آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن و خاموش شدن لپ تاپ Acer Aspire 5755G

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام دوست گرامی.من تعمیر کار لپتاپ نیستم.ولی تجربه ام رو میخوام در اختیارتون بزارم. خودم ایسر 5742 داشتم و تجربه ای مشابه شما داشتم که لپ تاپ رو میخواستم یو اس بی عوض کنم که فن رو زدم به منبع تغذیه و پدرش رو دراوردم ولی نمیدونستم. و بعد بستن همچین موردی پیش اومد و لپتاپ به محض روشن شدن خاموش میشد.که فهمیدم فن خرابه و بدون فن اصلا این لپتاپ اجازه ادامه کار نمیده .. و با یه فن دیگه جایگزین کردم و مشکل حل شد.شرمنده یهو یادم اومد گفتم شاید بدرد بخوره.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
بایوس ها رو پروگرام کردم ، فرقی نکرد .

نکته : ولتاژهای گرفته شده ، در حالتی است که لپ تاپ خاموش بوده است

سوئیچ پاور 3.3 ولت داره

Y3 = 0.33 V و Y3 = 0.24 V (پراب مشکی به بدنه برد و پراب قرمز به پایه های کریستال)

Y2 = 0.06 V و Y2 = 0.02 V (پراب مشکی به بدنه برد و پراب قرمز به پایه های کریستال) (تا الان کریستال تست نکردم ، نمیدونم درست تست کردم یا نه)

بقیه ی ولتاژها توی عکس پیوست شده میباشد

دوست خوبم
ممنون از اطلاع رسانی با جزئیات دقیق.با توجه به ولتاژها می شه گفت همشون درست هستن و ولتاژهای لازم رو دارید .شما مین برد رو بدون وصل کردن کیبورد و هارد و با حداقل قطعات لازم یعنی فقط رم و سی پی یو و اداپتور و سوئیچ پاور تست کنید .اگر رم دیگه ای دارید با اون هم تست کنید .داخل اسلات های رم رو تمیز کنید .کانکتور ال سی دی رو قطع کنید و با استفاده از ماینتور و پورت VGA تست کنید .
موفق باشید .

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
با سلام دوست گرامی.من تعمیر کار لپتاپ نیستم.ولی تجربه ام رو میخوام در اختیارتون بزارم. خودم ایسر 5742 داشتم و تجربه ای مشابه شما داشتم که لپ تاپ رو میخواستم یو اس بی عوض کنم که فن رو زدم به منبع تغذیه و پدرش رو دراوردم ولی نمیدونستم. و بعد بستن همچین موردی پیش اومد و لپتاپ به محض روشن شدن خاموش میشد.که فهمیدم فن خرابه و بدون فن اصلا این لپتاپ اجازه ادامه کار نمیده .. و با یه فن دیگه جایگزین کردم و مشکل حل شد.شرمنده یهو یادم اومد گفتم شاید بدرد بخوره.

سلام خدمت شما دوست عزیز ، ممنونم ، مشکل از فن یا هیت سینک نیست ، فن سالم هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
ممنون از اطلاع رسانی با جزئیات دقیق.با توجه به ولتاژها می شه گفت همشون درست هستن و ولتاژهای لازم رو دارید .شما مین برد رو بدون وصل کردن کیبورد و هارد و با حداقل قطعات لازم یعنی فقط رم و سی پی یو و اداپتور و سوئیچ پاور تست کنید .اگر رم دیگه ای دارید با اون هم تست کنید .داخل اسلات های رم رو تمیز کنید .کانکتور ال سی دی رو قطع کنید و با استفاده از ماینتور و پورت VGA تست کنید .
موفق باشید .

خواهش میکنم ، ممنون از شما به خاطر پیگیری .

تمام اینکار ها رو انجام دادم ، متاسفانه جوابی نگرفتم .

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
از اداپتور مطمئن هستید ؟موقعی که روشن می شه رو سلف های اطراف CPU ولتاژ دارید یا خیر؟ولتاژ اسلات رم رو هم بفرمائید .اگر هم خودتون چک کردید و درست بود فقط اعلام کنید که تکرار مکررات نشه .
موفق باشید .

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
از اداپتور مطمئن هستید ؟موقعی که روشن می شه رو سلف های اطراف CPU ولتاژ دارید یا خیر؟ولتاژ اسلات رم رو هم بفرمائید .اگر هم خودتون چک کردید و درست بود فقط اعلام کنید که تکرار مکررات نشه .
موفق باشید .

سپاس .

با منبع تغذیه تست میکنم ، اسلات رم 1.5 ولت رو داره و ولتاژ سلف ها رو توی عکس نوشتم ، فقط PL8 = 1.5V داره

پیوست‌ها

• 4.1 مگابایت بازدیدها: 78
آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ رم درست هست .اون سلف با توجه به شماتیک مربوط به GPU هست که کاملا درست هم هست.سی پی یو دیگه ای ندارید تست کنید ؟چون با توجه به شرایط و ولتاژهای روی برد ،آی او به نظر سالم میاد .جنوبی هم با توجه به وضعیت ولتاژ کریستال ،سالم به نظر میاد ولی باز قطعات نمی شه گفت .تنها موردی که مونده خود CPU و چیپ شمالی هست .البته مساله اینجاست که تا CPU دیتکت نشه ،یه سری دیگه از ولتاژها هم برقرار نمی شه و برقاری ولتاژ Vcore هم وابسته به سالم بودن شمالی و جنوبی و آی او کلاک هست .از خازن های اطراف شمالی و جنوبی تست بیزر بگیرید .دسترسی به اسیلوسکوپ دارید ؟

آخرین ویرایش:

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم
ولتاژ رم درست هست .اون سلف با توجه به شماتیک مربوط به GPU هست که کاملا درست هم هست.سی پی یو دیگه ای ندارید تست کنید ؟چون با توجه به شرایط و ولتاژهای روی برد ،آی او به نظر سالم میاد .جنوبی هم با توجه به وضعیت ولتاژ کریستال ،سالم به نظر میاد ولی باز قطعات نمی شه گفت .تنها موردی که مونده خود CPU و چیپ شمالی هست .البته مساله اینجاست که تا CPU دیتکت نشه ،یه سری دیگه از ولتاژها هم برقرار نمی شه و برقاری ولتاژ Vcore هم وابسته به سالم بودن شمالی و جنوبی و آی او کلاک هست .از خازن های اطراف شمالی و جنوبی تست بیزر بگیرید .دسترسی به اسیلوسکوپ دارید ؟

سپاسگزارم .

cpu رو تعویض کردم ،متاسفانه فرقی نکرد .

اسیلوسکوپ ندارم ، خازنهای اطراف pch رو تست میکنم ، اطلاع میدم .

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
دوست خوبم

در پشت چیپ هم چند تا خازن شورتی دارن.

جامپرها رو خالی کردم ، تست کردم :

جامپر PJ 10 کلا شورتی داره .

جامپرهای PJ 17 , PJ 18 , PJ 19 , PJ 20 وقتی cpu وصل هست شورتی دارن .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا