سه تا چراغ جلوی لپ تاپ چراغ پاور و باتری و هارد فقط چراع پاور برای حدود 3 الی 5 ثانبه روشن مشه و انگار لپ تاپ پاور نمیشه چون فن و... کار نمیکنن و تصویر هم نمیده و بعد چراغ پاور بعد از این مدت 3 الی 5 ثانیه خاموش میشه و انگار هیچ اتفاقی نمیفته!
لپ تاپ قبلا تعمیر هم شده بوده تقریبا بیش از یک سال پیش ولی مشکلی نداشته و کاملا سالم کار میکرده
به نظرتون مشکل از چیه چندین بار باز و بسته کردم ولی بی فایده بود
برد خالی و فن و برق دادم بازم همین اتفاق افتاد

ممنونم از همگی مدل دقیقAcer E1 572 هست

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : مشکل با لپ تاپ ایسر و عدم روشن شدن بعد از اتصال کوتاه کابل تصویر!

سلام
دوست عزیز اول اینکه لطفا مدل دقیق لپ تاپ را در عنوان و متن خود بنویسید. دوم اینکه بر اساس مدل لپ تاپ معمولا میشه بررسی کرد و دید در سایت سازنده برای انواع چراغ زدن ها چه توضیحی نوشته ولی احتمال این وجود داره که بایوس لپ تاپ پریده باشه.
به نظر من اولین کاری که باید بکنید این هست که یکبار بهش بایوس بزنید. اگر درست شد که هیچ اگر نشد بعد از نظر سخت افزاری روش کار کنید.
من خودم تعمیرکار سخت افزار نیستم ولی تجربه این مورد رو زیاد داشتم که مشکل از بایوس بوده و با بایوس زدن سیستم بالا آمده.

خدمه1

کاربر
2018-01-07
61
95

سلام من تعمیرکار لپ تاپ نیستم فقط فروشنده لپ تاپ هستم یه لپ تاپ برای مشتریم بود آورده بودن که گرد و خاکش را تمیز کنم قبل از باز کردن روشن کردن دیدم همه چیز عالی کار میکنه باز کردم لپ تاپ رو باتری سر خود بود فراموش کردم باتری را دربیارم بعد آمدم کابل تصویر را جا بزنم انگار حالت یه اتصاصی بسیار کوچک و نامحسوس زد بعد که لپ تاپ را جمع کردم سه تا چراغ جلوی لپ تاپ چراغ پاور و باتری و هارد فقط چراع پاور برای حدود 3 الی 5 ثانبه روشن مشه و انگار لپ تاپ پاور نمیشه چون فن و... کار نمیکنن و تصویر هم نمیده و بعد چراغ پاور بعد از این مدت 3 الی 5 ثانیه خاموش میشه و انگار هیچ اتفاقی نمیفته!
لپ تاپ قبلا تعمیر هم شده بوده تقریبا بیش از یک سال پیش ولی مشکلی نداشته و کاملا سالم کار میکرده
به نظرتون مشکل از چیه چندین بار باز و بسته کردم ولی بی فایده بود
برد خالی و فن و برق دادم بازم همین اتفاق افتاد

سلام خداقوت
دوست عزیز مدل لپ تاپت مشخص نیست . که بشه نظر نزدیک داد
ولی با توجه به اینکه گفتید یه جرقه ریز شنیدید هنگام کشیدن فلت . باید مسیر ولتاز 12 تا 18 ولت led که معمولا پینهای کناری هستند ومسقیم از تغذیه میان چک کنید احتمالا از مقاومتهای فیوزی یا موس فت معیوب میشه که در این حالت ولتازهای pwm وcpu , ,و رم نیز در مواردی قطع میشن ونشونش کار نکردن و روشن نشدن فن هستش ودر مواردی هم
اگه اتصالات مین برد همراه با فلت هست بصورت اهمی سلامت اتصالات رو در یابید
بقول اقای نکویی ممکنه این همفکری هم بخاطر مشخص نبودن مدل دستگاه و کارهای انجام شده زیاد مفید واقع نشه
موفق باشید

AbasMasoumi

کاربر
2019-02-05
20
16
49

ممنونم از همگی پست اول را ویرایش کردم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
با توجه به اینکه فرمودید فروشنده هستید ،بهتره لپ تاپ رو ببرید پیش تعمیرکار تا مشکل و هزینه مضاعف نشه .جدا کردن یا جا زدن فلت ها و کانکتور ها موقعی که باتری روی لپ تاپ هست می تونه چندین قسمت رو دچار مشکل کنه که شامل بایوس ،IO ،شورت شدن خود فلت و ... باشه .
موفق باشید .

AbasMasoumi

کاربر
2019-02-05
20
16
49

دوست خوبم
با توجه به اینکه فرمودید فروشنده هستید ،بهتره لپ تاپ رو ببرید پیش تعمیرکار تا مشکل و هزینه مضاعف نشه .جدا کردن یا جا زدن فلت ها و کانکتور ها موقعی که باتری روی لپ تاپ هست می تونه چندین قسمت رو دچار مشکل کنه که شامل بایوس ،IO ،شورت شدن خود فلت و ... باشه .
موفق باشید .
خواهش میکنم ممنونم
بله فرمایش شما متین هست دادم اف ق تعمیر کنن منتها امیدوارم هزینش خیلی نشه
دوستان اطلاع ندارید که حداقل و حداکثر قیمت و مشکلی که ممکنه بوجود آمده باشه چقدر هزینش میشه؟ خود تعمیرگاه نهایت 200 گفتن ممکنه هزینش بشه البته هنوز تشخیص عیب ندادن و هزینه قطعی نیست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
معمولا بیشترین احتمال در اینگونه موارد ،IO هست .ولی بازم با قطعیت نمی شه گفت ،چون اتصال رو هر کدوم از پین های کانکتور LDVS می تونه به بخش های مختلف مربوط باشه .ولی با توجه به اینکه روشن هم نمی شه ،نظر بنده بیشتر رو IO هست بصورت آماری البته .در مورد قیمت هم بالاخره خودتون در این صنف هستید و قیمت ها رو مطمئنا اطلاع دارید .درسته این هزینه برای شما بعنوان جریمه هست ولی باز بهتر از درگیر شدن با مشتری و تحویل یک دستگاه لپ تاپ نو بجای لپ تاپ قبلی و همچنان ناراضی بودن مشتری هست .
موفق باشید .

AbasMasoumi

کاربر
2019-02-05
20
16
49
دوست خوبم
معمولا بیشترین احتمال در اینگونه موارد ،IO هست .ولی بازم با قطعیت نمی شه گفت ،چون اتصال رو هر کدوم از پین های کانکتور LDVS می تونه به بخش های مختلف مربوط باشه .ولی با توجه به اینکه روشن هم نمی شه ،نظر بنده بیشتر رو IO هست بصورت آماری البته .در مورد قیمت هم بالاخره خودتون در این صنف هستید و قیمت ها رو مطمئنا اطلاع دارید .درسته این هزینه برای شما بعنوان جریمه هست ولی باز بهتر از درگیر شدن با مشتری و تحویل یک دستگاه لپ تاپ نو بجای لپ تاپ قبلی و همچنان ناراضی بودن مشتری هست .
موفق باشید .
اطلاع دادن از تعمیرگاه که پردازنده سوخته!
خیلی به ندرت پیش میاد که پردازنده بسوزه درسته؟ دلیلش یعنی همین اتصالی بوده یا ممکنه تعمیرگاه اشتباه تشخیص داده باشن؟
پردازنده کارکرده از کجا میشه برا لپ تاپ تهیه کرد نسل 4 سری ترجیحا i5

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
معمولا سوختن CPU جزء احتمالات نادر هست( البته نه که غیر محتمل باشه ولی بندرت پیش میاد )،ولی بازم نظر تعمیرکار محترمه .بعنوان مثال اگر لپ تاپ گرافیکدار نیست و اینتلی هست ،بله احتمالش زیاده .اگر CPU انبرد نبوده و با عوض کردن CPU لپ تاپ روشن شده پس دیگه توضیحی نمی مونه .
در مورد اینکه اتصالی باعث معیوب شدن کدوم قسمت بشه نمی شه دقیقا دست گذاشت رو یک بخش و هزاران فاکتور دخیل هستن .اینکه کدوم پین ها اتصال کردن و مدت زمان این اتصال .
در مورد قیمت هم بهتره درخواست بزارید در بخش فروشگاه .چون بنده کارم تعمیر هست زیاد اطلاعی در مورد قیمت ها ندارم ولی از همکارا می پرسم و اطلاع می دم .
موفق باشید .

بالا