آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مادربرد گیگابایت h61m-DS2 با چه کلیدی وارد تنظیمات بایوس می شود؟

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
با سلام.مادربرد گیگاh61m-DS2 ویندوز 10-هر کلیدی میزنم وارد بایوس نمیشه(del,f12,f10,f8,f2,ESC).آرم مادر برد روی صفحه نمیاد.از طریق گزینه setting و بقیه مراحل رفتم گزینه مورد نظر UFEI نداشت.چیکار کنم؟سیستم درست کار میکنه و مشکلی نداره

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
با سلام.مادربرد گیگاh61m-DS2 ویندوز 10-هر کلیدی میزنم وارد بایوس نمیشه(del,f12,f10,f8,f2,ESC).آرم مادر برد روی صفحه نمیاد.از طریق گزینه setting و بقیه مراحل رفتم گزینه مورد نظر UFEI نداشت.چیکار کنم؟سیستم درست کار میکنه و مشکلی نداره
سلام، متاسفانه متوجه نشدم دلیل قید کردن ویندوز 10 از جانب شما چی بود!! ولی برای ورود به بایوس نیاز به ری استارت سیستم و یا بوت اولیه هست و باید از کلیدهای F2 و یا DEL استفاده بشه..شاید بایوس یه مشکلی داره و نیاز باشه با پروگرامر فلش بزنین..البته بعضی مواقع نیاز به کلید Fn هم هست و یا عدم فعال بودن یو اس بی کیبورد در محیط بوت یا داس، که نیاز هست با کیبورد PS2 وارد ستاپ شده و یو اس بی کیبورد رو فعال کنین....ضمناً سوالتون از Setting برای ورود به بایوس یه مقدار مبهمه.

آخرین ویرایش:

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام.دوست عزیز منظورم از setting اینه ک توی خیلی از سایت ها برای ویندوز 10 میتونی از قسمت setting و یکسری مراحل وارد بایوس بشی.دلیل قید ویندوز 10همینه.امکان برداشتن هارد نیست.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
من تا حالا ندیدم چون رفتن به محیط بایوس قبل از ورود به محیط ویندوز هست. موردی که میگید میشه یک لینک از جایی بدین که از محیط ویندوز وارد تنظیمات بایوس شده باشه؟ شاید من اشتباه می کنم برای همین میگم لینک بدید که مطالعه کنم.

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
از برق بکشید بیرون . دکمه روشن شدن کامپیوتر را بزنید و در نهایت باطری را به مدت 1 دقیقه خارج کنید .
بایوس به حالت defult در می آید .
و با زدن مداوم دکمه delet وارد بایوس شوید .

با نرم افزاری که گیگابایت دارد و برای بایوسهای پیشرفته است می توانید در محیط ویندوز وارد بایوس شوید .
ولی خطرناک است و یک کم تجربه داشته باشید بهتر است .
از سایت گیگابایت نرم افزارها یش را دانلود کنید و نصب کنید .
بقیه اش به عهده خودتان .
زیرا خرابی بایوس برابر با بالا نیامدن کامپیوتر .

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
از برق بکشید بیرون . دکمه روشن شدن کامپیوتر را بزنید و در نهایت باطری را به مدت 1 دقیقه خارج کنید .
بایوس به حالت defult در می آید .
و با زدن مداوم دکمه delet وارد بایوس شوید .

با نرم افزاری که گیگابایت دارد و برای بایوسهای پیشرفته است می توانید در محیط ویندوز وارد بایوس شوید .
ولی خطرناک است و یک کم تجربه داشته باشید بهتر است .
از سایت گیگابایت نرم افزارها یش را دانلود کنید و نصب کنید .
بقیه اش به عهده خودتان .
زیرا خرابی بایوس برابر با بالا نیامدن کامپیوتر .

شما منظورتون محیط UEFI هست؟ یا از داخل ویندوز می تونید تنظیمات رو تغییر بدین؟ لطفا یک اسکرین شات از محیط نرم افزاری که میگین بذارین یا لینک بدین که مطالعه کنم.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران

این فقط آموزش رفتن به محیط UEFI هست از داخل ویندوز 10 (فعال کردن بوت UEFI)، در عین حال اصلا کاری به خود محیط bios یا UEFI نداره و بازم شما باید تنظیمات رو هنگام بوت انجام بدید و نمیتونید داخل ویندوز تغییرات بایوس رو انجام بدید.

البته بایوس کاری به UEFI نداره و راه ورود به بایوس بازم همان روش معمول با کلید های ترکیبی یا سری F هست (بسته به برند و مدل لپ تاپ متفاوت است). فقط شما می تونید با تغییرات به جای محیط بایوس وارد محیط UEFI بشید...

بالا