آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شناسایی نشدن موس و کیبورد USB در مادربورد ASUS مدل P5P41T LE

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
مادربورد فوق هیچ کدام از درگاههای USB کار نمی کرد . ترانزیستورهای سه پایه نزدیک پورت سوخته بود که آنها را تعویض کردم . پورت ها ولتاژ دارند ولی کیبورد و موس هنوز شناسایی نمی شود البته فلش مموری در بوت از طریق درگا ههای USB خوانده می شود اما در ویندوز موقع وصل فلش مموری هیچ اتفاقی نمی افتد . یک بار ویندوز تعویض شده همچنین با کارت USB هم تست کردم کارت شناسایی نمی شود . دوستان راهنمایی بفرمایید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: tester

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به اینکه بعد از تعویض قطعات سوخته باز هم فقط ولتاژ 5 رو دارید و دیتا برقرار نیست ،معیوب بودن پل جنوبی محتمل هست که احتمالا حرارت غیر طبیعی هم باید داشته باشید رو جنوبی .وضعیت جامپر های مربوط به USB رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

znasser

کاربر
2014-02-17
52
131
همان طور که دوست مون گفت احتمال خرابی پل جنوبی هست و جامبر ها اما نکته اینجاست که در حالت بوت شناسایی می شود یعنی چورت سالم است و لتاژ هم دارد

پیشنهاد من به شما 1. جدا کردن مادبرد بود از کیس و این که اتصالی نداشته باشد من این مورد را در غیر فعال شدن مادر برد داشتم
2. بررسی تنظیمات بایوس و default کردن بایوس و در نهایت پروگرام بایوس هست
بعد از انحام کارهای ذکر شده لطفا اعلام نتیجه کنید تا بهتر راهنمایی کنیم

tester

کاربر
2014-05-12
6
2
سلام
شرمنده تاپیک جدا نزدم و در همین تاپیک مطرح میکنم من هم چنین مشکلی را دارم البته مشکل من بشکلی است که در درگاهای پشت پنل یو اس بی مادربرد مثلا دوتا یعنی یواس بی موس و کیبورد را میزنم تداخل ایجاد میکند و یا موس را نمیشناسد یا کیبورد را و یکی کار میکند هر دو با هم نمیشود ظاهرا مشکل من هم باید از همون پل جنوبی باشد

امکان دارد راهنمایی بفرمابید جامپرها کدام است
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Matinnet

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال اینکه مشکل از جنوبی باشه ضعیفه چون هر کدوم رو به تنهایی اگر استفاده کنید دیتکت می شه و کار می کنه .ابتدا از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کنید .در مرحله بعدی بایوس رو اپدیت کنید .برد رو از نظر ظاهری چک کنید مخصوصا خازن ها .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید

tester

کاربر
2014-05-12
6
2
سلام
ممنون از راهنمایی شما بایوس را به اخرین ورژن اپدیت کردم از نظر ظاهری هم مادربرد و خازن ها را چک کردم مشکلی نداشت اما مشکل هنوز حل نشده
ممنون

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام
شرمنده تاپیک جدا نزدم و در همین تاپیک مطرح میکنم من هم چنین مشکلی را دارم البته مشکل من بشکلی است که در درگاهای پشت پنل یو اس بی مادربرد مثلا دوتا یعنی یواس بی موس و کیبورد را میزنم تداخل ایجاد میکند و یا موس را نمیشناسد یا کیبورد را و یکی کار میکند هر دو با هم نمیشود ظاهرا مشکل من هم باید از همون پل جنوبی باشد

امکان دارد راهنمایی بفرمابید جامپرها کدام است
ممنون

درود .این تست بکنید جوابشو بدین

ولتاژدرگاه های usb بدون بار . ولتاژ موقعی که فقط یک وسیله مثل مو س یا کیبورد وصله . ولت موقعی که هر دو موس وکیبورد جفتش از طریق usb وصله

یکبار هم با یکی از اینا (موس و کیبورد) فلش بزنید ولتشو اعلام کنید

tester

کاربر
2014-05-12
6
2
درود .این تست بکنید جوابشو بدین

ولتاژدرگاه های usb بدون بار . ولتاژ موقعی که فقط یک وسیله مثل مو س یا کیبورد وصله . ولت موقعی که هر دو موس وکیبورد جفتش از طریق usb وصله

یکبار هم با یکی از اینا (موس و کیبورد) فلش بزنید ولتشو اعلام کنید

سلام
ممنون از پاسخ شما فقط با یک فیش کیبورد ولتاژ روی 5.200 است
با دو فیش کیبورد و فیش موبایل اپل 128 گیگ هم بخوبی کار میکند و ولتاژ روی همون 5.200 است و فقط ولتاژ 3.v و 12.v افزایش می یابد
با دو فیش یو اس بی کیبورد و فلش مموری 8 گیگ هم بخوبی کار میکند و ولتاژ روی همون 5.200 است

و مشکل اصلی با موس میباشد که با کیبورد میزنم تداخل ایجاد میکند و موس را نمیشناسد و موس کار نمیکند اما چراغ موس روشن است موس نو هم خریدم همین مشکل وجود دارد ولتاز هم فرقی نمیکند و همون 5.200 است!!

اسکرین شات بریتان ارسال کردم ممنون.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
درود . عکسایی که با پیام داده بودین بهتر دیدم جوابشو با این تایپک یکی بدم .هم اشتراک اطلاعاته و هم اساتید مسلط تری برا راهنمایی هست . با توجه به توضیحتون در تایپک و یکی از عکس ارسالیتون

مشکل یا از چیپ i/o هست یا بایوس

موفق باشید

پیوست‌ها

• 1.1 مگابایت بازدیدها: 178

tester

کاربر
2014-05-12
6
2
درود . عکسایی که با پیام داده بودین بهتر دیدم جوابشو با این تایپک یکی بدم .هم اشتراک اطلاعاته و هم اساتید مسلط تری برا راهنمایی هست . با توجه به توضیحتون در تایپک و یکی از عکس ارسالیتون

مشکل یا از چیپ i/o هست یا بایوس

موفق باشید

ممنون عکس تون را نمیتونم ببینم لطفا برایم ارسال نمایید
خاب یعنی الان میفرمایید بابد چیکار کنم از بایوس گزبنه I/o را باید روی گزینه چندومین قرار بدهم؟
با تشکر.

بالا