آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی هوای گرم Gordak 952

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
درود دوستان عزیز
قسمت دمنده هوای گرم این اشکال رو پیدا کرده که کلید مربوط به دمنده چه روشن و چه خاموش باشه نمایشگر روشنه و درجه حرارت 4 درجه سانتی گراد رو نمایش میده و زمانی که کلید دمنده رو روی روشن بذاریم دمنده روشن و درجه حرارت قابل تغییر هست و ظاهرا همه چیز نورماله ولی کلید روی خاموش که گذاشته بشه دیگه خواموش نمیشه و درجه حرارت بالا میمونه . حتی اگر درجه هیتر رو روی بسته بذارم نهایتا تا 150 درجه پایین میاد و بدون تغییر باقی می ماند و دستگاه تا قطع کامل برق کماکان کار میکند . دوستان در صورت برخورد به این چنین مشکل و آگاهی از چگونگی رفع آن بنده رو راهنمایی کنند . متشکرم

آخرین ویرایش:

mahyar699

کاربر
2017-01-31
1
3
سلام
داخل دسته هیتر بین جدار فلزی هیتر و المنت یک دیواره از جنس چینی هست که دمای هیتر اونجا سنس میشه قطعا یا اون چینی شکسته یا سیم ارتباطی به برد دستگاه قطع شده که دما سنس نمیشه و دمای هیتر کنترل نمیشه و کار کردن با هیتر وعدم کنترل دمای المنت باعث میشه المنت دستگاه بسوزه

poursobhi

کاربر vip
vip
کاربر
با درود
دوست عزیز متشکرم از همکاری شما که بالاخره زنگ اول رو به صدا در آوردین . دستگاه در حالت خاموش دارای نمایشگر روشنه و اشکال از اینجا شروع میشه . بعد از قرار گرفتن کلید دمنده روی حالت روشن دما افزایش و تنظیم میشود ولی بعد از پایان کار و قرار دادن کلید دمنده روی حالت خاموش دستگاه به کار خود ادامه میدهد و هیتر خاموش نمی شود . در حقیقت کلید روشن کردن دمنده فقط استارت کار را انجام داده و در پایان کار نقشی ندارد. ارتباطات بین رو چک کردم سالم بود . باز منتظر پیشنهادات بعدی شما هستم . متشکرم

آخرین ویرایش:

farhad1225

کاربر
2014-02-02
12
12
[h=2]خرابی هوای گرم Gordak 952[/h]دقیقن همین مشکل رو من هم دارم - دستگاهم گرداک 952 هست و وقتی با هیتر کار میکنم مشکلی نیست و تنظیم با ولوم ها چه حرارت و چه باد بدون مشکل کار میکنه و وقتی کار تموم میشه و کلید خاموش رو میزنم تا 150 پایین میاد و کمتر نمیشه ! و نمایشگر همچنان روشن هست و با تنظیم ولومها دما و هوا هم کم و زیاد میشه انگار اصلن خاموش نشده و چراغش هم روشن و چشمک میزنه در حالی که کلید خاموشه ! و باید از کابل برق رو بکشم تا خاموش بشه ! هر کدوم از دوستان مشکل رو میدونن برامون بزارن مشکلش رو حل کنیم ممنون از همگی

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
خرابی هوای گرم Gordak 952

دقیقن همین مشکل رو من هم دارم - دستگاهم گرداک 952 هست و وقتی با هیتر کار میکنم مشکلی نیست و تنظیم با ولوم ها چه حرارت و چه باد بدون مشکل کار میکنه و وقتی کار تموم میشه و کلید خاموش رو میزنم تا 150 پایین میاد و کمتر نمیشه ! و نمایشگر همچنان روشن هست و با تنظیم ولومها دما و هوا هم کم و زیاد میشه انگار اصلن خاموش نشده و چراغش هم روشن و چشمک میزنه در حالی که کلید خاموشه ! و باید از کابل برق رو بکشم تا خاموش بشه ! هر کدوم از دوستان مشکل رو میدونن برامون بزارن مشکلش رو حل کنیم ممنون از همگی
سلام همون مشکل اتصال بودن ترایاک هست که دوست عزیزمون هم بهش اشاره کردن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reyha

farhad1225

کاربر
2014-02-02
12
12
سلام همون مشکل اتصال بودن ترایاک هست که دوست عزیزمون هم بهش اشاره کردن

سلام ممنون از هر دو شما بابت راهنماییتون - از هر دو ترایاک t1 , t2 تست اهم گرفتم که t2 مشکل داشت - یک راهنمایی بفرمائید که به جای BTA08 میشه از BTA16 استفاده کرد و یا از BT137 چون دیدم اینها مشابهش هستند و BTA16 هم در دسترسم هست - ممنون از پسختون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reyha
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا