آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن و خاموش شدن لپ تاپ Acer Aspire 5755G

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام خدمت دوستان عزیز

لپ تاپ ذکر شده ، روشن می شود اما بعد از چند ثانیه ( کمتر از 10 ثانیه) خاموش می شود و دوباره به صورت خودکار روشن می شود ، بعد از چند بار روشن و خاموش شدن ، دیگه روشن

نمیشود تا دکمه ی پاور رو بزنم .

وقتی که فقط باطری وصل هست ، یه بار روشن می شود و بعد خاموش می شود . اما با شارژر چند بار روشن و خاموش می شود . (کلا تصویر ندارم)

کارهایی که انجام دادم :

شستشوی برد ،

پروگرام کردن بایوس ( که نباید انجام میدادم ، چون ربطی به بایوس نداشت :051::051::051:)

تعویض سی پی یو ،،، که در آخر کار متوجه شدم بودن و نبودن سی پی یو هیچ فرقی نداره ( یعنی بدون سی پی یو هم ، همین وضعیت روشن و خاموش شدن رو داره)

ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایید .

پیوست‌ها

• 4.1 مگابایت بازدیدها: 218
  • 4.2 مگابایت بازدیدها: 242
آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ قسمت های مختلف رو بنویسید مشخص بشه تا کجاها ولتاژ دارید .همچنین اخرین اتفاقی که قبل این مشکل افتاده چی بوده .
در ضمن این مدل IO پروگرامی داره و موقع پروگرام باید هر دو یعنی هم ای سی بایوس و هم IO رو پروگرام می کردید .
موفق باشید .

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
ولتاژ قسمت های مختلف رو بنویسید مشخص بشه تا کجاها ولتاژ دارید .همچنین اخرین اتفاقی که قبل این مشکل افتاده چی بوده .
در ضمن این مدل IO پروگرامی داره و موقع پروگرام باید هر دو یعنی هم ای سی بایوس و هم IO رو پروگرام می کردید .
موفق باشید .

ممنونم از شما .

جسارتا ولتاژ کدوم قسمتها رو باید بگیرم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

در مورد پروگرام کردن هم ، پروگرمر برای پروگرام کردن آی او ندارم ، دو تا آی سی بایوس داشت اونا رو پروگرام کردم ،u36 , u38

یه نکته هم یادم رفت بگم ، یه سری ماسفتها در تست بازر اتصالی دارن ، اما بعید میدونم خراب باشن ، چون به عنوان نمونه دو تاش رو بیرون از برد تست کردم سالم بودن .

و اینکه جامپرهای pj17 و pj19 رو خالی کردم ، اما همچنان به هم وصل بودن

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بایوس و EC همین شماره هایی هستن که نوشتید و آی او پروگرامی نیست .رو عکس شماره اش مشخص نبود و اشتباه از بنده بود .فایل همین 2 تا هست .فایل های الحاقی رو هم تست کنید .در ضمن تست قطعه رو برد نتیجه درستی نمی تونه داشته باشه ،چون قطعات موجود در مسیر می تونه نتیجه تست رو عوض کنه .اگر با جدا کردن جامپرها بازم اتصال نشون می ده پس در اون مسیر قطعه شورت شده می تونه وجود داشته باشه .
در مورد ولتاز گیری هم ولتاژ سوئیچ پاور و پایه های بایوس و کانکتورهای شارژ باتری و همچنین 5 و 3.3 ولت ابتدای برد و کریستال جنوبی .بهتره مرحله به مرحله بریم جلو تا بشه عیب رو محدود کرد .
موفق باشید .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
بایوس و EC همین شماره هایی هستن که نوشتید و آی او پروگرامی نیست .رو عکس شماره اش مشخص نبود و اشتباه از بنده بود .فایل همین 2 تا هست .فایل های الحاقی رو هم تست کنید .در ضمن تست قطعه رو برد نتیجه درستی نمی تونه داشته باشه ،چون قطعات موجود در مسیر می تونه نتیجه تست رو عوض کنه .اگر با جدا کردن جامپرها بازم اتصال نشون می ده پس در اون مسیر قطعه شورت شده می تونه وجود داشته باشه .
در مورد ولتاز گیری هم ولتاژ سوئیچ پاور و پایه های بایوس و کانکتورهای شارژ باتری و همچنین 5 و 3.3 ولت ابتدای برد و کریستال جنوبی .بهتره مرحله به مرحله بریم جلو تا بشه عیب رو محدود کرد .
موفق باشید .

سپاس ، فایل پیوست شده ، جسارتا مشکل داره ، دانلود میشه باز نمی کنه

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام. با کسب اجازه از اساتید. چون خودم قبلا با این مشکل مواجه بودم....اگر از winrar استفاده می کنید به علت پایین بودن ورژن این برنامه است.آخرین نسخه رو بزنید یا ورژن 5 به بالا.یا از 7zip استفاده کنید.

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سپاس ، فایل پیوست شده ، جسارتا مشکل داره ، دانلود میشه باز نمی کنه

دوست خوبم
رو یه سیستم دیگه تست کردم .دانلود می شه .طبق راهنمائی دوستمون عمل کنید .باز اگر مشکلی داشتید برای باز کردن فایل فشرده ،بدون فشرده سازی بفرستم.
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
با سلام. با کسب اجازه از اساتید. چون خودم قبلا با این مشکل مواجه بودم....اگر از winrar استفاده می کنید به علت پایین بودن ورژن این برنامه است.آخرین نسخه رو بزنید یا ورژن 5 به بالا.یا از 7zip استفاده کنید.

ممنون از شما ، برنامه رو به ورژن بالاتر از 5 ارتقاء دادم ، مشکل حل شد

• Like

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
رو یه سیستم دیگه تست کردم .دانلود می شه .طبق راهنمائی دوستمون عمل کنید .باز اگر مشکلی داشتید برای باز کردن فایل فشرده ،بدون فشرده سازی بفرستم.
موفق باشید .

ممنون ، با ارتقاء نرم افزار به ورژن بالاتر مشکل حل شد

• Like

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
موفق باشید .

بایوس ها رو پروگرام کردم ، فرقی نکرد .

نکته : ولتاژهای گرفته شده ، در حالتی است که لپ تاپ خاموش بوده است

سوئیچ پاور 3.3 ولت داره

Y3 = 0.33 V و Y3 = 0.24 V (پراب مشکی به بدنه برد و پراب قرمز به پایه های کریستال)

Y2 = 0.06 V و Y2 = 0.02 V (پراب مشکی به بدنه برد و پراب قرمز به پایه های کریستال) (تا الان کریستال تست نکردم ، نمیدونم درست تست کردم یا نه)

بقیه ی ولتاژها توی عکس پیوست شده میباشد

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا